ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Gazetelerden Haberler
06 Ocak 2014 - YSKA
Taraftar Hikayeleri: Ünal Nişli
Taraftar röportajlarımızın ilkinde konuğumuz Sn.Ünal Nişli.

İsmim Ünal Nişli. Doğuştan Altaylıyım. Babam Altay'da kısa bir dönem kalecilik yapmış, ben de onun sayesinde Altaylı oldum.

Altay sizin için ne ifade ediyor?
Altay benim hayatım, çalıştığım, gittiğim yerlerde bile her yere ismini kazıdığım, yazdığım, uğruna aç kaldığım, kavgalar ettiğim, bazen güldüren, ama çoğu zaman üzen aşkımızın adı.

Unutamadığınız anılarınız, maçlar, futbolcular hangileri?
İlk kez 1975-76 sezonunda, henüz 7-8 yaşlarındayken troleybüsle Alsancak garında inip Altay'ın maçına götürmüştü babam beni. Çok kalabalık bir Altay maçıydı, fakat hangi maç olduğunu tam hatırlayamıyorum. Babam Büyük Mustafa hayranıydı, bana hep "Oğlum, Mustafa'yı seyret, bak nasıl oynuyor" der dururdu. Daha sonraları da beni maçlara götürdüğünde gözüm hep B.Mustafa'daydı. Artık yavaş yavaş onun hayranlığı başlamıştı bende. İlk yaptığım siyah bir t-shirtün üstüne beyaz bezden 11 nuraralı forma yaptırmıştım anneme. Güzelbahçe'de oturuyorduk ve artık ben tüm mahalle maçlarında B.Mustafa oluyordum. 1978-79 yılında Kupa'da finale gelmiş Fener'i de 2-1 yenmiştik. B.Mustafa'nın kornerden gelen ortasına kafayla Zagor 1.golümüzü atmıştı. Rahmetli Bora 2.golü atmıştı. İstanbul'da ise B.Mustafa yokken 2-0 ile kupayı Fener'e kaptırmıştık.

1979-80'de Çarşamba ve Pazar günü 3 gün arayla Trabzon fırtınasınla oynamıştık. Pazar oynanan maça yine gitmiştik ve B.Mustafanın 35 DL 011 plakalı kaplumbağa arabasından inerken babamla gördük ve yanına gittik. "Abi Allah bağışlasın" demiş, elini başıma koymuştu. Bu benim için hala inanılmaz bir olaydır. O gün biz açık tribünde iken kapalı tribün tarafında 2 kez arka arkaya korner atmış, ilkini Şenol Güneş güçlükle çıkarmış, ikincisi ise gol olmuştu. İşte B.Mustafa buydu. Artık 2 haftada bir maçlara gider olmuştuk. O sene GS'ı 3-1 yenmiştik lig maçında, kupada ise yine devirip kupa şampiyonu olmuştuk. GS'a karşı oynarken Eser'e, Beşiktaş'a karşı oynarken de Rasim'e kornerden goller atmıştı. 23 nisan 1980 yılında milli takımda Almanya'ya karşı oynadığı maçta Cemil'e süper pas atmış ama Cemil golü kaçırmış, Türkiye de avantajını kaybetmişti. 80 yılında Malta'ya frikikten yazmıştı. En son milli maçı sakatlanıp çıktığı, İzmir'deki İzlanda maçıydı. B.Mustafa Bolu'ya, Bursa'ya, Doğu Alman takımı Jena'ya ve daha bir çok takıma öyle süper goller attı ki şimdiki nesile masal gelir bunlar. 79-80'de gol kralı da olmuştu B.Mustafa. Frikik ve korner % 50 gol demekti B.Mustafa için, Avrupa'da bile o yıllarda Alman Bonhoff mu, yoksa B.Mustafa mı diye anketler yapılıyordu .1980-81'de ABD takımı Cosmos 50 milyon (şimdiki paraya göre çok çok büyük paradır) teklif etti, ama B.Mustafa gitmemişti. 82-83 sezonu Altay ve B.Mustafa için kötü bir sezondu. Gerçi Mustafa atıyordu ama Altayımız basit goller yiyordu. En son Adana Demirspor maçında durum 3-0 mağlup iken maçı terketmiştik babamla, sonradan 4-0 olmuştu maç ve o yıl küme düşmüştük. Artık B.Mustafa durmazdı Altay'da. 2.lig topçusu değildi ve Gs'a gitmişti. O günden bugüne hala dönmedi Altay'a. Türkiye'deki en fanatik B.Mustafa hayranıydım ama Altay'ı hiç düşünmediği için artık ondan nefret ediyorum.

Sizce Altay nasıl kurtulur?
İstanbul'dan hoca getirmekle bu iş olmaz, zaten defalarca denendi. Eski, yeni tüm yöneticiler bir araya gelip dostluk bağı oluşturmalı ve artık bu kan davaları bitirilmeli. Altay için hepimizin birlik olması şarttır. Kendi içimizde bölünürsek amatöre gideriz, bunu görmek için de medyum olmak gerekmez. Alt yapıya yönelmeli ve sistemde oynayabilecek oyuncular transfer etmeliyiz. Biri daha iyi olduğu için veya bir mevkide daha oynadığı için değil, illaki sisteme daha iyi uyan adamların alınması şart.Ayrıyeten kulübümüze devamlı gelir getirecek projelerin üretilmesi gerekmektedir.

YSKA olarak Ünal beye teşekkür eder, Altay gibi nice şanlı şerefli yıllar dileriz.


Taraftar Hikayeleri Serisi:
Ahmet Hatipoğlu
Serkan Dinçtütüncü
Ünal NişliKendi hikayelerini anlatmak isteyen taraftarlarımız aşağıdaki soruları cevaplayarak yska35@gmail.com adresine e-mail olarak gönderebilirler. Gelen cevaplar sıraya konularak sitemizde yayınlanacaktır.

1) Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?
2) Nasıl Altaylı oldunuz?
3) Altay'la ilgili güzel anılarınız, unutamadığınız futbolcu veya maçlar hangileri?
4) Altay sizin için ne ifade ediyor?
5) Altay nasıl kurtulur? (Bu soru isteğe bağlı)
 
2 yorum    Okunma 1294 tekil okunma
    Bu habere toplam 2 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.