ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Gazetelerden Haberler
24 Ekim 2016 - Yeni Asır
Atakan Mucizesi
20 ay önce sağ ayak femur kemiği kırılan Atakan Rıdvan Çankaya, geçirdiği iki ameliyatla yeşil sahalara döndü

Altay'ın Kütahyaspor ile oynadığı maçta 11'de sahaya çıkan 18 yaşındaki Atakan Rıdvan Çankaya'nın futbola dönüş hikayesi mucize gibi. 10 Mart 2015'teki U-16 idmanında femur (uyluk) kemiği kırılan 18 yaşındaki oyuncu için başta "Futbol hayatı bitti" dense de o pes etmeyip formasına sarıldı. Bazı doktorların oyuncunun ailesine "Bu kemiğin kırılması için ya kamyon üzerinden geçecek, ya da 5. kattan ayaklarının üzerine düşecek. Bırakın futbol oynamayı, bundan sonra yürürse sevinin" dediği öğrenilirken genç oyuncunun diz bölgesine 6 platin vida takıldı. 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Op.Dr. Onur Başçı tarafından ameliyat edilen Atakan bu operasyonun ardından bu kez dizinin açılması ve diz kapağının kırılma riski nedeniyle 4 ay sonra bir kez daha ameliyat masasına yattı. "Yaşadıklarımı kelimelerle anlatmak, şimdi çok zor geliyor" diyen genç oyuncu "İkinci ameliyatta ya dizim açılacaktı, ya da tekrar kırılacaktı. Çoğu insan ameliyata girme, bu riski alma dedi. Ben de risk aldım. Doktorum Onur Taşçı ile yanımda olan herkese teşekkür ederim" açıklamasını yaptı.

Ümit Turmuş'un 'Beyaz Atiba'sı

Teknik patron Ümit Turmuş'un geçen hafta U-19 maçında izleyip A takıma çıkardığı, cezalı Halil Karataş'ın yerini de Kütahya maçında 11'de sahaya sürdüğü 18 yaşındaki futbolcuya tecrübeli çalıştırıcının "Beyaz Atiba" lakabı taktığı öğrenildi. Atakan Rıdvan'ın performansını beğendiğini belirten Turmuş, "Çok çalıştı, iyi oynadı. Ama yolu uzun. Biz ona formayı verdik, o da sırtında taşımak için çok çalışmalı" diye konuştu.

Topa bastı kemik kırıldı

Altay'ın genç ön liberosu, şok sakatlığı U-16 idmanında yaşamıştı. İdman sırasında topun üzerine bastığı sırada büyük bir acı hissettiğini söyleyen genç oyuncu, "Kimse müdahele etmedi, topa bastığım sırada tak diye sağ ayağımdan bir ses geldi. Herkes duydu, kalkıp yürüyeyim dedim, ama olmadı. Herkes büyük şok ve üzüntü yaşadı. Apar topar hasteneye götürüldüm. Çok zor bir süreç yaşadım. O günlerden bugünlere gelmek mucize gibi bir şey. Babam, ağabeyim gibi gördüğüm Ümit Turmuş'a çok teşekkür ederim" açıklamasını yaptı. Atakan'ın diz bölgesinde hala duran 6 platin vidayla Kütahya'ya karşı sergilediği mücadele ise büyük alkış topladı.

Ümit Turmuş: "Güven geldi"

Altay'ın teknik patronu Kütahyaspor galibiyeti ile moral bulduklarını söyledi Spor Toto 3. Lig 1. Grup'ta Kütahyaspor'u tek golle yenerek 4 maç aradan sonra galibiyetle taşıyan Altay'da yüzler gülüyor. Bu galibiyetle 4 haftadır süren şanssızlıklarınında son bulduğunu belirten teknik direktör Ümit Turmuş, "Yeni bir oyun formatını takıma adapte etmeye çalışıyoruz. 1-2 maçta hemen olacak, başardık diyemeyiz. Son maçlarda kazanamadığımız için futbolcular, bu psikolojiyle golü bulduktan sonra biraz daha temkinli oynadılar. İhtiyacımız 3 puandı, onu da kazandık. 1-0 iken Hüsamettin'e yapılan net penaltıyı çalınmadı. Taraftarımızı başarıya susamış gördüm, onların da büyük desteğiyle önümüzü açacağız" yorumunu yaptı. Turmuş, özellikle genç oyuncularımızdan Ulaş Zengin, Atakan Rıdvan Çankaya ve Muhammet Sait'in performansından memnun olduğunu belirtti. Bu arada Necdet'in arka adalesinde gerilme olduğu, önümüzdeki hafta deplasmanda oynanacak olan Karacabey Birlik randevusuna yetiştirileceği dile getirildi.

MURAT ARABACI
 
0 yorum    Okunma 1444 tekil okunma
    Bu habere henz yorum yaplmam.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.