ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Yönetimden Alsancak Stadı Açıklaması

08 Mart 2013 10:32  
Yönetim Kurulu adına Başkan Ömer Hızlıok tarafından, Alsancak Stadı'yla ilgili son yaşanan gelişmeleri anlatan bir açıklama yayınlandı.

Resmi sitede yayınlanan açıklama aynen şöyle:

Bilindiği üzere Yönetim Kurulumuz Altay Alsancak Stadı’nı Kulübümüz adına tekrar kiralayabilmek için yoğun çalışmalarda bulunmuş ve değişen yasalar nedeniyle zorlu geçen süreçte bulunduğumuz temaslar sonucunda, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın verdiği talimatla Altay Alsancak Stadı’nın Kulübümüz tarafından tekrar kiralanması sağlanmıştır.


Ancak ; Yönetim Kurulumuz uzun vadede Altay Alsancak Stadı’nın Kulübümüze kazandırılması için çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmüş , çeşitli spekülasyonlar oluşmaması için tüm eleştirilere rağmen konuyla ilgili beyanda bulunmamıştır. Altay Alsancak Stadı’nın geleceği ile ilgili süreçte oluşabilecek bir olumsuz sonuç ihtimaline karşı ise bir B Planı belirlenmiş ve Altay Alsancak Stadı süreciyle eş zamanlı olarak Torbalı Pancar bölgesindeki 105 dönüm büyüklüğündeki arazinin de kulübümüze tahsis edilmesini sağlamıştır. Bu arazinin kulübümüze kazandırılma sebebi ise , geleceğe yönelik tesis ihtiyaçlarımızın giderilmesi veya Altay Alsancak Stadı’nın yıkılması gibi bir olumsuzluk ile karşılaşıldığında İzmir çevresindeki ‘’stadyum yapımına’’ en elverişli arazi olmasıdır.


Yönetim Kurulumuz yaşanan süreç içerisinde ifade edilen faaliyetlerine ek olarak , İzmir futbolunun ve Altay Spor Kulübü’nün çıkarlarını gözetmek amacıyla , İZVAK Başkanı Sn. Tuğrul YEMİŞÇİ’nin önderliğinde , tüm İzmir kulüplerinin katılımı ve mutabakatıyla belirlenen yol haritasına dahil olmuştur.
Belirlenen yol haritası çerçevesinde Spor Bakanlığı Müsteşarlığı ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Binali YILDIRIM ile görüşülmüştür. Görüşmeler sırasında Altay Alsancak Stadı ile ilgili olarak, zeminin ve drenaj sisteminin tamamen yenilenmesi , soyunma odalarının yenilenmesi , tribünlerin modernize edilmesi , Altay Alsancak Stadı’nın UEFA kriterlerine uygun hale getirilmesi taleplerinde bulunulmuş ve taleplerimiz Spor Bakanı Sn. Suat KILIǒın da onayı ile kabul görmüştür.


Altay Alsancak Stadı’nın yenilenme çalışmaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılacak olup , stadyum bu süreçte protokol ile G.H.S.İ.M’ye devredilecektir. Yenileme çalışmaları tamamlandıktan sonra çok daha uzun vadeli olmak üzere tekrar kulübümüze tahsis edilecektir.
Altay Alsancak Stadı’nın yenilenerek Kulübümüze tahsis edilmesi kararının alınması sürecinde kıymetli destek ve mesailerini veren;

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Binali YILDIRIM
Spor Bakanı Sn. Suat KILIÇ
İzmir Gücü Spor Vakfı Başkanı Sn. Tuğrul YEMİŞÇİ
Spor Bakanlığı Müsteşar Yard. Sn. Aslan KARANFİL
Tüm İzmir kulüplerinin Başkanları’na
Teşekkür Eder
Camiamizın ve Kamuoyunun Bilgisine Sunarız
 17 yorum 1904 tekil okunma
    Bu habere toplam 17 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.