ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Divan'dan Basına Açıklama

19 Nisan 2012 00:09  
Taraftarın birleşme çağrısı yaptığı Divan Kurulu üyeleri gazeteye açıklamada bulundular.

Yeni Asır gazetesine konuşan eski başkanlar ile ilgili haber aşağıda:

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta son 6 maçın 5'ini kaybedip zirvenin 19 puan gerisine düşmesi ve Play Off şansını zora sokmasının ardından Altay'da yaşanan sıkıntılar, Yüksek Divan Kurulu'nu da endişelendirmeye başladı. Yüksek Divan Kurulu Başkanı Kemal Zorlu ile eski başkanlar, siyah-beyazlı kulübün gidişatın daha kötüye gidebileceğini vurgulayıp, en kısa sürede camianın koşulsuz şartsız tek yumruk haline gelmesini dile gelmesi gerektiğini dile getirdi. Eski başkanlar son dönemdeki gelişmelerle ilgili şunları söyledi:KEMAL ZORLU: Altay'ın tüm konularını Divan Kurulu'nda konuşuyoruz, ama bunu gazete sütunlarında tartışmamalıyız. Altay'ın uzağını da konuşuyoruz, yakınını da. Fakat şu var ki, bu yönetim bizim geçtiğimiz yollardan yeni geçiyor, sorumluluk da yönetime aittir. Altay taraftarı, yöneticiler ne kadar üzüntü duyuyorsa, biz onlardan daha fazla üzülüyoruz. Altay'ın ufalmasına gönlüm razı gelmiyor, Altay da bu kadar ufak değildir.


ERDOĞAN TÖZGE: Kifayesiz bir yönetim, kifayetsiz bir teknik kadro, kiyafetsiz bir bütçe, Altay'ı bu duruma düşürdü. Zaten olacağı da buydu. Bu, camia için sürpriz değildir, herkes bunların olacağını biliyordu. Futbolcuların bu duruma gelinmesinde hiç bir kabahati yoktur. Şu anki yönetim, bizi hiç çağırmıyor ki onlara destek olalım. Bize danışan yok. Herkes kendi kafasına göre davranıyor. Bu durum bizi çıkmaza sokar" diye konuştu.


NAFİZ ZORLU: Altay'ın yeniden doğması için yeni sisteme ihtiyaç var. Şahış suçlamasına gitmek, kişisel çekişmeleri arttırır. Profesyonel olarak çalışan Cenk Tekelioğlu'nun gitmesi sonrası motivasyon kaybı olduğuna inanıyorum. Ya verilen sözler tutulmadı bardak taştı, ya da tutkal görevi gören Cenk'in gidişiyle motivasyon dağıldı. Kulüp, altyapısından oyuncu yetiştirme sistemini kaybetti, en büyük tehlike budur. Yeni bir yapılanma oluşmazsa Altay daha da aşağıya gidebilir.


AHMET TAŞPINAR: Düşülen durum, 3 yıl önce gerçeklerle yüzleşmeden konulan hedeflerin ortaya çıkardığı tablodur. İç çekişmeler, kulübün menfaati için bir an önce sonlandırmalıdır. Altay, 3 yıl önceki hesapsız harcamaların faturasınI geçen yıl küme düşerek ödedi. Sponsor bulunmak isteniyorsa, caimanın tüm organlarının tek vucüt halinde tek hedefe kilitlenmesi gerekir. Sadece sportif başarıyı düşünen anlayıştan uzaklaşıp uzun vadeli planlar yapılmalıdır. Altay sinerji yaratılmadan İzmir'den bir şey beklemek hayalciliktir.
 18 yorum 1983 tekil okunma
    Bu habere toplam 18 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.