ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Yaman İmzayı Attı

18 Haziran 2009 14:30  
Fuat Yaman kendisini 1 yıllık Altaylı yapan sözleşmeye imza attı.

Yönetim Kurulumuz tarafından teknik direktörlük görevine getirilen Fuat Yaman bir yıllık sözleşme imzaladı.

Detaylar:

Dün akşam saatlerinde başkanımız Niyazi Konuşmaz'ın daveti üzerine İzmir'e gelen ve yaklaşık 3 saat süren görüşme sonrasında Kulübümüz Profesyonel Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü görevi için her konuda anlaşma sağlanan Fuat Yaman, bugün tesislerimize gelerek resmi sözleşmeye imza attı.

Vali Kutlu Aktaş Tesislerimizde Saat 11:00'de başlayan imza töreninde Başkanımız Niyazi Konuşmaz, Profesyonel Şube Başkanımız Ömer Aydın, Başkanvekilimiz Hüsamettin Ender, Yöneticilerimizden Hakan Ceylan, Serdar Canko ve çok sayıda basın mensubu hazır bulundu.

Başkanımız Niyazi Konuşmaz İmza töreninin ardından yapmış olduğu açıklamada, Futbol takımımızı 1 yıllığına Fuat Yaman'a emanet ettiklerini belirterek, "Tanıdığımız, güvendiğimiz, gençlere önem verdiğini bildiğimiz bir hoca ile anlaştık." dedi. Bir basın mensubunun Fuat Yaman'ı tercih etmelerinin nedeni ile ilgili sorduğu soruya, Başkanımız şu yanıtı verdi; "Kocaelispor ve Çaykur Rize Spor'u ne şartlarda kurduğunu biliyorum ve O takımlar sezon sonu Süper Lig'e çıktı. Bizim çok önem verdiğimiz altyapıya kendisinin de önem veriyor olması ve özellikleri bakımından Altay'ın yapısıyla örtüşüyor olması tercih nedenlerimiz olarak sayılabilir. Benim çalıştığım insanlar adam gibi adam olmalı. Başlıca tercih sebebimiz Fuat Bey'in adam gibi adam olmasıdır. Mali konularla ilgili konuşmamızda bana "Sen ne dersen o olur." yanıtını vermiştir. Bu nedenle de kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum." cevabını verdi.

Daha sonra söz alan Teknik Direktörümüz Fuat Yaman 30 yıldır futbolun içinde olduğunu belirterek "Bu dönem içinde hep rakip olarak karşılaştığım Altay Kulübü ile çalışacağım için çok mutluyum. Altay Kulübü'ne dışarıdan baktığımızda Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri olduğunu biliyoruz. Bu büyük kulübü hak ettiği yere taşıyabilmek için hep birlikte çalışacağız. İsmine ve geçmişine uygun bir takım yaratacağız. 6 yıldır çeşitli şanssızlıklar ve sıkıntılar nedeniyle Bank Asya'da oynayan Büyük Altay'ı hak ettiği yere taşıyacağız, umarım bunda benim de katkım olcak." dedi.

Fuat Yaman, düşünülen transferler ile ilgili sorulan sorulara şu yanıtı verdi; "Eksik olan yerlere şartlara uygun bir şekilde en iyi takviyeleri yapacağız. Kadro sıkıntısı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Krize rağmen çoğu konuda rakiplerimize göre avantajlarımız var. Altay' a gelen futbolcu da, teknik heyet de Altay'ın hedeflerini bilerek gelir. Bu konuda sıkıntımız olmaz. Sorulan bir soru üzerine Şehmuz konusuna da değinen Fuat Yaman, Şehmuz'un özellikle Bank Asya Liginde her hocanın çalışmak isteyeceği bir futbolcu olduğunu belirterek "Kalmasını isterim, ancak gitmesi halinde de, Altay'a hem kalite hem de karakter olarak en yakışanını bulmakta zorlanmayız." dedi.


Fuat Yaman hedefleri ile ilgili sorulan soruya ise şu yanıtı verdi; "Çalıştığım tüm takımlar şampiyonluğa oynamıştır. Yapı olarak düşmemeyi düşünen takımlarda görev yapamam. Her zaman kazanmak isteyen, yukarıya oynamayı hedefleyen bir mantıkaliteyle çalışırız. Altay ismi Bank Asya'ya yakışmıyor. Sadece ben değil tüm spor camiası bunu yadırgıyor. Altay'ı hak ettiği yere taşıyacağız. Futbol müspet bir oyun herşeyi doğru yapabilirsiniz ama sonuç iyi olmayabilir, evet bunun garantisi verilemez, ama biz neye, niçin oynadığımızı sahada göstereceğiz. Bizleri izleyenler Altay'ın hedeflerini sahada görecekler." yanıtını verdi.

Fuat Yaman Altay'dan kendisine gelen tekifi kabul etmesinin nedenlerini de şu şekilde açıkladı; "2001 yılında bir otelde kamp yapıyorduk. Aynı otelde Niyazi Bey'de kalıyordu, daha o zamanlar kendisi ile yapmış olduğumuz sohpette, Bir gün İzmir'de çalışacak olursam tercihimin Altay olacağını söylemiştim. Yıllar sonra kendisi Altay Spor Kulübü'ne başkan oldu ve burda buluştuk. İzmir tam bir futbol şehri, Altay çok büyük bir camia, Sehir çok güzel. Tüm bunlar kararımı vermemde yardımcı oldu."

Kulübümüz Profesyonel Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü için 1 yıllık sözleşme imzalanan Fuat Yaman'ın yardımcılıklarını Erkan Avseren ve Hayrettin Köse'nin yapacağı, Kaleci antrenörlüğü konusunda da çalışılacak ismin 1-2 gün içinde netlik kazanacağı belirtildi.

Kaynak: Resmi Site
 6 yorum 1157 tekil okunma
    Bu habere toplam 6 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.