ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Kongrede Neler Oldu ?

05 Haziran 2009 19:36  
70. başkanını seçmek üzere toplanan Olağanüstü Genel Kurulumuzda neler yaşandı?

* Yaklaşık 300 kadar taraftarımız 18:00'den 23:00'e kadar kongre salonu önünden ayrılmadı ve tezahüratlarda bulundu.

* VAZGEÇMEYECEĞİZ pankartımızın tesislere asılmasından sonra, KAYBETTİĞİNDE DEĞİL VAZGEÇTİĞİNDE YENİLİRSİN pankartımız da Taraftarlar Derneğimiz'le birlikte kongrenin yapıldığı Faal Futbol Hakemleri Derneği'nin girişinde yerini aldı.

* Önceki yıllardan üyelik aidat borcu olan kongre üyelerimiz, borçlu oldukları tutarları ödeyerek kongreye katılabildi.

* Gündem maddelerinin onaylanmadan kongrenin başlatılması bir hata olarak gözlerden kaçmadı.

* Eski başkanımız Sn. Melih Tunç Tandoğan geçmiş dönem hesaplarını bir sunumla kongre üyelerine açıkladı. Geçmiş dönem hesabı kongre üyelerince oy birliğiyle onaylandı.

*** Yakın bir tarihte, seçim maddesi olmayan bir genel kurul yapılarak, tüzük değişiklikleri, Sarnıç Projesi vb. gibi birçok konunun masaya yatırılacağı, dileyen tüm genel kurul üyelerimizin fikirlerini söyleyebilmeleri için erken saatlarde başlatılacak bir Genel Kurul'un yapılması, başta Divan başkanlığı olmak üzere oylama olmaksızın hemen herkesce kabul edildi.

*** Yüksek Divan Kurulumuzdan, Altay Spor Kulübü hesaplarının bağımsız kuruluşlarca denetlenebilmesiyle ilgili tüzük değişikliği teklifi getirildi. Değişiklik tüm kongre üyelerimiz tarafından kabul edildi.

*** Divan Başkanı Erdinç Altınyeleklioğlu; Yüksek Divan Kurulu olarak, bundan sonra yöneticilerin alacaklarına temlik koymalarını engelleyecek bir tasarı üzerinde çalışmaları olduğunu açıkladı.

* Seçim maddesine geçildiğinde önce Sn. Niyazi Konuşmaz ardından Sn. Mehmet Erdoğan adaylığını Divan'a sundu. Divan Başkanı Sn. Erdinç Altınyeleklioğlu tarafından listeler okundu.

* Sn. Niyazi Konuşmaz konuşmasında; projelerini zaman içinde açıklayacağını, 8 milyon TL civarında bir bütçe hesapladıklarını, Altay'ın marka değerini her zaman koruyacaklarını, hedeflerinin Süper Lig olduğunu açıkladı. Şahsı adına da bütçede bir açık olması durumunda bu açığı kendi cebinden karşılayacağını söyledi.

* Sn. Mehmet Erdoğan konuşmasında; eski başkanlığı dönemindeki projelerine ve Melih Tunç Tandoğan başkanlığında başlatılan/geliştirilen projelere devam edeceğini, 9 milyon TL bütçe öngördüklerini, Altay'ı Altay yapan değerlere önem vereceklerini ve hedeflerinin Süper Lig olduğunu açıkladı.

* Erdoğan Tözge, Ahmet Taşpınar ve Ömer Hızlıok Divan başkanlığından söz istedi.

* Sn. Erdoğan Tözge konuşmasında; listelerin yetersiz olduğunu, seçim maddesinin iptal edilmesini önerdi.

* Sn. Ahmet Taşpınar konuşmasında; her iki başkan adayına da mali açıdan böyle zor bir tabloya rağmen aday oldukları için teşekkür ederken, her iki listeyide yertersiz gördüğünü şahsı adına boş oy atacağını açıkladı.

* Sn. Ömer Hızlıok konuşmasında; Sn. Niyazi Konuşmaz'a vaddettiği bütçenin detaylarını ve hangi projelerle geldiğini, ayrıca bütçe açığını cebimden karşılayacağım sözüne karşılık cebinden ödeyeceği bu açığı kulübe borç olarak mı vereceğini sordu.

* Seçimin iptal edilmesi, oyların boş atılması gibi açıklamalar salonda alkışlarla karşılanınca Divan Başkanı seçim maddesinin iptal edilebilmesi için adayların çekilmesi gerektiğini söyledi. Ardından mikrofonsuz yapılan konuşmalarda, anlaşıldığı kadarıyla Sn. Mehmet Erdoğan çekilebileceğini, Sn. Niyazi Konuşmaz ise seçime gireceğini açıkladı.

* 210 kongre üyesinin katıldığı Genel Kurul'da tepki olarak 21 üye oy kullanmadan salonu terkederken 25 üye de Boş oy attı. Sn. Mehmet Erdoğan 74 oy alırken Sn. Niyazi Konuşmaz 90 oyla Altay Gençlik ve Spor Kulübü'nün 70. başkanı oldu.

Yeni Başkanımızı ve Yönetim Kurulumuzu tebrik eder görevlerinde başarılar dileriz...
 



10 yorum 1513 tekil okunma
    Bu habere toplam 10 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.