ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Taşpınar'dan Kamuoyu Açıklaması

08 Mart 2011 15:40  
Başkanımız Ahmet Taşpınar, 2-0 kaybedilen Orduspor maçından sonra bazı taraftarların küfürlü tepkisine yanıt verdi.

Taraftar Derneği Temsilcisi Semih Çalışır ve arkadaşlarının maçtan önce bir provokasyon hazırlığı içerisine girdiğini gördüklerini, bunu üzerine önlem için emniyeti bilgilendirdiklerini belirten Taşpınar, “Özellikle son iki yıldır Altay Kulübü’nün imkansızlıklar içindeki imkanlarından yararlanıp deplasmanlara bedava giden, maçlara bedava giren, kulüp üzerinden rant elde eden ve bu yönde de destek bulan bu insanların kaynağının kesilmesi, olayların asıl nedenidir” dedi.

Gerçek Altaylılar’a, “Bu 3-5 kişinin provokasyonuyla sayıları 200’e ulaşan bu gruba destek vermeyin” çağrısında bulunan Taşpınar, “İçlerindeki kini kusmak için başarısız sonuçları bekleyen bu insanlar, şahsi menfaatlerini ne acıdır ki kulübün menfaatlerinin üzerinde görmektedir. Asıl istedikleri, Altay Kulübü’nün gerçek anlamda düzlüğe çıkması değil, rant elde edebilecekleri bir ortamın doğmasıdır ki buna asla izin vermeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilmesini isteriz” diye konuştu.

Altay taraftarının, şeref ve VIP tribününe küfürler yağdıran 200 kişiden ibaret olmadığının altını ısrarla çizen Başkanımız, “Küfredilen insanlar, Altay Kulübü’nün Haziran ayından bugüne kadar gelmesi için ellerini taşın altına çekinmeden koyanlardır. Tepkiyi, hele ki küfürlü tepkiyi hiçbir zaman hak etmeyen bu kişiler, işlerini, güçlerini ve eşlerini bırakıp aylardır Altay Kulübü için çalışmaktadır. Durum böyleyken bu insanlara tepki göstermek, hiçbir vicdana ve ahlaka sığmaz” dedi.

Altay Kulübü’nde 25 yıldır her kademede görev aldığını sözlerine ekleyen Taşpınar, “Şahsım adına hiçbir destek beklemiyorum. Tek istediğim, ortaya koyduğumuz yönetim anlayışının gerçek Altaylılar tarafından desteklenmesidir. Gerçek Altaylılar’a sesleniyorum; bu provokatörlere izin vermeyin. Bu insanlara sahip çıkmayın. Bu insanların alışkanlıklarını sürdürmesine şans tanımayın. İmkansızlıklar içerisindeki Altay Kulübü’nün rant kapısı olarak kullanılmasına izin vermeyin” diye konuştu.

Bazı taraftarın maç sonunda Türkiye Futbol Federasyonu’na küfürlü tezahüratta bulunmasını da doğru bulmadığını belirten Taşpınar, “Bazı Altay taraftarının son dönemdeki davranışları artık kulübe zarar verir bir niteliğe bürünmüştür. Yönetim, teknik heyet, futbolcular derken küfür sırası TFF’ye kadar gelmiştir. Şu anda hemen her maçımızda hasılattan zarar ederken, küfürler nedeniyle 10 bin TL de ceza yiyoruz. Taraftar olmak buysa eğer, söyleyecek söz bulamıyorum” dedi.
altay.org.tr den alıntıdır..
 28 yorum 1594 tekil okunma
    Bu habere toplam 28 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.