ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Yönetim Kurulundan Açıklama

07 Şubat 2011 12:51  
Yönetim Kurulu, 0-0 sona eren Diyarbakırspor maçının ardından meydana gelen taraftar tepkileri üzerine şu açıklamayı yapmıştır.

"Kulübün idari, hukuki, mali ve sportif yapılanmasını gerçekleştirmek amacıyla 9 Haziran’daki genel kurulda ve çok zor şartlar altında görev alan yönetim kurulumuz, sekiz aya varan dönem içerisinde üzerine düşen sorumlulukları büyük bir özveriyle gerçekleştirmektedir.

Altay Spor Kulübü’nün 2014 yılında hayata geçecek UEFA Kriterleri’ne hazırlanması, bununla eş zamanlı olarak idari, mali ve hukuki yapılanmasını gerçekleştirmesi çalışmaları aralıksız olarak devam etmektedir. Sportif başarısızlığın gölgesinde kalan bu çalışmaların ne denli önemli olduğunu gerçeği, önümüzdeki günlerde çok net biçimde görülecektir.

Ancak salt sportif başarının konuşulduğu ve arandığı, diğer hiçbir şeyin öneminin olmadığı bir ortamda yapılar çalışmaları madde madde yazarak şu ortamda gündemi farklı bir noktaya çekmeyi bugüne kadar hiç istemedik.

Ancak; yönetim kurulumuz, 22 milyon TL’nin üzerinde bir borç yüküyle devraldığı kulübümüzü, naklen yayın ve Spor Toto gelirlerinin olmadığı bir ortamda, temlik ve haciz kıskacının altında bugüne kadar getirmeyi başarmıştır. Kurulan denge sayesinde söz verilen futbolcu ödemelerinin büyük bir bölümü yapılmış, kulübün hayatiyetini devam ettirmesi için gerekli harcamalar yerine getirilmiş, geçmiş dönemlere ait borçların ödenmesine başlanmış, icradaki dosyalarının önemli bir kısmı temizlenmiş, kulübün piyasadaki prestiji yeniden sağlanmış ve her şeyden önemlisi Altay Spor Kulübü’nün tüm hesapları denetim altına alınarak otokontrol mekanizmasına işlerlik kazandırılmıştır.

Tüm bunlara rağmen, ortada sportif bir başarısızlığın olduğu gerçeğini hiç kimse inkar edemez. Ancak; bu başarısızlığın tek nedeni, üzerine düşen sorumlulukları büyük bir özveriyle yerine getirmeye çalışan yönetim kurulu değildir. Altay Spor Kulübü’nü temlikler, hacizler, futbolcu, teknik heyet ve vergi borçları nedeniyle transfer yapamaz duruma getirenlerin sorgulanmaya gerek bile duyulmadığı bir ortamda, varılan noktanın tek suçlusunun yönetim kurulu olarak lanse edilmesi hiçbir vicdana sığmayacaktır.

Taraftarımızın Diyarbakırspor maçı bitişinde gösterdiği tepkiyi, Altay Spor Kulübü’ne olan bağlılıklarının bir göstergesi olarak algılıyoruz. Ama şunu kimse unutmasın ki yaşanan sportif başarısızlıktan bizler de en az onlar kadar büyük bir üzüntü yaşamaktayız. Gelinen noktada herkesin sağduyulu olması gerekirken, bir yerlerden düğmeye basarak yönetim kurulunu köşeye sıkıştırma çalışmaları, tepkinin ölçüsünü kaçırmakta ve “Altaylılık” ruhuyla hiçbir zaman bağdaşmamaktadır.

Bizler; kimlerin yönetim üzerine oyunlar oynadığını, kimlerin başkan adayı bulup koltuk pazarlığı yaptığını, kimlerin futbolcularımızı arayıp aklını çelmeye çalıştığını çok iyi biliyoruz. Şu anda susuyorsak tek nedeni, kulübümüzün daha fazla zarar görmesini engellemek içindir.

Sıkıntılı günler yaşadığımız şu ortamda tek isteğimiz, herkesin sağduyulu ve “Altaylılık” ruhuyla hareket ederek kulübe destek olmasıdır.

Yönetim kurulu olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları bildiğimizi ve görevimizin başında olduğumuzu kamuoyuna arz ederiz.

Altay Spor Kulübü
Yönetim Kurulu
 49 yorum
    Bu habere toplam 49 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.