ilaç rehberi enerji
Altay
       
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Geleceğimiz Aydınlık

10 Aralık 2010 21:15  
A2 ekibimizdeki gençlerle yaptığımız söyleşi.

A2'nin son zamanlarda yaptığı çıkış herkesin olduğu gibi bizim de dikkatimizi çekiyor. Aybars Akoğlu ile yaptığımız görüşme sonrasında gençlerle söyleşi şansımız doğuyor. Öğlen tesislerin yolunu tutuyoruz. Hava çok soğuk, önce A takım ile A2'nin maçı var. Son dakikalara kadar oyunu 2-1 önde götüren A2'nin oynadığı futbol içimizi ısıtıyor. İlk yarıyı Aytaç'ın attığı golle A2 takım önde kapatıyor. Futbolcularını yormak istemeyen Sıddık Hoca takımı komple değiştiriyor. Oyunun ikinci yarısına as kadro ile devam eden Profeyonel takım, fazla forma şansı bulamayan A2 futbolcularından kurulu gençler karşısında beraberliği zor yakalıyor.

Maç sonrasında Altay Mol karşılıyor bizi, A2 Takımı'nın tesisine gideceğimizi söylüyor. İçinde yemekhane, soyunma ve ders odası, yatakhane ve dinlenme alanıyla müthiş bir tesis olmuş. "A2 takımın 'takım ruhu'nu kazanması için Yönetim Kurulu tarafından tahsis edilmiştir" diyor. "Altay'da aslında iyi şeyler de oluyormuş" demekten alamıyoruz kendimizi. İstanbul yalakası bir basından bunları yazması beklenemez tabii.

Gençler heyecanlı, içeri girer girmez biz ayakkabı ile dolaşırken ayakkabılarını çıkartıyorlar. Kendi evleri olmuş artık orası onların. İlk göze çarpan İsa'nın takıma yaptığı ağabeylik. İki buçuk yıl profesyonellikten genç takıma dönen İsa, hiç yadırgamıyor bu durumu "biz arkadaş değil, kardeşiz" diyor. İlk kamplarına geçen hafta girmişler burda. 10 genç futbolcu yaşamını orda sürdürüyor. Geçiyoruz toplantı odasına, başlıyoruz söyleşiye.

İlk söz Kaptan Metin'in, "Birbirimizi tanıdıkça oyun olarak da iyiye giden bir yapımız var. Özel hayatımızda da hep beraberiz, biz bir takımız diyor". Henüz 20 yaşında olan genç kaptandan duyduklarımız, büyüklerini kıskandıracak düzeyde.

Takımdaki kardeşliğe vurgu yapan İsa ise, "Evimde abimi nasıl görüyorsam, burdaki herkesi de öyle görüyorum, herkes birbirine inanıyor" diyor.

Aslında takımdaki bu kardeşilik ruhu pek de şaşıralacak birşey değil, çok uzun süredir birlikte oynuyorlar. Yaşları olan 18 olan Cenk ve Harun 10 yıldır beraber top oynuyorlar. Dile kolay...

Hedefleri şampiyonluk gibi gözükse de aslında onların hedefi Altay, önce A Takıma yükselmek, sonra şampiyonluk diyorlar hep bir ağızdan.

Kendilerini en iyi gördükleri maçı sorduğumuzda fark attıklarını değil, berabere kaldıkları Güngören maçını söylüyor. Sebebi ise onlar için çok mantıklı: "Çünkü tam anlamıyla takım oyunu oynadık". Bu tesis onları biraz hırslandırmış. "Uçakta giderken hazırlandık" diyor Ali Demir. Çok uzun süre geçmiş, bir genç takım uçakla deplasmana gitmeyeli. Söze giren Yiğitcan Gölboyu ise maçın kısa hikayesini anlatıyor. "Soyunma odasına bırakılan 'Altay gençlerine güveniyor' haberi bizi ateşledi" diyor. Haftasonu profesyonel maça çıkan 4 oyuncusunu da sahada oynatan Güngören'e karşı son dakikada gol yiyerek berabere kalmak biraz üzmüş olabilir. Ama onlar gözünü çoktan Galatasaray maçına dikmiş. Salı günü tek hedef var o da 3 puan.

En kötü gördükleri maç ise 2-1 yendikleri Karşıyaka maçı. KSK oyuncularının Altay'a karşı gösterdikleri aşırı özveri ancak farkı önlemiş.

Daha 1,5 hafta olmuş tesislerine geçeli. Bu sezon sonuna kadar bizde kalacak orası. Gaziemir Belediyesi ile öyle anlaşılmış. Sezon sonunda yapılacak ihale ile kullanımı tekrar almak istiyor yönetimimiz. Gençlere verilen değer takdire şayan. Söz konusu gençler olunca Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan da bizzat ilgileniyormuş. Ulaşım sorununu o çözmüş. Özerk yönetimin içinde bulunan Uzman Hekim, Psikiyatr Aybars Akoğlu ise takıma gereken mental desteği sağlıyormuş.

Mesaj açık: Salı günü Galatasaray maçı Alsancak Stadı'nda, giriş ücretsiz. Tabii ki destek bekliyorlar. Gençlere hep destek, tam destek. Öyle değil mi?
 5 yorum 1737 tekil okunma
    Bu habere toplam 5 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.