ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Coşkun Demirbakan Basın Toplantısında

19 Ekim 2010 16:30  
Teknik Direktörümüz Coşkun Demirbakan Kutlu Aktaş Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında Güngören Bld. Spor maçı ve takımın son durumu hakkında bilgi verdi.

Teknik Direktörümüz Coşun Demirbakan düzenlediği basın toplantısına Güngören Bld. Spor mağlubiyetinin nedenlerini açıklayarak başladı.

Takımın üzerine en kısa zamanda bir elbise giydirmek gerektiğini belirten Demirbakan, mağlubiyetin nedenlerini şöyle sıraladı;

“Çok pozisyon veriyor ve çok gol yiyoruz demek ki bir disiplin problemi var. Oyunun son düdüğüne kadar oyun disiplininden kopmamamız lazım. Aşırı galibiyet isteği oyun disiplinimizi bozdu, bu da rakibimizin orta sahada egemenlik kurmasına neden oldu. Takımımızı değişik idman metotları ile hazır hale getireceğiz. “ Güngören Bld. Spor müsabakasında alınan mağlubiyet nedeniyle taraftarlarımızdan özür dileyen Demirbakan sözlerini şöyle sürdürdü “Hiçbir zaman mazeret aramayacağız. Eksikleri kendimizde arayıp, bulup, çözeceğiz. Ben takımımdan başaramayacakları şeyi istedim bu nedenle hatalıyım. Kabul ediyorum, eksiğiz ama benim başarmam lazımdı bu yüzden kendime kızıyorum”

Teknik Direktörümüz Coşkun Demirbakan, açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Demirbakan, kadro seçimiyle ilgili eleştiriler hakkında düşüncesinin sorulması üzerine,

“İki haftadır takımın başındayım, öncelikli olarak daha önce sürekli oynayan oyuncularımızla takım kurduk. Maç ve kondisyon eksiği yaşanmaması nedeniyle böyle bir yol seçtik. Gönül istiyor ki Okay ve Mehmet Sak’a daha çok şans verelim. Ama oyunun gidişatı ve sakatlıklar buna izin vermedi. Takımımızda oyuncular arasındaki antrenman seviyelerinde çok fark var. Önce bu farkı azaltmak gerekiyor. Bunu başardıktan sonra ilk iki maça göre daha farklı kadrolar izleyeceğiz.” dedi.

Demirbakan, “Orduspor maçının kadrosunu niçin değiştirdiniz?” şeklindeki soruya;

“Her iki maçın şartları birbirine uymaz. Saha farklı, rakip farklı, oyun taktiği farklı, bu nedenle iki maçın kadrosu veya taktiğini kıyaslamak doğru olmaz. Kazanan kadro değiştirilmez diye de bir kaide yok. Orduspor maçı daha dar bir alanda oynandı. 8 pozisyon verdik. Demek ki zaaflarımız var. Skora göre konuşmak doğru değil. Verilen pozisyon sayısı ve yaratılan pozisyon sayısına bakmak lazım. Tüm Türkiye’nin gördüğünü saklayacak halimiz yok o maçı şansına kazandığımızı zaten söyledim. O maçın kadrosunun değişmesi gayet normal.” diyen Demirbakan, konuya bir atasözüyle örnek verdi “ ‘Taraftarın yaptığı takım hiç yenilmemiştir’ bu bir İngiliz atasözü. Evet doğru taraftarın kurduğu takım yenilmez çünkü öyle bir takım yoktur” dedi.

Demirbakan, “Kadro kurarken kriteriniz ne tecrübeli veya genç olması önemli mi?” sorusuna,

“Ben elimdeki malzemeyle o anda ne yapabilirim bunu çözmeye ve gerçekleştirmeye çalışırım. Bir oyuncunun 10 yıl önce ne yaptığı beni bağlamaz. Benim için bugün ne yapacağı önemli.” Yanıtını verdi.

Demirbakan, “Nasıl bir takım yaratmak istiyorsunuz ?” şeklindeki soruya;

“Kasti faul, taraftarla diyolag, rakibe ve hakeme saygısızlık istemiyorum. Sportmenlik çerçevesi içinde oynayacak ve oyun disiplininden kopmayacak bir takım kuracağız. Hak etmeden kazanmayı sevmem. Kazanmayı hak eden takım istiyorum “ yanıtını verdi.

Demirbakan “Disiplin kriteriniz nedir?” şeklindeki soruya;

“Futbolcuyu belli bir saatte uyutamazsınız. Ben futbolcuyu fazla rahatsız etmem, karışmam, ama yapan kendisine yapar. Altay kulübü, etik değerleri ve kültürü olan bir kulüp. Bu değerlere zarar veren kişiyi hemen kovarım. Burada yaptığın hatada ‘bilmem kimin oğlu’ diye değil, ‘Altaylı futbolcu’ diye anılıyorsun. Altay’ın futbolcusu, Altay’ın etik ve kültürel değerlerine sahip çıkacak.” yanıtını verdi.

Demirbakan, “Futbolcuların psikolojik durumu nasıl?” şeklindeki soruya;

Futbolcularım mahcup. Anlıyorum. Belki hazır olmadan oynadılar. Hemen oynamak istediler. Hazır olmadan oynayan oyuncunun performansı düşer. Şu an böyle bir sıkıntı yaşanıyor olabilir. Ben elimden geleni yapacağım. Herkes elinden geleni yapacak ve iyi yerlere geleceğiz” yanıtını verdi.

Demirbakan, “Gaziantep Bld. Spor takımını değerlendirir misiniz?” şeklindeki soruya;

“AntepBld. Takımı disiplinli bir takım. Çabuk hücuma çıkıyor. Rakipten top kapıp hızlı hücum yapmaya çalışan takım, ona göre gerekli önlemleri alacağız.”

Demirbakan “Ligin favori takımı hangisi? sorusuna;

“Ben Diyarbakırspor takımını çalıştırdığım sezon Kasımpaşa 12 puan önümüzdeydi. Sezonu biz 62, Kasımpaşa 54 puanla tamamladı. Bunun örnekleri çok. Şu an Denizli önde görünüyor. Başarabiliriz. Toparlanmak için zaman lazım. Bir an önce 13–14 kişilik ideal kadromuzu bulmamız gerekiyor. Bu bizim kadar futbolcuların da yapacağı bir iş. Bir diniliyorsa iki dinleyecek. Bir çalışıyorsa iki çalışacak. Şampiyonluğu hak edecek” yanıtını verdi.

Demirbakan, “Kadroda bulunan genç futbolcular ile ilgili düşünceniz nedir?” sorusuna;

“A2 Takımındaki oyuncular da dahil, kadromda çok iyi yerlere gelecek oyuncular var. Bu benim en büyük şansım. Gayret gösterirlerse onları da değerlendireceğiz. Daha önce de söylediğim gibi genç veya tecrübeli diye oyuncu ayırt etmem. Hakan Şükür, Tufan Sofuoğlu, Aykut Kocaman, İlker Yağcıoğlu gibi Türkiye’de çok iyi yerlere gelen bir çok futbolcuya daha 17 yaşındayken ilk kez forma veren bir Teknik Direktörüm. ‘Oldum’ demeyecek, etrafa kulak asmayacak, gayret eden, istikrarlı futbolcuyu yaşı kaç olursa olsun rakibe de bakmadan oynatırım.” Yanıtını verdi.

Son olarak sakat futbolcular hakkında bilgi veren Teknik Direktörümüz Coşkun Demirbakan, Yüksel’in tedavisinin tamamlanmasını beklediklerini, Yiğitcan ve Ufukhan’ın da %70 oynayabilir durumda olduklarını belirterek basın toplantısını tamamladı.

Kaynak: Resmi Site
 8 yorum 1340 tekil okunma
    Bu habere toplam 8 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.