ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Yönetim Kurulumuzdan Açıklama

05 Ocak 2012 16:00  
''Evrensel hukuk kurallarının uygulanmasını istiyoruz.''

Yönetim kurulumuz şike ve teşvik primi konusunda önemli bir açıklama yaptı. Açıklamanın tam metni şu şekilde:

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, Federasyon Genel Kurulu’nun 26 Ocak 2012
tarihinde olağanüstü olarak toplanmasına karar verilmiş ve toplantıda; haklarında şike ve
teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların değiştirilip değiştirilmemesinin görüşülmesi ve karara bağlanması gündemi ile toplantının yapılmasına karar verilmiştir.


Federasyon ilgili talimat ve yönetmeliklerinde, şike ve teşvik primi girişimlerinde bulunan, bu işlere karışan Kulüp veya kişiler hakkında ne kararlar alınacağı ve bu kararları vermeye kimlerin yetkili bulunduğu gayet açıktır. Hal böyle iken, aralarında şike ve teşvik primi uygulamalarına karışan, iddianamelerde adı geçen kişilerin ve Kulüplerin de bulunduğu grup tarafından konu ile ilgili karar vermelerinin beklenmesi en azından hukuki olarak kabul edilemez bir durumdur. Ceza yargılamasında kararı sanığa, suç ortaklarına veya yakınlarına bırakmanın herhangi bir evrensel hukuk uygulamasında yerinin bulunmadığı ve ülkemizi tüm dünya spor kamuoyu önünde komik durumlara düşüreceği tartışmasızdır.


Bununla birlikte Olağanüstü Genel Kurul Toplantı gündeminde, şike ve teşvik primleri sebebiyle zarar gören, küme düşen, sıralaması değişen mağdurlar ile ilgili hiçbir çalışmanın olmaması da dikkat çekicidir. Yani Federasyon Başkanlığı tarafından şike ve teşvik olaylarına karışan kişi, Kulüplerin hukukuna gösterilen özenin çok az bir kısmının dahi olsa, şike sebebiyle küme düşen takımlar için gösterilmesinin beklenmesi en doğal hakkımızdır.

2010-2011 sezonunda, Altay Spor Kulübü, ligin son maçında ve sadece bir puan farkla küme
düşürülmüştür. Bu kirli olayların içerisinde yer alan Kulüpler aynı ligde oynamaya devam etmektedirler. Böyle bir durumun kamu vicdanında temizlenmesinin mümkün olmadığı da açıktır. Maalesef futbol kamuoyu eline altın tepside geçen ve tamamen yargı örgütünün çalışmaları ile oluşan temizlenme fırsatını kullanmamakta ısrar etmekte ve daha evvel defalarca olduğu gibi olayı gizlemeye çalışmaktadır.


Altay Spor Kulübü olarak tek istediğimiz olayda evrensel hukuk kurallarının uygulanması, her organın yasa ve talimatlar ile kendilerine verilen görevleri yerine getirmesidir. Şike ve teşvik yapanlar kadar bundan mağdur olanların da haklarının verilene kadar tüm ulusal ve uluslar arası kurum ve mercilere müracaat edeceğimize, ahlak ve fazilet mücadelesinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Altay ismine leke getirmeyeceğimize Türk Futbol Kamuoyu önünde söz vermekteyiz.

Saygılarımızla.

Altay Spor Kulübü
Yönetim Kurulu

 12 yorum
    Bu habere toplam 12 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.