ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

TFF’ye 2.Başvuru

12 Temmuz 2011 14:50  
Yönetim kurulumuz, yeni başvurusunda düşmenin kadırılmasını talep etti.

İSTANBUL özel yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan ve yürütülen soruşturma devam ederken liglerin aynı şekilde süreceğinin açıklanması üzerine yönetim kurulumuz, 'mağdur' kulüplerinin durumunun düzeltilmesini isteyerek TFF’ye yeniden başvuru yaptı:

Başvuru metni şöyle:

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU SAYIN BAŞKANLIĞINA


Tüm ülkenin gündemini meşgul eden “Şike Depremi” dolayısıyla aralarında kulüp başkanlarının da bulunduğu birçok kişinin tutuklandığı veya şüpheli sıfatı ile ifadeye çağrıldığı malumlarınızdır. Neredeyse tüm kulüpleri ilgilendiren ve ülkemizdeki futbolun muzdarip olduğu çirkinliklerden temizlenme fırsatı olarak gördüğümüz bu durumdan, gerekli kararların alınması durumunda futbol ailesi olarak çok daha güçlenmiş şekilde çıkılacağı tartışmasızdır.

Sayın Federasyon Başkanımız tarafından, İstanbul Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcıları ile yapılan görüşmelerden çıkışta yapılan açıklamada “Delillerin son derece ciddi olduğu, belirsizliğin sürmesinin kabul edilemeyeceği ve Federasyon kurullarının eldeki delillere göre süratle karar vereceği” açıklaması tüm ülkeye ümit aşılamıştır.

Ancak; 11.07.2011 tarihinde Kulüpler Birliği’ne üye kulüp başkanları ile yapılan toplantıdan sonra yapılan “Liglerin belirlenen şekilde başlayacağı ve fikstürün çekileceği, durumun iddianamenin hazırlanmasından sonra değerlendirileceği” açıklaması, tüm gerçek futbolseverleri tatmin etmemiş, özellikle de Bank Asya 1. Lig’in gündeme bile gelmemiş olması kamuoyunun kafasındaki soru işaretlerini silmeye yetmemiştir.

Oysa; Türk futbolunun şu anda içinde bulunduğu durumun tek yönü; “hangi takımın Şampiyonlar Ligi’ne katılacağı” veya “kimin şampiyon olarak tescil edileceği” değildir. Madalyonun diğer yüzünde şike ve teşvik primi nedeniyle mağdur olan, küme düşen takımlar olduğu ihtimali de vardır.

Altay Spor Kulübü olarak, konunun sadece Fenerbahçe ve Süper Lig ile sınırlı olmadığı, basına yansıdığı kadarıyla Bank Asya Lig’de de bir çok şaibeli müsabaka ve girişim olduğu, bu sebeple Türkiye Futbol Federasyonu olarak tüm kamuoyunun aydınlatılacağı açıklamaların yapılması gerektiğine inanıyoruz.

Altay Spor Kulübü ve gerçek futbolseverler olarak, ilgililer hakkında verilecek ceza kararlarının futbolun marka değerini azaltmayacağına, bilakis hileli bir malın uzun vadede marka değerinin yükselmeyeceğine inanıyor, bu durumda ilgililerin cezasız kalmasının ciddi tüm firmaların futbola yapacağı yatırımları engelleyeceğini düşünüyoruz.

Kısa vadeli yapılan değerlendirmeler, uzun vadede Türk futbolunun şike, teşvik gibi karanlık eylemler ile birlikte anılması sonucunu doğuracaktır. Yine bu tip eylemler ile zarar gören Altay gibi kulüplerin yargılama sonucuna göre Federasyon aleyhine uğramış bulundukları maddi-manevi zararlar için yargı yoluna başvurmaları sonucuna yol açabilecektir.

Tüm bu sorunların önlenebilmesi açısından;

a) Süper Lig dışında kalan Bank Asya 1. Lig’deki olumsuzlukların da değerlendirmeye alınarak, Bank Asya 1. Lig’in tescili ve takvimi kamuoyuna resmi açıklamada bulunulmasını,

b) Yukarıda saydığımız olumsuzlukların önlenebilmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi açısından, 2010-2011 sezonunda şike ve teşvik primi iddialarına karışmayan ancak Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig’den küme düşen kulüplerinin, küme düşmelerinin durdurulması ve haklarının iade edilmesini

c) Düşmenin kaldırılması sonucunda oluşacak yeni lig takvimlerinin ivedilikle kamuoyuna açıklanmasını

d) Bu talebimizin kabul edilmemesi halinde, şike ve teşvik primi uygulamaları ile haksız yere küme düşmemize sebebiyet verilmesi ve ilgililer hakkında gereğinin yapılmaması sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu aleyhine her türlü tazminat haklarımızı saklı tuttuğumuzu

Saygılarımızla bilgilerinize arz ederiz.


Altay Spor Kulübü Derneği adına
Başkan Ahmet Taşpınar
 8 yorum
    Bu habere toplam 8 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.