ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Taşın Altına Elimizi Koyma Zamanı

19 Haziran 2012 14:41  
Genel Kurul üyemiz Av. Cihangir Marmara'nın sessizliği eleştirdiği, birleşime ve fedakarlığa davette bulunduğu yazısı.

Sevgili Altaylılar,

100 yıllık bir kulübün genel kuruluna bir hafta kala, hala daha başkan ve yönetim kurulu adaylarının ortaya çıkamamış olmasını, keza tartışılmıyor olmasını bir Altaylı olarak kabul edemiyorum. Geçen seneki yanlış tekrarlanıyor. Sanki camianın üzerine “ölü toprağı” serpilmiş, herkes bir başkasından medet umuyor. Hâlbuki bir şeyi gözden kaçırmamak lazım, BAŞKA ALTAY YOK.

Kulübün vergi borcu olduğunu herkes biliyor. Önceden de vardı, şimdi de var, yarın da olacak. Burada önemli olan, kulübü bir an evvel derleyip toparlayacak, üyesine taraftarına doğruyu söyleyecek ve fedakâr Altaylılardan oluşan bir yönetimin oluşmasıdır. Camiaya sesleniyorum, Sn.Tözge, Sn.Özgener, Sn.Zorlu Ailesi, Altay'ın geçmiş dönem Başkanları ve Yöneticileri, Altay Taraftarlar Derneği, Altaylist, YSKA ve tüm kulüp üyesi ve taraftarlarımız. Çözüm yolumuz belli, her kesimin güvenerek maddi ve manevi destek vereceği bir yönetim, sıkı bir mali disiplin ve altyapı ağırlıklı bir kadro çalışması. Zira Altay’ın başka çıkışı yok. Şimdi “Altay’ın Kurtuluş Savaşı’nı” başlatma zamanı. Bizi zor günlerin beklediği çok açık. Ancak başka türlü kurtuluş da sağlanamaz. Kişisel kırgınlıkları, küskünlükleri bir tarafa bırakılmalı ve Altay üzerinden yapılan hesaplaşmalardan vazgeçmeliyiz. Yazık oluyor bu “Asırlık Çınar”a.

Geçen genel kurulda, açık farkla seçimi kazanan mevcut yönetimin geldiği nokta belli, vergi taksiti ödemek bile liyakat kabul edilir hale geldi. Kulübün üzerinde çoğu kimsenin kabullenemediği ve nasıl oluştuğu anlaşılamayan 600.000 TL’lık yeni bir temlik ve kaydedildiği duyumu alınan 100’ün üzerinde yeni üye ve takım kaptanından alınan borç para ve kulüp çalışanlarına ve sporcularına ödenemeyen ücretler, ödenemeyen stat kirası, kızgınlıkla kendisine oy verenlerin yaptıkları pişmanlık açıklamaları, vs, vs. Altay geçmişte küme düştü ama hiç bu kadar küçük düşmemişti.

Adıyla özdeşleşen ve diğer takımların bu duruma kıskançlıkla baktığı “Altay Alsancak Stadı” elden gidiyor, taraftarların protestosu dışında herhangi bir tepki yok. Şimdi “TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYMA ZAMANI.'' Bunu şimdi yapmıyorsak da bundan sonra kimseyi eleştirmeye hakkımız olamaz. Bir süre sonra torunlarımıza “Geçmişte bir Altay vardı” diye anlatırız. Ama adını “ALTAY” koyduğumuz onlarca çocuğumuza, torunumuza, yeğenimize nasıl hesap vereceğimizi de düşünmeliyiz. Kendi adıma bana verilecek her türlü görevi en iyi şekilde yapmaya çalışacağıma söz veriyorum. Altay Çalıştay olarak kamuoyuna lanse edilen iyi niyetli girişimin, genişletilerek devam etmesinin yerinde olacağını düşünüyor ve yazımı BAŞKA ALTAY YOK ÖYLEYSE TAM DESTEK diye bitiriyorum.

Saygılarımla,
Av. Cihangir MARMARA

 19 yorum 2020 tekil okunma
    Bu habere toplam 19 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.