ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Tandoğan'dan Açıklama

17 Mayıs 2011 18:32  
Eski başkanlardan Melih Tunç Tandoğan'ın basın açıklaması...

Altay Başkanı Sayın Ahmet Taşpınarın yaptığı açıklama tuhaf,tuhaf oldugu kadar da talihsiz ve gerçeklerden uzak bir açıklama özelliğinden öteye gidememiştir.Sayın Taşpınar,bugüne kadar takımı iki kez küme düşüren başkan olarak hala suçlu arayışını sürdürmekte camiayı ve hatta tüm İzmiri suçlamaktadır.

Başarısız bir yönetim döneminden sonra yapması gereken şey kongre kararı alarak görevi bırakmak olması gerekirken sanki takımı düşüren o değilmiş gibi hala emir kipleriyle beyanat verme eğilimi içindedir.Yaptığı açıklamanın her satırına statükocu zihniyet yansımış ve sanki kendisini haklı gibi göstermeye çalışmıştır.

“Mali açıdan küme düşmüş takım” olarak nitelendirdiği borç yükünün önemli bir bölümü Taşpınarın yöneticilik dönemine rastlamaktadır.Ancak Taşpınar’ın sezon başından beri ağzından düşürmediği,”23 trilyon borç”cümlesi bu beyanattada yer almaktadır.Altay”ın böyle bir borcu yoktur.En azından bu kadar çok borcu yoktur ve yapılandırmaya da girmiş olduğu için borç yükü çok daha aşağılara çekilmiştir.

Taşpınar’ın yöneticilik dönemi her zaman camiayı bölen,kendisinden önce gelen yönetimleri suçlayan bir tavırla sürmüştür.Ancak unutulmamalıdır ki kendisinden önce gelen yönetimler takımı ilk altı finallerine taşırken,Taşpınar yönetimi daha önce gibi takımı küme düşürmüştür.Borç yükünden bahseden bir başkanın,takımı o borç yükünden çok daha fazla gelirden yoksun bırakması tartışılması gereken asıl konudur.

Taşpınar’ın “doğal seleksiyon” olarak yorumladığı 100 yılı aşmış kulüplerin yaşadığı sorunlar aslında yanlış ve darbeci bir zihniyetle,tek başına sergilenen yönetim modellerinde görülmektedir.Taşpınar camiada kim varsa kavga etme eğiliminde olduğu için kimse kendisiyle tartışmamıştır.Sessiz geçen bir dönemin yöneticisi olarak hiç bir müdahale ile karşılaşmamış ama yöneticiliği becerememiştir.

Taşpınar ve ekibi sadece bununlada kalmayıp,başta ben olmak üzere önceki başkanları sürekli rahatsız etmiş,yasadışı ve kural dışı davranışlar sergilemiş ve baskı kurarak,”alacağımızı silme” konusunda tehditkar davranmıştır.ALTAY ımıza para verenleri sanki suçlu gibi kamu oyuna yansıtmış,bu arada bazı eski yöneticilerin alacaklarını da kendisi ödemekten geri kalmamıştır,ödendiği de kayıtlardan anlaşılmaktadır.

Taşpınar’ın yapacağı tek şey tüm organların ve divanın yenileneceği kongre kararı alması olacaktır.Camia kulübü yönetecek yeni yönetimi kendi içinden seçebilecekken,hala Taşpınarın “seçici” davrandığı ve seçilerek yönetim için koşul ileri sürerek işgüzarlık yaptığıda görülmektedir.

Ona yakışan;kendisine verilen emaneti koruyamamış bir başkan olarak yeniden camiaya teslim etmesidir.Bundan sonra kimin geleceği,kimin gideceği Taşpınarı ilgilendiren bir konu değildir.Hala camia büyüğü gibi bir davranış sergilemeye çalışmaktadır ki;bu da abesle iştigaldir.

 14 yorum 1788 tekil okunma
    Bu habere toplam 14 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.