ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

İzvak'ta Muhalif Ses

19 Haziran 2012 14:40  
İzvak Yönetim Kurulu üyelerinden Av. Namık Kemal Marmara ve Av. Emin Özmen "İzvak profesyonel spor kulüplerine maddi katkı sağlamak ve destek olmak" amacıyla kurulmuştır dedi ve Alsancak Stadı konusunda İzvak Başkanı Yemişçi'nin bireysel çıkışlarını eleştirerek, Yemişçi'yi vakıf tüzüğünün gereklerini yerine getirmeye çağırdı.

Konuyla ilgili İzvak'a yazılan yazının tam metni:


İZMİR GÜCÜ SPOR VAKFI (İZVAK)
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA


İzvak’da son yapılan genel kurulda Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş bulunmaktayız. Vakfın tüzüğüne göre öncelikli amacının İzmir’deki profesyonel spor kulüplerine maddi katkı sağlamak ve destek olmak olduğu tartışmasızdır.

Son zamanlarda, üyemiz olan Kulüplerden Altay Spor Kulübünün kiracısı bulunduğu Altay Alsancak Stadyumunun TOKİ’ye devredilerek yerine alışveriş merkezi yapılması konusunda girişimlerde bulunulduğu bilinmektedir.

Ancak vakıf olarak gerek üyemiz Kulüp için tarihi ve geliri yönünden yaşamsal önemi bulunan ve gerekse asrı aşan geçmişi ile yaşayan bir tarih olan stadyumun yıkılarak alışveriş merkezine dönüşecek olması karşısındaki duruşunun tüzükteki amaçlarına uygun olmadığını düşünmekteyiz.

Bilindiği üzere stada birkaç yüz metre ileride, liman içerisinde çok büyük ölçekli bir alışveriş merkezi yapılması sonuncu doğuracak imar değişikliği gerçekleşmiştir. Aynı bölgede İzmir futbolunun kalbi olan Alsancak Stadyumu yerine yapılacak bir başka alışveriş merkezinin kentin bu bölgesine gereksiz bir yük getireceği de tartışmasızdır.

Yine İzmir içerisinde, yeni yapılacak stadyum için yer bulunamadığı, Alsancak Stadyumuna ulaşımın gerek İzban ve gerekse otobüs ile son derece kolaylıkla gerçekleştiği bilinmektedir. Ayrıca ilimizde profesyonel takımlara hizmet edebilen stadyum sayısının son derece sınırlı olduğu ortada iken,mevcut stadyumların alışveriş merkezleri veya gökdelenler için feda edilmesi de doğru değildir.Yeni stadyumlar yapılmasının şartının,tarihin,bir devrin ve nice sembol futbolcunun sahne aldığı Alsancak Stadyumunun yıkılmasına bağlı olmadığına inanmaktayız.Stadyumun şehir içerisinde kalmasının ise yıkımı için gerekçe olamayacağı,örneğin Londra’da Chelsea’nin stadyumu olan Stanford Bridge’nin de mahalle arasında kalmasına karşın,kimsenin Şampiyonlar Ligi maçları oynanan stadyumu yıkarak yerine başka bir şey yapmayı düşünmediği ortadadır.

İzmir kamuoyu, sporseverleri,taraftarlarının ve hatta yurtdışındaki stadyumun eski hemşerimiz Panionios Kulübünün de Alsancak Stadyumunun muhafaza edilmesi konusunda duyarlı oldukları açıktır.

Bu sebeple, spora hizmet için hareket etmesi gereken İzmir Gücü Spor Vakfı’nın Altay Alsancak Stadyumu’nun yıkılarak alışveriş merkezi yapılması yerine, gerekirse yıkılarak yeniden çağın gereklerine uygun,modern bir hale dönüştürülmek suretiyle stadyum olarak korunması gerektiği yönünde çağrı ve açıklama yapmasını,bu duruşunun misyonuna ve kuruluş amacına daha uygun olacağını belirtir,aksi uygulamaların tarihe,kente ve spora karşı bakışımıza ve prensiplerimize aykırı davranmak anlamına geleceğini bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla,


Av. Namık Kemal Marmara - Av.Emin Özmen

 1 yorum 1671 tekil okunma
    Bu habere toplam 1 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.