ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Haftalık Basın Toplantısı

16 Kasım 2011 19:58  
Teknik direktörümüz Mehmet Altıparmak Altay Alsancak Stadı’nda gerçekleştirilen haftalık olağan basın toplantısına, futbolcularımız Aytaç Kara ve Mustafa Cevahir ile birlikte katıldı.

Teknik Direktörümüz Mehmet Altıparmak, Maçtan sonraki günlerde oyuncular ile özel bir toplantı yapıldı mı? Sorusuna “Özel bir toplantı değil fakat kapsamlı bir görüşme yaptık, Futbolda mağlubiyetler her zaman var, fakat şekli kötüydü, bu şekilde alınmış bir mağlubiyet bize yakışmadı tespitinde bulunduk.’’diyerek yanıt verdi.

Takım olarak ligi hafife almış olabilir misiniz? Şeklindeki soruya ise “Hayır kesinlikle ligi hafife almadık. Lig oturmaya başladı en yeni takım bile artık 8–9 haftadır birlikte oynuyor ve daha iyi durumdalar. Herkes birbirini dikkatle inceliyor ve takip ediyor. Bizi gayet iyi analiz ediyorlar. Bu yüzden daha farklı varyasyonlar ile bunu çözeceğiz. Daha fazla çalışacağız. Eski havamızı bulmak için Tokat maçını almalıyız. Bu ligde büyük takım, küçük takım ayırımı yok, bu ligde kulüplerin isimleri değil sahada oynayanlar kazanıyor. Sevindirici olan futbolcularımızın bunu görmüş ve anlamış olmasıdır” şeklinde yanıtladı.

Teknik Direktörümüz Mehmet Altıparmak; şu an için ligde kaybedilmiş bir şeyin söz konusu olmadığını ve hedeflerde bir sapmanın da kesinlikle olmadığını sözlerine özellikle ekledi. Ayrıca “Her musibette bir hayır vardır, şu an için yaşadığımız musibetten aldığımız ders ileride bize hayır olarak dönecektir” dedi.

Ayrıca sorunları erken yaşamanın avantajları olduğuna da değinen teknik direktörümüz “Bu takımı birlikte nasıl bu duruma getirdiysek yine öyle toparlayacağız”şeklinde konuştu.

Takımda Zafer’in eksikliği hissediliyor mu? Sorusuna ise”Biz bir ekibiz kadromuzdaki her futbolcumuzun eksikliğini hissederiz. Kadromuzdaki 26 oyuncumuzda hazır olmalı”diyerek cevap verdi.

Genç oyunculara fırsat verilecek mi? Sorusuna ”Bu hafta oynattığımız Nezir genç bir oyuncumuz, ayrıca diğer genç oyuncularımıza da sıra gelecek. Onlarında zamanı var”yanıtını verdi.

Takımda bireysel anlamda düşüş var mı? Sorusuna” Var. 26 kişide düşüş var, biz takımız ve düşüşü takım halinde yaşıyoruz.”cevabını verdi.

Ayrıca Teknik Direktörümüz Mehmet Altıparmak; futbolcularında birer makine olmadıklarını dönemsel olarak inişli çıkışlı grafikler çizebileceklerini belirterek. Sakatlıklardan da etkilendiğimiz zamanlar olduğunu fakat Murat Ocak ve Ali Şaşal haricindeki sakat oyuncularımızın iyileşmelerinin, çalışmalara başlamalarının önemli olduğunu söyledi.

Daha sonra söz alan futbolcumuz Mustafa Cevahir, geçtiğimiz hafta daha defansif oynadığı şeklinde bildirilen görüşlere; ‘’Rakibin taktiği gereği bu hafta defansa daha fazla yakın oynamak durumunda oldum. Bireysel anlamda zorlandığım dakikalarda pozisyon gereği de defansa yakın olmuşumdur, Zafer’in tecrübesi önemli fakat takım olarak elden gelenin en iyisini yapıyoruz’’dedi.

Genç oyuncumuz Aytaç Kara ise’’Biz her zaman çok çalışmaya devam edeceğiz çok iyi bir takımız, forma mücadelesi yapıp almaya çalışmaya devam edeceğim. Hocamın bana güvendiğini biliyorum gerektiği zaman formayı bana verecektir’’dedi.

Kaynak: Resmi Site
 5 yorum 1601 tekil okunma
    Bu habere toplam 5 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.