ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Başkan Hızlıok'tan Açıklamalar

15 Ağustos 2011 11:08  
Yönetim Kulu Başkanımız Ömer Hızlıok, Gaziemir Tesislerinde bir basın toplantısı düzenledi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Hızlıok, Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesislerinde gerçekleşen basın toplantısında Kulübümüz Alt yapısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Habip Sak’ın istifası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Altyapıda usulsüzlükler yapıldığını tespit ettiklerini belirten Başkanımız Ömer Hızlıok, Habip Sak’ın ayrılışının nedeninin bu olduğunu belirtti.

Yönetim Kurulu Üyesi Habib Sak’ın altyapıda devam etmesine ilişkin “Kimseye söz vermedik” diyen Hızlıok, Alsancak Stadı’ndaki otoparkın işletilmesi konusunda bazı çarpıklıkları ortaya çıkardıklarını dile getirdi.

Bu usulsüzlüklerin tespitinin ardından Sak’ın istifa etmeyi tercih ettiğini belirten Başkanımız Hızlıok, “Altay kulübünde maalesef ki bir çeteleşme yaşanmış. Biz de bunun üzerine gidiyoruz” yorumunu yaptı.

Altyapıdaki gelir gider belirsizliğinin altını çizerek konuşmasına devam eden Başkanımız Hızlıok, “Alsancak Stadı’nın yanında kulübün gelir sağladığı otopark var. Habib Sak, yetkisi olmamasına rağmen bu otoparkı aylık 900 liraya sözleşme yapıp damadına kiralamış. Ancak sözleşmeye ilişkin kayıt yok. 9 Agustos 2011’de, yani istifa etmeden bir gün önce tesisimizdeki kulüp bilgisayarından 1 Haziran 2011 tarihli sözleşme hazırlanmış. Biz de kulübün bilgisayarını noter kanalıyla açtırdık. Haziran ayı tarihli sözleşmenin, Ağustos ayında geriye dönük yapıldığını tespit ettirdik” diye konuştu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hızlıok, Sak’ın otoparkın işletimini 900 lira karşılığında damadı Sabri Cerçi’ye verdiğini tespit ettiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Sonra da Altay’ın amblemi ile vergi numarasının kullanıldığı fişler bastırılıp otoparkı kullananlara kesilip gelir sağlanmış. Ama bu gelirler hiçbir defterde ve kayıtlarda yok. Biz de altyapının muhasebe kayıtlarını tutan Ali Celal Kaşarcı’nın da imzasının bulunduğu bir tutanak imzalattık. Tutanakta Kaşarcı’nın bu fişlerin altyapıya ait olmadığına, kişilerin kendilerinin bu fişleri hazırladığına dair ifadeleri yer aldı.”

“Habib Sak, bu olaylardan sonra beni arayıp, 80–90 oyum var. Bir dahaki seçimlerde seninle görüşürüz” dediğini belirten Başkanımız Hızlıok, “Biz, bu konuyu kendisiyle konuşurken o bize bunları söyledi. Biz bunları açıklamak istemezdik. Ancak Altay’da çeteleşme var. Çok ciddi sıkıntılar oluşmuş ve yaşanmış. Müdahale ettik, müdahale etmeye de devam edeceğiz. Altay’ın her kuruşu eskisinden daha da değerlidir. Habib Sak’ı elimizdeki belgeler i ile Disiplin Kurulu’na sevk edeceğiz. Sak’ın istifasının ardından Erman Ertaş’ın da istifa etmesi de düşündürücü” diye konuştu.

Genel Müdür Erman Ertaş ile Masör Ergun Ertaş’ın ayrılmasına ilişkin de açıklamalar yapan Başkan Ömer Hızlıok, “Erman Ertaş’a kimse git demedi. Ancak o ’Eşim rahatsız’ diyerek bizden izinler aldı. Bu süreçte kendi haklarını tespit ettirip kulübe ihbar göndererek istifa etti. Bu hiç şık olmadı. Kardeşi Ergun ise Niyazi Konuşmaz döneminde kendisine verilen primle ilgili kulüp senedini icraya vermiş. Kulüp çalışanı prim alacağı için kulübü nasıl icraya verir? Bir yıldır senet elinde. Neden icraya vermiyor da, biz yönetime gelince harekete geçiyor. Bu anlattıklarım Altaylılık ruhuyla nasıl bağdaştırılır?” dedi.

Kaynak:Resmi Site
 11 yorum 2038 tekil okunma
    Bu habere toplam 11 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.