ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Ahmet Taşpınar Bıraktı

26 Temmuz 2011 14:27  
ALTAY Başkanı, genel kurulda aday olmayacağını resmen açıkladı.

BAŞKANIMIZ Ahmet Taşpınar, kulübümüzün Perşembe günü saat 14.30’da İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapılacak seçimli olağanüstü genel kurulunda aday olmayacağını açıkladı.
Okay Yokuşlu Halı Sahası’nın açılışının ardından basın toplantısı düzenleyen Başkanımız, şunları söyledi:


İMZA KAMPANYASI KONUSU
“Öncelikle genel kurulumuzun Altay Kulübü’ne hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Görev süremizi tamamlayıp genel kurula gitmeyi benimsemiştik. Ama maalesef içimizi çok acıtan imza kampanyası ve ağır eleştirilerle genel kurula gitme mecburiyetinde kaldık. Bu genel kurulda aday değiliz.


25 MİLYON BORÇ KONUSU
Altay Kulübü’nü 24 milyon 982 bin liralık borçla devraldık. Göreve geldiğimiz gün kulübün 5 yıllık geleceği ipotek altındaydı. İlk hedefimiz kulübü mali disiplin altına almaktı ki bunu başardık. Kulübü bu noktaya taşıdığımız için vicdani açıdan çok rahatız. Ama küme düşmenin de açısını çok derinden hissediyoruz. Bizimle aynı duyguları taşıyan tüm Altaylılar’dan özür diliyoruz. Altay Kulübü 1 yılda yapılan işler sayesinde mali ve idari açıdan Süper Lig’e yükseldi. 25 milyona dayanan borç, 14 milyon 873 bin TL’ye kadar indi. Genel kurula kadar 14,5 milyona inecek. 28 icra dosyasını 3’e indirdik. Şu anda Teknik Direktör Feyyaz Uçar (206 bin TL), kulüp doktoru (12 bin TL) ve bir özel güvenlik şirketinin (5.124 TL) dosyaları var. Bu üç dosyaya da anlaşma teklif edildi ancak yanaşmadılar. Yarın büyük ihtimalle Feyyaz Uçar’ın haciz işlemi gerçekleşecek. Personel borcumuz sıfırlandı. Piyasa borçları 349 bin TL’den 23 bin TL’ye indi.


TRANSFER YASAĞI KONUSU
Transferin önünü açmak için büyük çaba sarfettik ve yola çıkış hedefimiz, herkesden indirim almaktı. 150 bin TL’lik indirimle Erdal Güneş dışındaki herkesle anlaştık. Ancak Erdal Güneş indirime yanaşmadığı için kendisiyle uzlaşma sağlanamadı. Kongreye kadar temaslarımız sürecek. Eğer anlaşamazsak bunun kaynağını 220 bin TL karşılığı olarak kasaya bırakacağız.


YEREL YÖNETİMLER KONUSU
Atılan tüm adımlar, kulübümüzün mali açıdan önünü açtı. Ancak bu noktada herkesin şunu düşünmesi gerekir; eğer Akhisar Belediyespor 300 bin TL’ye oyuncu alıyor, Turgutluspor 190 bin TL ödeyip bizim sözleşmeli oyuncumuzu transfer edebiliyorsa Altaylılar (Biz neredeyiz) diyerek aynaya bakmalıdır.


DİYARBAKIR’I KİMSE HATIRLAMIYOR
Altay’ı ikinci kez düşüren başkan eleştirilerine asla katılmıyorum. Bütün Türkiye Diyarbakır-Elazığspor maçındaki şikeyi tartışırken, bizi eleştirenler sanırım bu olayları hatırlamıyorlar. Ve sanırım sadece onlar hatırlamıyorlar bu olayları. Ne yazık ki sistemin çarkları Altay Kulübü’nü bu hale getiriyor. Bu çarka karşı kendi sistemimizi yaratamazsak eriyip gideriz. Eleştiriler art niyetli. Diyarbakır olayları bile salt Taşpınar’ı eleştirmek adına es geçiliyor. Düşene bir tekme daha vurma zihniyeti Altay Kulübü’ne çok derin yaralar açacaktır.


ELAZIĞSPOR SOYUNMA ODASI
Ben Altay Kulübü 2003’te küme düştüğünde İstanbul’da soyunma odasındaydım. Ama kümede kalan Elazığspor’un soyunma odasında kim kutlama yapıyordu bunu sormak lazım. O gün Elazığ’ın ligde kalışını kutlayıp, Altay’ı küme düşmesine sevinenler bugün genel kurula yön vermeye çalışamaz. İnsanlar bu gerçekleri bilmeli.


AİDATLARIN ÖDENMESİ KONUSU
Tek gerçek sportif başarı değildir. Küme düşmek dünyanın sonu değildir. Ama bir grup taraftar ve özellikle Yüksek Divan Kurulu’nda bu fikrin aksini benimseyenler var. Bizim görevi bırakmamız için 180 imza toplandı, ama 74 kişinin aidatları başkaları tarafından ödendi. 2003 yılından bu yana aidat ödemeyen yani genel kurul salonuna adım atmayanların sadece art niyet uğruna imza kampanyasına katılmalarının takdirini kamuoyuna bırakıyorum.


FUTBOLCU SATIŞLARI KONUSU
Futbolcu satışları sayesinde 4 milyon TL’ye yakın kaynak oluşturdu. Ve buradan elde edilen gelirin tamamı geçmiş dönem borçlarına ödendi. Dönemimizdeki mali tablo ortadadır. Bizim tablomuz, (Bir kuruş borç bırakmadım) diyenlerinki gibi palavra da değildir.


SARNIÇ ARAZİSİ KONUSU
Sarnıç olayı bizi gerçekten çok yaraladı. Gaziemir Belediye Başkanı ile bugün bile görüştük. Herkes şunu çok iyi bilsin ki, Sarnıç arazisi Melih Tunç Tandoğan’ın malı değildir. Konuyla ilgili yargı süreci devam etmektedir.


TANDOĞAN’DAKİ MAKBUZ KONUSU
Tandoğan’ın elinde, kulübümüze ait bir dernek makbuzu var olduğunu tespit ettik ve geriye istedik. Yanıt gelmediği yasal işlemlere başladık. Melih Tunç Tandoğan ve Niyazi Konuşmaz’ın bıraktıkları tablo ortadadır. Ömer Hızlıok’a genel kurul sürecine girildiği için hiçbir şey söylemiyorum. Ama adaylığını açıkladıktan sonraki şahsıma ait kırıcı söylemleri bir Altay Başkan adayına hiç yakışmadı.


CEVAP BİLE VERMEYE TENEZZÜL EDİLMEDİ
Yerel yönetimlerden görev süremiz boyunca destek görmedik. Hilal Sahası bunun en güzel örneğidir. Eğer Büyükşehir Belediyesi, bir sahanın devrini bile halen yapamıyorsa fazla konuşmanın alemi yok bana göre. Bırakın sahayı, Büyükşehir Belediyesi tenezzül edip cevap bile vermemiştir. Gaziemir Belediyesi’ni bu sözümün dışında tutuyorum. Ancak Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın bize gösterdiği ilgi için çok teşekkür ediyorum ve kulübümüzün sorunlarıyla bundan sonraki süreçte de ilgisinin devam edeceğini düşünüyorum.


ÇEKİLMEMİZ CAMİAYI BİRLEŞTİRİR
Altay Başkanı’na karşı savaş açıldığı bir ortamda, Yüksek Divan Kurulu da bizi bu yönde eleştiriyorsa aday olmanın alemi yok. Seçimden kaçtığımız yok ancak aday olmamız, ilerideki süreçte bu linç kampanyası süreceği için kulübümüze zarar verecekti. Belki bizim çekilmemiz camiayı birleştirir.


TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ KONUSU
UEFA Kriterleri’ne göre düzenlenmesi gereken tüzüğümüz için 8 kişilik bir komite 7 ay boyunca çalıştı. Ortaya modern ve kulübümüzün geleceğine ışık tutacak bir tüzük taslağı ortaya çıktı. Bu çalışmanın bir sonraki genel kurula ertelenmesini istemek son derece üzücüdür. Maddeler görüşülür, genel kurul üyeleri son kararı verir. Veya hiç görüşülmez ve her şey başka bir bahara kalır. Karar çok değerli genel kurul üyelerinindir.Kaynak: Resmi SitePerşembe günü görevi sona erecek 71. Dönem Yönetim Kurulumuz

Geçmiş Dönem Yönetim Kurullarımız

Geçmiş Dönem Başkanlarımız
 69 yorum 2760 tekil okunma
    Bu habere toplam 69 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.