ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Erman Toroğlu'na Tokat Gibi Cevap

13 Mayıs 2009 22:15  
Erman Toroğlu'nun bugünkü yazısı nedeniyle taraftarlar derneğimizin özenle hazırladığı tokat gibi cevap.

Sayın Erman TOROĞLU,

Bugün tarihli Hürriyet Gazetesi spor sayfasında çıkan ‘'ZORLA GÜZELLİK OLMAZ'' başlıklı köşe yazınızı üzüntü ve şaşkınlıkla okuduk. Ve yazının içeriğinde BÜYÜK ALTAY' ımız hakkındaki bazı ASILSIZ ve ÇİRKİN olduğuna inandığımız ifadeler nedeniyle cevap verme ihtiyacı hissettik:

1. Öncelikle ne Altay Spor Kulübü ve camiasının, ne de Büyük Altay taraftarının 100 tane bahane ardına sığınma ihtiyacı yoktur. Haklı olduğumuz yerde haklılığımızı sonuna kadar savunuruz.

2. Yazınızda örnek verdiğiniz Diyarbakır Spor - ALTAY maçıyla ALTAY - Kayseri Erciyes Spor maçı arasında kutsal renklerimiz olan Siyah ile Beyaz kadar fark vardır. Diyarbakır'da yaşananlar tamamıyla, Şehit edilmiş şerefli bir emniyet müdürünün adı ve dönem başbakanının ‘'Avrupa Birliği'nin yolu Diyarbakır'dan geçer'' sözü üzerinden hareketle Türk Futbolunun en kara lekelerinden biri olarak tarihe geçmiş ve basitçe ‘'Futbol Terörü'' olarak nitelendirilemeyecek, Futbol Terörünün çok ötesinde bir olaydır.

Ayrıca sizin gibi bu ülkenin en çok okunan ve izlenen spor yazarlarından birisi Diyarbakır Spor'un o maçta yaptıklarını ERKEKÇE görüyorsa, o zaman Belediye Van Spor - Eyüp Spor maçında yaşananlar nedeniyle B.Van Spor taraftarlarına kızmayacaksınız. Onlar da sizin mantığınıza göre ERKEKÇE hareket etmişlerdir. Bu tarz ifadeler ülkemizdeki futbol terörünü önlemek bir yana daha da arttıracaktır. Aynı yazınız içerisinde kendi kendinizle çelişmek, sizin gibi tecrübeli bir spor adamına yakışmamıştır.

3. Son hafta Kayseri Erciyes Spor maçına eksik kadroyla çıkılması ne şikedir, ne anormal bir durumdur. 7 yıldır Süper Lig özlemiyle yanıp tutuşan ve sezon içerisinde sakatlıklardan dolayı bir türlü ideal kadrosunu bir araya getiremeyip önemli puanlar kaybeden bir takımın, 5 gün sonra oynayacağı hayati Play Off maçları öncesi ve Erciyes'in konumu nedeniyle sert geçeceği belli olan bir maçta sakat ve cezalı oyuncu endişesi nedeniyle belli oyuncularını oynatmaması kadar doğal bir olay yoktur. Kaldı ki bu maça tam kadro çıkılsa ve o maçta örneğin 3 sakat 2 kart cezalısı verilse Play Off maçlarında eksik futbolcularımızın yerini kim dolduracaktı? Sakarya Spor'lu futbolcular mı, siz mi?

Ayrıca senelerdir Play Off maçları oynanıyor ve son hafta Play Off'u garantileyen takımların çoğu son maça eksik kadroyla çıkıyorlar. Geçen sene de Eskişehir Spor son hafta eksik kadroyla maça çıkmış ve o maçta galip gelen Bolu Spor Play Off'a kalmış, Erciyes Spor Play Off'a gidememişti. O zaman kimsenin sesi çıkmadı da bu yıl neden biz günah keçisi ilan ediliyoruz? Neden Sakarya Spor'un Kasımpaşa'yı İstanbul'da yenmesi normal de, neden bizim yenilmemiz şike kabul ediliyor? Ve en ilginç olan da neden size göre şike(!) olan Altay-K.Erciyes maçı değil de Kasımpaşa - Sakarya Spor maçı İddia programından çıkartılıyor? Kasımpaşa'nın Sakarya maçına çıktığı kadro bütün sezon oynayan ideal kadronun tamamı mıdır? Eğer Kasımpaşa çıkıp hakkını vererek oynadıysa ve mücadele ettiyse neden hiçbir futbolcusu sarı kart görmemiş olabilir? Peki Play Off'ları düşünerek eksik kadroyla sahaya çıkan Altay'ı şikeci ilan eden Siz, geçen hafta oynanan Manisa Spor - Diyarbakır Spor maçı için ne düşünüyorsunuz Sayın TOROĞLU? Geçtiğimiz sezonlarda Avrupa Kupası maçını düşünerek Bursa Spor maçına yedekleriyle çıkan Fenerbahçe de şike mi yaptı size göre? Sizin mantığınıza göre şike yaptılarsa o zaman Şikeci Fenerbahçe diye yazdınız mı? Önümüzdeki yıllarda herhangi bir takım Play Off'u garantileyip son haftaki önemli bir maça eksik kadroyla çıkarsa onları da şikecilikle suçlayacak mısınız? Onları suçlamazsanız tekrar bir yazı yazıp Altay'dan özür dileyecek misiniz? Bunları gerçekten çok merak ediyoruz ve emin olun takipçisi olup size hatırlatırız.

4. Sezon başından bu yana Federasyon Başkanı Sayın Mahmut ÖZGENER'in eski başkanımız olması nedeniyle başta Diyarbakır Spor ve Kasımpaşa olmak üzere bazı kulüpler üzerimize oynayarak kendilerine menfaat yaratma çabasına girdiler ve girmeye devam etmektedirler.( Bakınız : http://www.ksk1921.com/detay.asp?haber_id=451) Eğer Altay camiası olarak desteğe ve masa başı oyunlarına ihtiyaç duysaydık Play Off'a gerek kalmadan ilk 2 içerisinden Süper Lig'e çıkardık. Ayrıca şunu da ifade etmemiz gerekir ki Diyarbakır Spor - Altay maçı sonrası bizi savunmanız tamamıyla spor adamı, gazeteci ve her şeyden önce insan olmanızın bir gereğidir. Yazınızda da belirttiğiniz gibi o maç sonrası yorumlarınız yüzünden 2 kere telefon numarası değiştirmiş olmanız da kimin ne olduğunu ortaya koymaktadır. Bu yüzden size numara değiştirten camialarla bizim adımızın aynı yazıda yer alması, hatta kıyaslanması bile bizim açımızdan yeterince rencide edicidir.

5. Özellikle son 7 yıldır şikelerden, teşvik primlerinden, masa başı oyunlarından en çok çekmiş, en çok mağdur olmuş, en çok ağlamış takımın camiası ve taraftarları olarak senelerce bu yöntemlerle nasıl küme düşürüldüğümüzü, nasıl Süper Lig'e çıkışımızın engellendiğini asla unutmadık, unutmayacağız. Diyarbakır'da soyunma odasına verilen zehirli gazları ve futbolcularımızın dövülerek yaralanmasını, Diyarbakır - Elazığ Spor maçında Elazığlı futbolcunun 70 metre top sürerek hiçbir müdahale görmeden attığı golü, İstanbul Spor'un Bursa Spor'dan aldığı ve ses kayıtlarıyla ispatlanmış teşvik primlerini, Gençlerbirliği'nin herhangi bir kupa veya Play Off maçı olmadığı halde Bursa Spor karşısına 10 eksikle çıkmasını, Uzan grubuna ait Adana Spor ve İstanbul Spor'un nasıl al gülüm ver gülüm bir maç çıkardığını ( ilk yarı 2-0 Adana Spor lehineyken 2. Yarı Emre Aşık hayatının ilk ve son Hat-Trickini yapmıştı ve İstanbul Spor maçı 3-2 kazanmıştı ) ve yine aynı İstanbul Spor'un 1 hafta Dünya Şampiyonu Brezilya'nın kalecisi Taffarel'in elinden kaçırıp içeri aldığı topla ligde kaldığını... Bunların hiçbirini unutmadık. Ve belgeli ispatlı olaylardan sonra bile federasyon hiçbir işlem yapmazken, Altay mağdur olduğuyla kalırken, şimdi Federasyon'nun takımımız için işlem yapmasını savunuyorsunuz ve İLAHİ ADALET' ten bahsediyorsunuz. Bunca yıldır yukarıda saydığımız olaylardan sonra İLAHİ ADALETİN GERÇEKLEŞMESİNİN TEK BİR YOLU VARDIR, O DA YILLARDIR HAKKI YENİP MAĞDUR EDİLEN ALTAYIMIZIN SÜPER LİG'E ÇIKMASIDIR !!!!!

6. Son olarak, yazınızda Altay'a ‘'Yazıklar Olsun'' demişsiniz. Biz de YILLARDIR HER TÜRLÜ ŞİKE, TEŞVİK PRİMİ,AYAK OYUNU,HİLE VE ŞİDDET ile BÜYÜK ALTAY CAMİASININ HAKKININ YENMESİNE GÖZ YUMAN, ALET OLAN, SES ÇIKARMAYAN spor ve basın dünyasındaki herkese tek bir söylüyoruz : ‘'ASIL SİZE YAZIKLAR OLSUN !!!!''.

Saygılarımızla,

ALTAY 1914 TARAFTARLAR DERNEĞİ
 15 yorum 1758 tekil okunma
    Bu habere toplam 15 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.