ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Gazetelerden Haberler
09 Ocak 2014 - YSKA
Taraftar Hikayeleri: Nurettin Yavuz
Bugün genç taraftarlarımızdan Nurettin Yavuz dedesinden kalan miras Altay'ı anlatıyor.

Nurettin bey, bize kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

İsmim Nurettin Yavuz. 23 yaşındayım. Uşak üniversitesi Kamu Yönetimi 3. sınıf öğrencisiyim.

Altay sizin için ne ifade ediyor?

Altay çocukluğumu ifade ediyor bana. Dedem uzun yıllar Altay'a gönül vermiş bir Altay sevdalısıydı. Onun sayesinde Altaylı oldum. Çok küçük yaşta beni maçlara getirmeye başlamıştı. O zamanlar benim için maç, devre arasında hotdog yediğim, marşlara eşlik etmeye çalıştığım, gol sevinici yaşamaktan büyük haz duyduğum mekandı. Zamanla büyüdükçe bir parçam oldu Altay. Her maça giderken dedemle takımın son durumunu tartışa tartışa birlikte yürüdüğümüz yolları 2006'da dedemi kaybettikten sonra yalnız yürümeye başladım. Kısacası miras gibi birşey bana Altay.

Unutamadığınız anılarınız, maçlar, futbolcular hangileri?

Atatürk Stadında Galatasaray'ı 1-0 yendiğimiz maç unutamadığım maçlardan biridir mesela. Galatasaray yedek ağırlıklı kadro ile çıkmıştı. Tek golle kazanmıştık. Diğer hafta Galatasaray İstanbulspor'a da kaybetmişti ve İstanbulspor ligde kalmıştı, biz küme düşmüştük o sene. Düştüğümüz gibi diğer sene çıkmıştık ama diğer sene şaibe ile yine düşmüştük. O küme düştüğümüz şaibeli İstabulspor maçını izleyememiştim ama radyodan takip etmiştim. Son dakikaya kadar galibiyet golünü beklemiştim, umudum Erol hocanın Petkov'u kovalamasıyla son bulmuş göz yaşlarına boğulmuştum. Onun dışında Alsancak Stadı'nda Gençlerbirliği maçı var unutamam. 3-3'lük maçtta Sinan Kaloğlu çok iyi oynamıştı, Ramazan ise ağlayarak çıkmıştı oyundan. Gençlerbirliği şampiyonluğa oynuyordu, stadda boş yer yoktu. Göztepe'yi 6-2 yendiğimiz maç unutulmaz. Küçüktüm ama çok iyi hatırlıyorum. İlk yarı 5-0 bitmişti, ikinci yarı pek asılmamıştık maça. Maç sonunda Göztepe küme düşmüştü biz ise havuz partisi yapmıştık Atatürk Stadı'nda. Unutmak istediğim son 10 seneden ise unutamadığım maç, Atatürk'ü doldurduğumuz Antalyaspor maçıdır. 2-1 kazanmıştık. Ayrıca Sakaryaspor'u içerde yendiğimiz maç çok güzeldi. Sakarya küme düşmüştü o sene.

Unutamadığım futbolculardan Tahir Karapınar'ı izlemek insana zevk veriyordu. Defansta Orhan Üstündağ, nam-ı diğer "İmparator". Bunların dışında İbrahim Bohari, Pascal, Sinan Kaloğlu, İbrahim Akın, Haydar Koç, Hasan Özer, Ümit İnal, Murat Karakoç bir de Tiago var tabii.

Sizce Altay nasıl kurtulur?

Bence Altay çok zor kurtulur artık. Üzülerek söylüyorum bunu. Hata kimde bilmem ama bence camia hatayı kendinde aramalı. Hiç bir birlik yok, destek yok. Taraftarlarda da hata var bence. Sürekli eleştiren hiç bir şeyden hoşnut olmayan bir taraftar portremiz var. Örnek vermek gerekirse biz son 10 senede gelen tüm başkanları beğenmedik. Taraftarın hiç benimsediği başkan olmadı. İlk Nafiz başkanla başladı bu. Bu kulübe hem maddi hem manevi belki de en çok destek veren kişidir kendisi. Ama küstürüp uzaklaştırıldı. Sonra Mehmet Erdoğan başkan geldi, takım ilk ikiden Süper Lig'e koşarken kongre çağrıları yapıldı. Melih Tunç Tandoğan geldi, Altay'a bir şeyler kazandırmak istedi, şu an halen daha o olaylarla uğraşılıyor. Ardından Niyazi başkan geldi "Karşıyakalı", "Kulüp üzerinden prim yapıyor" vs. denmeyen şey kalmadı arkasından. Ahmet Taşpınar geldi, geleceğe yönelik tek gerçekçi adımları attı, takım düştü ve o da olmadı. Ömer başkan geldi, onu da benimsemedik. İkinci kez Niyazi başkan geldi. Herkes kongrede kendisini destekledi. 10. haftadan sonra işler tersine döndü. Sıkıntı var ama çözümü bulunamıyor malesef.

Çocukluğumdan beri hayalimdir, Milli Piyango veya farklı bir büyük ikramiye bana çıkar da Altay başkanı olup kazandığım parayı Altaya harcayıp eski günlere döndürmek isterim koca çınarı. Umut dünyası işte, hayal etmek güzel şey.

Umarım birşeyler değişir ve çocukluğumdaki Süper Lig'de mücadele eden BÜYÜK ALTAY geri gelir. Özlüyorum o günleri...

YSKA olarak Nurettin beye teşekkür eder, Altay gibi nice şanlı şerefli yıllar dileriz.Taraftar Hikayeleri Serisi:
Ahmet Hatipoğlu
Serkan Dinçtütüncü
Ünal Nişli


Kendi hikayelerini anlatmak isteyen taraftarlarımız aşağıdaki soruları cevaplayarak yska35@gmail.com adresine e-mail olarak gönderebilirler. Gelen cevaplar sıraya konularak sitemizde yayınlanacaktır.

1) Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?
2) Nasıl Altaylı oldunuz?
3) Altay'la ilgili güzel anılarınız, unutamadığınız futbolcu veya maçlar hangileri?
4) Altay sizin için ne ifade ediyor?
5) Altay nasıl kurtulur? (Bu soru isteğe bağlı)
 
0 yorum    Okunma 1100 tekil okunma
    Bu habere henz yorum yaplmam.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.