ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Gazetelerden Haberler
09 Haziran 2013 - Yeni Asır
Krizi İzvak Çözecek
KSK, Altay, Göztepe ile Altınordu'nun yeni sezonda Alsancak Stadı'nda oynamayı istemesi üzerine İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) devreye girdi. Gelecek hafta 4 kulüp başkanını bir araya getirecek İZVAK stat paylaşımı acil çözüm projesi ve stat gelirinin adil dağılımını gündeme getirecek.

Yeni sezonda Altay, KSK, Göztepe ve Altınordu'nun Alsancak Stadı'nda oynamayı istemesi üzerine İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) yönetimi harekete geçti. İZVAK, TFF İzmir Bölge Müdürü Hamdi Kutval ile İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Metin Kaplan'ın da davet edileceği zirvede 4 kulüp başkanını önümüzdeki hafta bir araya getirecek. KSK ve Altay'ın kongre süreçleri nedeniyle konuyu gündeme alamadıklarını belirten Yemişçi, "Şu anda 4 kulüp için iki stat var. Bu kriz İZVAK'ın önderliğinde çözülmüştü, yine çözeriz" dedi. Ankara'da Mart ayında İzmir kulüplerinin başkanlarının katıldığı toplantıda stadın GSGM'ye devrinin konuşulduğu hatırlatan Yemişçi, "Ancak hem sportif yarış, hem de kongre süreci stat konusunun önüne geçti. Devlet, kendi kullanımda olmadığı için stada yatırım yapmıyor. Stadın sağlıklı hale gelmesi için 1 veya 1,5 milyon lira kaynak gerekli. Bu projeye devletin desteğinin yanına İZVAK da destek verir. Maçlar başlayana kadar zemin sorunu çözülmeli" dedi. Yemişçi, Alsancak Stadı'ndaki gelirlerin adil paylaşımı ve güçlü bir birliktelik için dört kulüp başkanına da yeni bir öneri sunacağını da belirterek, "Kiralayan kulübün stattan tatmin edici gelirler sağlandığına inanmıyorum. İZVAK olarak stat için bir havuz oluşturup, reklam gelirlerini tüm kulüplere eşit şekilde pay edebiliriz. İZVAK reklamları toplayıp, gelirleri eşit bölüştürecek. Böylece statın kiralanması ve giderleri için para bağlamamış olacak" dedi.

Stada lisans alınamayabilir

Başkan Tuğrul Yemişçi, Atatürk ve Alsancak Stadı'nın UEFA kritellerine uygun hale getirilmesi gerektiğini belirterek, "Kritellere uymayan birçok sorun var. Alsancak'ta bir depremde çökme riski de var. Betonarme güçlendirmesi gerek. Ayrıca soyunma ve hakem odası, skorboard, tribünlerin yenilenmesi sorunları bulunuyor. Geçmiş sezonlarda bunlar kısmen yapıldı, kısmen de kulüpler tarafından taahhütler verilerek maç oynama lisansı alındı. Bu eksiklikleri çok çabuk tamamlamak zorundayız. Çünkü süre daralıyor" diye konuştu.

Dört takımla olmaz

İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Metin Kaplan, Alsancak Stadı'nın 4 takımın maçlarını da kaldırmasının mümkün olmadığını dile getirdi. Karşıyaka, Altay ve Altınordu'nun geçen sezon Alsancak Stadı'nda oynadığını hatırlatan Kaplan, "Zeminde ciddi sıkıntılar yaşandı. O yüzden yeni sezonda iki takım Atatürk'te, iki takım da Alsancak'ta oynamak zorunda" dedi.

Bize devretmediler

Altay'ın stadı tadilat yapılması için kendilerine devretmediğini dile getiren Kaplan, "Biz, kiracı olan Altay'a hukuki olarak (ver biz yapalım) diyemeyiz. Talep Altay'dan gelmeliydi. Eğer daha önceden devredilseydi, zeminin değiştirilmesi için kaynağı bulup yatırım programına alınabilirdi. Şimdi zemin yenilemesi yapılması, yetişmesi zor" diye konuştu.
 
0 yorum    Okunma 605 tekil okunma
    Bu habere henz yorum yaplmam.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.