ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

"Kardeşimiz" Emine

09 Mart 2011 16:04  
Bizler kardeşimizi seçtik ve bir aile olduk. Siz de bir “kardeş” seçin ve bu tarifsiz mutluluğa ortak olun.

4 Ocak 2011 tarihinde “Kardeşini Seç” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Yüksel ki Sen Kararsın Ay Grubu olarak, gönüllü öğretmenimiz Sayın Gülhan Ayhan ile irtibata geçerek Şırnak Kızılsu’da bulunan, Kızılsu Şehit Abdulvahap Üstüner İlköğretim Okulu’nda 5. sınıfta okuyan Emine Akdemir isimli öğrenciyi kardeş olarak seçerek, eğitim hayatı boyunca gidebileceği son noktaya kadar ona destek vermeye gönüllü olduk. Ayrıca kardeşimiz Emine ve Sayın Gülhan Ayhan’ın aracılığı ile Şehit Abdulvahap Üstüner İlköğretim Okulu’nu da kendimize kardeş okul seçerek elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bu gönüllülük kapsamında kardeş okulumuzdaki öğrencilere ihtiyaç duydukları kırtasiye eşyaları ile destekte bulunmanın yanında okuldaki 10 sınıfa, sınıf kütüphanesi kurarak ilk adımı attık. 2010–2011 eğitim yılının ilk yarısının son günü olan 28 Ocak’ta ulaşan kitaplar ve kırtasiye eşyaları bir nevi oradaki öğrencilere karne hediyesi oldu. Emine’nin öncelikli ihtiyaçlarını karınca kararınca karşılamaya çalıştık. Ayrıca “kardeşimiz” ile yardımın dışında aile olduğumuzun bir göstergesi olarak, mektuplaşarak karşılıklı olarak hayatı ve düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Sonuna kadar okumak isteyen ve 5. sınıfta olmasına rağmen hedefi İzmir’de üniversite okumak olan Emine’nin hayaline kavuşması için sonuna kadar destek olacağız.
Bu bağlamda onların mutluluğunu paylaşmanın tarifinin mümkün olmadığını belirterek tüm gönüllü renktaşlarımızın bu projeye destek vermesini ve ismi Emine, Ali, Ayşe, Mehmet, Fatma olmuş hiç önemli değil kendilerine bir “kardeş” seçerek eğitim hayatları boyunca onların yanlarında olmalarını umuyoruz.

Nasıl kardeş seçebiliriz?
Öncelikle www.kardesinisec.com Kardeşini seç sitesine girerek bu projeyi inceleyebilirsiniz.
“Kardeş” seçmek için sitenin sağ üst bölümde “Kardeşini Seçmek İçin Tıkla” yazan butona tıklıyor ve çıkan sayfadan şehir seçiyoruz. Şehirler sayfasında “Bekleyen Kardeşler” butonuna basarak o şehirde kardeş olmak için bekleyen öğrencilere ulaşıyoruz. Burada, bekleyen öğrencilerin eğitim durumu ve aile bilgileri yer almakta. Bu bilgiler ışığında “kardeş” olarak gördüğünüz öğrencinin sayfasındaki “KARDEŞ SEÇ” butonuna tıklayarak işlemi sonlandırıyor ve seçtiğiniz öğrenci ile “kardeş”liğiniz site tarafınca resmiyet kazanmış oluyor. Yalnız sitedeki bazı teknik sıkıntılar sebebiyle siteden geri dönüş olamayabiliyor. Bu sebeple seçtiğiniz öğrencinin öğretmeni (sayfada irtibat numarası bulunmakta) ile direkt irtibata geçmenizde fayda var. Bu şekilde en kısa sürede kardeşinize yardım yapabilirsiniz.

Kardeşini Seç projesi, günü kurtaran yardımlardan ziyade geleceğin Türkiye’sine ışık tutacak bireylerin yetişmesinde katkıda bulunmak adına çok değerlidir. Şimdi bu değere sahip çıkmak bizim elimizde… Duyarlı renktaşlarımızın seçtiği kardeşler, diledikleri taktirde sitemizden yayınlanacaktır. Bunun için seçtiği kardeşin fotoğrafı ve hikayesi ile bize ulaşmaları yeterli olacaktır.
 13 yorum 2982 tekil okunma
    Bu habere toplam 13 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.