ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Spor Bir Barış Simgesidir

17 Aralık 2010 17:31  
Kulübümüz ve İzmir Ekonomi Üniversitesinin birlikte organize ettiği "Sporda Şiddet" konulu panel bugün gerçekleştirildi.

UEFA Taraftar Experi ve Almanya Landova Üniversitesi Spor Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Seyhan Hasırcı’yı, “fun coaching” uygulaması hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, İzmir Ekonomi Üniversitesi ile birlikte bugün gerçekleşenen konferansta ağırladık. Bugün gerçekleşen konferans'a ne yazık ki beklenenden az bir katılım oldu.

Konferansın açılış konuşmasında kürsüye Altay Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Taşpınar çıktı.

Başkanımız son zamanlarda futbol karşılaşmalarında yaşanan şiddet olaylarındaki artışı durdurmak için bu projenin gerçekten önemli bir uygulama oldugunu söyledi ve bugün burada olmayanlar adına üzgünüm' diyerek panele katılmayanları eleştirdi.


Konferans süresi içinde bilgi verilen konular;

* Avrupa Birliğinin spor sahalarındaki şiddet olaylarını azaltmak için çıkartmış olduğu yasalar ve kanunlardan kısaca bahsedildi.

* Yine Avrupa Birliğinin fun coaching projesinin uygulanabilmesi için yarattığı fonlardan bahsedildi.

* Spor sahalarındaki şiddetten yıllarca en büyük acıları yaşayan İngilterenin, Fun Coaching Projesi'ni hayata geçirmesinin ardından, ingiliz taraftarların şiddet olaylarına karışmasında ciddi oranda bir düşüşün gözlendiği. Uygulamayı kullanan ülkelerin sayısında bir artış olduğundan bahsedildi. Şuan için İspanya, İtalya, Avusturya, Almanya gibi ülkelerde de bu proje uygulanmakta ve faydası görülmekte.

* Spor sahalarında şiddet olaylarını azaltmak için bu alanlarda görev yapmakta olan emniyet mensuplarınında bir eğitimden geçirilmesi ve yeterli eğitimi aldıktan sonra görev yapması hakkında bilgiler verildi.

* 2008 Avrupa Şampiyonasında bu uygulamanın başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini ve istenilen sonuçların yakalandığından bahsedildi.

* Her takımın bu proje kapsamında bir temsilcisinin olması ve taraftarların bu temsilci aracılığıyla konu hakkında eğitilmesi, bilgilendirilmesinin gerekliliği tartışıldı.

Panelin son kısımlarında Başkanımız Ahmet Taşpınar ve Mütevelli Heyeti Başkanı Ekrem Demirtaş Seyhan Hasırcı’ya plaket ve Altay forması hediye ettiler.


Kulübümüze sporda şiddet gibi önemli bir konuda öncülük yapıp taraftarlarımızın bilgilendirmesi için Sayın Prof.Dr. Seyhan Hasırcı'yı İzmir'e davet ederek bizleri bilgilendirdikleri için teşekkürlerimizi sunarız.

 0 yorum 1082 tekil okunma
    Bu habere henz yorum yaplmam.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.