ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Başkanımızdan Açıklama Geldi

05 Aralık 2010 14:55  
Başkanımız Ahmet Taşpınar Boluspor maçından sonra yaşananları tüm gerçekliğiyle anlattı.

Başkanımız Ahmet Taşpınar, Altay-Boluspor maçından sonra yaşananlar üzerine bir açıklama yaparak, olaylar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Olayların merkezindeki ismin Boluspor Masörü Yılmaz Renksizkaya olduğuna dikkat çeken Taşpınar, soyunma odası koridorlarına kadar taşan gerginliği engellemek adına gerçekten büyük çaba sarfettiklerini belirtti.

Mehmet Şen’in attığı nizami golün ofsayt gerekçesiyle iptalinden sonra, hakem Fethi Serkan Koçak’ın Boluspor teknik heyeti ve yedek kulübesindekileri uyardığını vurgulayan Taşpınar, “Bu esnada; masör Renksizkaya da futbolcumuza sözlü tacizde bulundu. Olayların kıvılcımı işte tam bu noktada çaktı. Boluspor’un 90 artı 3. dakikada gelen golünden sonra bir futbolcuyla birlikte kulübeden çıkan masör, bu kez taraftarlarımızın olduğunu bölüme dönerek el hareketi yaptı. Son hareket, gerginliğin daha da üst seviyeye çıkmasına neden oldu. Maçtan önce iki takım futbolcularını el ele tribünlere davet eden ve en küçük bir olaya sebebiyet vermeyen taraftarımız, böyle bir hareketi hak edecek ne yaptı ki?” dedi.

Taşpınar, masörün neden olduğu olayların soyunma odası koridorlarına kadar taştığını da hatırlatarak, “Hakemin bitiş düdüğüyle birlikte gerginliğin daha da tırmanacağını hissettik. Dört yöneticimiz, protokol tribününden futbolcuların geçiş yaptığı tünellere indi ve oradaki sükuneti sağlamaya çalıştı. Tüm oyuncuların tünele girmesini takiben ben de tribünden inerek koridora doğru yöneldim. Bu esnada, olaylara neden olan şahsın elinde bir bıçak gördüm. Futbolcularımızdan Cenk Tekelioğlu ve Mehmet Sak ile bu şahıs arasında gerginlik yaşanıyor ve sıkıntı soyunma odasına kadar ilerliyordu. Bu noktada Altay Kulübü Başkanı olarak elinde bıçakla futbolculara saldıran şahsa sırtımı dönüp gitmem ki gerekiyordu? Kendimin Altay Kulübü Başkanı olduğunu söyleyerek duruma müdahale ettim. Ellerinden tutarak kendisini duşlara kadar götürdüm. Bu esnada bileklerinden tutmuş olmama rağmen bıçağı bana doğru sallamaya başladı. Benim duruma müdahil olmam, olayların önüne geçmek için yapılan bir engellemeden başka bir şey değildir. O engellemeyi yapmasam belki bugün iki futbolcumuz, gözü dönmüş bir adamın bıçak darbeleriyle yaralanacaktı. Sanırım bu noktada sırtımı dönüp gitmemi benden kimse bekleyemez. Bu gerginlik, güvenlik güçlerinin devreye girmesiyle ve kimsenin de yaralanmamasıyla sona erdi” diye konuştu.

Boluspor Teknik Direktörü Levent Eriş ile bazı Bolusporlu yöneticilerin olayları görmeden yorumladığını ve kamuoyunu yanılmaya çalıştığını da sözlerine ekleyen Taşpınar, “Sayın Eriş, yıllarca İzmir’de futbol oynadı ve teknik adam olarak çalıştı. Burasının Türkiye’nin en modern kenti olduğunu en iyi bilenlerden biridir. Bugüne kadar İzmir’de soyunma odası basılan tek bir misafir takım gösterebilir mi? Eriş, basın toplantısındaki sözleriyle kamuoyunu yanıltmakta ve masörü olayların merkezindeki adam olmaktan kurtarmaya çalışmaktadır. Kaldı ki Eriş, tüm bu yaşananlar esnasında zaten sahadaydı. Görmediği olaylar hakkında, kulaktan dolma bilgilerde yorum yapmasını gerçekten üzüntüyle karşıladım. Bir kez daha belirtmek isterim ki benim olaya dahil olmam, daha vahim sonuçların ortaya çıkmasını engellemek ve yatıştırmak adına yapılan bir müdahaledir. Bu noktada olaylara sağduyulu olarak bakan, bizi telefonla arayıp özür dileyen ve masöre gerekli cezayı vereceklerini açıklayan Boluspor Başkanı Sayın Emin Semercioğlu’na da teşekkür ederim” dedi.
 0 yorum
    Bu habere henz yorum yaplmam.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.