ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Demirbakan: ''VAZGEÇMEYECEĞİZ''

26 Kasım 2010 10:24  
Teknik Direktörümüz Coşkun Demirbakan, Kartalspor maçı öncesinde yaptığı açıklamada ilk 6 iddiasından asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Demirbakan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Gökten kurbağa yağsa, bu takım yine ilk 6’ya girecektir. Güngören maçını kaybettiğimiz gün (yenildik fakat çok şey kazandık) açıklamasını yapmıştım. O günden bu yana takım olma yolunda çok büyük sıkıntıları aştık. Her şeyden önce ideal 11’imizi belirledik ki bu her açıdan çok önemli bir sorunun geride kalması demektir. Bireysel hatalar dışında savunma ve orta saha kurgumuz oturdu. Duran top organizasyonunda mükemmelliğe doğru yol alıyoruz. Artık sonuca yönelik çıkışımız başlayacaktır.

Ünlü edebiyatçı Samuel Beckett ‘Hep denedin hep yenildin, gene dene gene yenil, daha iyi yenil’ der, bizde Denedik ve yenildik. Yine denedik yine yenildik. Ama hep daha iyi yenildik. Ve artık yenilerek çok şey öğrendik. Takım kimliğimizi kazandık. Bizi başarıya götürecek gerçek anahtar işte bu kimlikte saklı.

Diyorlar ki; ‘Altay’a golcü lazım’ İyi bir takım yapısında forvet kadar, orta saha ve savunma oyuncularının üretken, yedek kulübesinden gelelerin de skoru değiştirebilecek çaba da olmaları gerekir. Altay takımının gol dağılımında ne yazık ki şimdilik bunu görmek mümkün değil. Fakat zaman bizim ilacımız olacaktır. Tüm sorunların üzerine cesaretle gidecek gücümüz ve futbol bilgimiz var. Şu anda hangi oyuncunun hangi mevkide oynaması gerektiğine karar verebilmek için bir hafta saatlerce denemeler yapıyoruz. Tüm futbolcuların kapasitelerini görebilmek adına emek sarf ediyoruz. Bu iş (Ahmet niye çıktı, Mehmet niye orda oynadı) yorumu yapacak kadar basit değil. Futbol değişkenler oyunu. Millet, iki bilinmeyenli denklemi çözmek için uğraşırken biz 18 bilinmeyenli denklemle boğuşuyoruz.

Kısacası yüzeysel bilgiye sahip kişilerin derinlemesine bilgi sahibi olmadan fikir yürütmeleri bizler için yapıcı eleştiri olmaktan çıkar. Yapıcı olan her türlü eleştiri ve fikirlere, öğrenmenin yaşı olmadığı düşüncesini benimsemiş biri olarak saygılıyımdır.

Altay camiasının beklentilerini bilerek aldığımız neticelerden ben ve futbolcularım son derece üzgünüz. Herkesin hataları olabilir ve iş yapmaya çalışan insanların hata yapacağını kabul edersiniz. Müsabaka döneminde olduğumuz şu zamanda az zamana çok iş sıkıştırmanın zorluklarını yaşadık ancak içinde bulunduğumuz şu anda belli bir performansa ulaştığımızı zannediyorum. Maçların neticelerinin iki onsekizde belirlenmesi ve buralarda yaptığımız hataların inşallah tekrar edilmemesi halinde özlenen neticeler alınacaktır."

ALTAY SPOR KULÜBÜ
Coşkun DEMİRBAKAN
Teknik Direktör

Kaynak: http://www.altay.org.tr
 15 yorum 1585 tekil okunma
    Bu habere toplam 15 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.