ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

''Eksiklerimizi Biliyoruz, Gidereceğiz''

26 Ekim 2010 16:05  
Teknik Direktörümüz Coşkun Demirbakan düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu....

Teknik Direktörümüz Coşkun Demirbakan, basın toplantısına camiamızdan özür dileyerek başladı. Ligin 9. haftasında istenilmeyen bir durumla karşı karşıya olduklarını belirten Demirbakan “İçinde bulunduğumuz durumu biz kendimiz yarattık. Bu benim, takımın başında üçüncü maçım. Bundan önce oynanan 9 maçta 27 futbolcu forma giymiş. Konuya bu açıdan baktığımızda, oyuncularımın maç oynama oranlarının az olduğu görülüyor. Bu eksikliğimizi gidereceğiz. Görülüyor ki; oyuncular ligde oynatılarak maç eksiği giderilmeye ve maçlarda araştırma yapılmaya çalışılmış. Takımın bu kadar değişmesi oynayan oyunculardan beklenen verimin alınamamasından kaynaklanmış. Kadro istikrarını bir an evvel yakalayıp 13-14 kişilik takımı oluşturmamız gerekiyor.“

Takımı oluşturmak için fazla zamanlarının olmadığını belirten Demirbakan, sözlerini şöyle sürdürdü “Diğer arkadaşların daha uzun zamanda çözmesi gereken bu meseleyi benim daha kısa zamanda çözmem gerekir. Çünkü benim bilgim ve tecrübem buna yeter. Mükemmel olmak zor, çünkü onun için uzun zaman çalışmak gerekir. 8–9 hazırlık maçı yapıp bunu sağlayamayacağımız için 3–4 haftada bunu başarmaya çalıştık. Bu gün itibariyle takımımı tanıdığımı ve kadromu kafamda belirlediğimi söyleyebilirim, umarım futbolcularım da beni tanımışlardır.” dedi.

Teknik Direktörümüz Coşkun Demirbakan, G.Antep Bld. Spor müsabakası ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu;

“Gaziantep Bld. Maçının 36. dakikasına kadar rakibimizden üstündük. Golden sonra her şey değişti. Orta sahamız bu maçta iyiydi. Fakat bu sefer defansımızdaki bireysel hatalar nedeniyle mağlup olduk. Gollerde defansif kurgu ile ilgili bir hata yoktu, rakipten fazlaydık. Fakat bireysel hatalar skoru belirledi. Ofansif olarak baktığımızda forvetlerimizde iletişim eksikliği görünüyor. Üç bölgemiz arasındaki mesafeyi azaltmamız gerekiyor. Bu maçta beni sevindiren iki konu oldu. Birincisi orta sahamızın istediğim şekle gelmesi, ikinci ise takımımın oyun disiplinini üçüncü gole kadar bozmamasıydı“ dedi.

Demirbakan, bir gazetecinin “Gollerde Cenk’in hatası var mıydı ? sorusuna; “Kesinlikle yoktu, goller kesinlikle defansın iletişim problemlerinden kaynaklı organizasyon hatalarından geldi.” Cevabını verdi.

Demirbakan kadro ile ilgili yöneltilen eleştiriler ilgili olarak “9 maçta 8 puan almış bir takım için bana kimse O niye yok, Şu niye yok demesin. 9 maçta 27 futbolcu görev almış herkes şansını kullanmış. Bundan sonra kemik kadromuz oluşacak. Hazırlık maçı eksiği var. Netice alınamadığından sürekli kadro değişmiş. Eleştiriler Altay’ a bir şey katarsa teşekkür ederim. Ama olay şahıslara indirgenirse hata olur. Burada şahıs yok takım var” açıklamasını yaptı.

Takım kadrosunun kendisi için yeterli olduğunu belirten Demirbakan, “Defanstaki oyuncularımın birlikte oynamaması handikap yaratıyor. Oyuncularım istekli fakat hazır olmadıkları için başaramıyorlar. Her iki kale önünde iletişim problemi yaşıyoruz. Hucum bölgesinde beceri eksikliği var. Bu eksikliklerin değişik sebepleri vardır. Kondisyon olabilir, psikolojik olabilir. Bunu bulup çözeceğiz. Ben önce kendi bilgi ve birikimime güveniyorum. Bu gibi sorunları aşmasını da iyi bilirim. 25 senede bu tür sorunlarla çok karşılaştım. Hepsini de alnımın akıyla aştım. Orta sorun varsa üstüme alır çözerim. Kimse futbolcularımı suçlamasın. Yönetim elinden geleni yapıyor.” dedi.

Gaziantep’e giderek takımımızı destekleyen taraftarlarımıza teşekkür eden Teknik Direktörümüz Coşkun Demirbakan, toplantıyı şu sözlerle tamamladı “Her maç 8-10 pozisyona giren, Önlem alan değil, önlem alınan bir takım yaratacağız. Maç eksiğimizi kapatıp, saha içindeki iletişim problemini de çözdüğümüz zaman, aşamayacağımız engel kalmayacak.”


Kaynak: www.altay.org.tr
 18 yorum
    Bu habere toplam 18 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.