ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Fikret Kar İstifa Etti

06 Eylül 2010 14:53  
ALTAY Spor Kulübü’nde 9 Haziran’daki genel kuruldan bu yana profesyonel şube yöneticisi olarak görev yapan Fikret Kar, yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

Altay Spor Kulübü’ne büyük ve uzun vadeli hizmet verebilmek adına genel kuruldan önce kendisine teklif edilen görevi kabul ettiğini, ancak hiçbir art niyet olmadan yaptığı hareketin kulübe zarar verdiğini gördüğünü belirten Kar, “Oğlum Ferhat Kar’a lisans çıkarmam, Altay Spor Kulübü’nü kamuoyu nezdinde yaraladı. Bunu sona erdirmenin tek çaresinin istifa müessesini harekete geçirmek ve oğlum Ferhat Kar’ın sözleşmesini feshederek lisansını iptal etmek olduğunu görüyorum. Bu saatten sonra görevimin başında daha fazla kalmak demek, çok sevdiğim kulübüme daha fazla zarar vermek demektir. İstemeyerek de olsa aldığım istifa ve lisans iptal kararları, Altay Spor Kulübü geleneklerine ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın özverili çalışmalarına duyduğum saygıdan kaynaklanmaktadır. Görev süresince omuz omuza çalıştığım başta Başkan Ahmet Taşpınar, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve kamuoyundan tekrar özür diler, Altay Spor Kulübü’ne sonsuz başarılar temenni ederim” dedi.
Kar’ın istifasını üzülerek kabul ettiğini belirten Başkan Ahmet Taşpınar ise yaptığı açıklamada, Ferhat Kar’a, yönetim kurulunun bilgisi dışında lisans çıkarılması konusunda kusuru bulunan kulüp idari personeline de yazılı ihtar cezası verdiklerini belirtti.
“Altay Spor Kulübü, çok önemli bir yöneticisini kaybetti” diyen Taşpınar, “Tamamen artniyetsiz düşünülen bir olay olmasına rağmen ne yazık ki kamuoyunda çok farklı bir yansımaya neden oldu. Ancak şunu Türk spor kamuoyunun çok iyi bilmesini isteriz ki; Büyük Altay’ın geleneklerini en iyi koruyabilecek yönetim kurulu görevinin başındadır. Bu olaydan nemalanmaya çalışan şer ittifaklarına da pabuç bırakmayacağımızı herkesin bilmesini isteriz. Kulübün hayata tutunma mücadelesi verdiği bir ortamda her türlü sıkıntıyı bir yana bırakıp bu tarz gündemlerle beslenen kişilerle hesabımız devam edecektir. Kulüp olarak şu an itibariyle Diyarbakırspor maçına odaklanıyoruz, Bu karşılaşmanın ne kadar önemli olduğu konusunda kamuoyunu tekrar bilgilendirmenin yararlı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.
Bu arada Genel Menajer Levent Tanık ise görevinden istifa etti. Başkan Ahmet Taşpınar, istifa kararının yukarıdaki adı geçen olayla hiçbir ilişkisi olmadığının altını çizdi.
 7 yorum 1246 tekil okunma
    Bu habere toplam 7 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.