ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

O Lisans Sembolik

05 Eylül 2010 15:32  
Profesyonel Şube Yöneticimiz Fikret Kar yaptığı basın açıklamasında, "Bir babanın, yönetici olduğu kulüpte futbol sevdalısı oğluna sembolik bir lisans çıkararak jest yapması ‘hata’, ‘Altay geleneklerine aykırı bir davranış’, ‘suç’’ veya başka bir anlam ifade ediyorsa kamuoyundan özür dilerim." dedi.

Ferhat Kar transferi ile ilgili olarak Ferhat'ın babası olan Profesyonel Şube Yöneticimiz Fikret Kar'ın yaptığı basın açıklaması aşağıdaki gibidir.

Habertürk Gazetesi’nin Egeli ekinde 04 Eylül 2010 Cumartesi ve 05 Eylül 2010 Pazar günü yayınlanan nüshalarında yer alan, ‘Askerliğini erteletmek amacıyla oğlum Ferhat Kar’a Altay Kulübü’nden lisans çıkarttırdığım’ şeklindeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.
Her şeyden önce, Altay Spor Kulübü’nün Ferhat Kar’a lisans çıkarmasının, kutsal askerlik mesleğiyle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.

Askerliği, zaten üniversite eğitiminin devam etmesi nedeniyle tecilli olan Ferhat Kar, hissedarı olduğum Adkar ODE’nin Burgaz ve Sofya’daki kurulu şirketlinde halen üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır.
Bu nedenle şu aşamada silah altına alınması gibi bir durum söz konusu değildir.

Diğer yandan profesyonel lisans çıkarılan bir futbolcunun askerliğini tecil ettirebilmesi için, kulübün tecil talebini içeren başvuruyla birlikte askerlik durum belgesinin yanı sıra kimlik belgelerini Türkiye Futbol Federasyonu’na ibraz etmesi gerekmektedir.
Ne Ferhat Kar, ne de Altay Spor Kulübü, tecil için gerekli bu evrakları TFF’ye vermemiştir.

Yukarıda belirtilen bu hususlar, Ferhat Kar’a lisans çıkartılmasının askerlik göreviyle bir ilgisin olmadığının, konunun sadece ve sadece haberi kaleme alan basın mensubunun yorumundan kaynaklandığını göstermektedir.

1996-1998 yıllarında Altay altyapısında futbol oynayan, hali hazırda bu kulübün iyi bir sempatizanı olan Ferhat Kar, daha sonraki yıllarda futbola olan ilgisini devam ettirmiş ve Gaziemir Spor Kulübü’nde futbolcu ve yönetici olarak görev de yapmıştır. İşlerimizin yoğunlu nedeniyle aktif futbol yaşamından kopmak zorunda kalan Ferhat Kar’a çıkarılan lisans sadece ve sadece sembolik bir anlam taşımaktadır.
Bu lisansın çıkarılması konusunda yönetim kurulumuzdan kimsenin haberinin olmadığının da altını önemle çizmek isterim.
Bir babanın, yönetici olduğu kulüpte futbol sevdalısı oğluna sembolik bir lisans çıkararak jest yapması ‘hata’, ‘Altay geleneklerine aykırı bir davranış’, ‘suç’’ veya başka bir anlam ifade ediyorsa kamuoyundan özür dilerim.

Beni bu noktada en fazla üzen konu, böyle bir jestin askerlik gibi kutsal bir görevle ilişkilendirilerek, kulüp ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın zor durumda kalmasıdır.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur.


Fikret KAR
Altay Spor Kulübü
Profesyonel Şube Yöneticisi
 28 yorum 1708 tekil okunma
    Bu habere toplam 28 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.