ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Final Zamanı

30 Temmuz 2010 10:31  
WASSWA'yı da alan Altay, transferin artık sonuna yaklaştı.

ALTAY Profesyonel Şube Yöneticisi Fikret Kar, transferi büyük ölçüde tamamladıklarını 3 Ağustos'taki Kartepe kampında ise maç performansına ulaşacak bir takım yarattıklarını açıkladı. Geçen sezon Turkcell Süper Lig'e yükselen DÇ.Karabükspor'dan Wasswa, Bucaspor'dan kaleci Cenk ve Murat Karakoç, Konyaspor'dan ise Mehmet Şen'i transfer ettiklerini hatırlatan, tecrübeli isimler, başarıya aç oyuncular ve gençlerden oluşan yeni bir yapı oluşturduklarını kaydeden Kar, transfer dönemini ise alınan tüm oyuncuları çok iyi bir süzgeçten geçirerek geride bıraktıklarını vurguladı. Kamp kadrosunun pazar günü oynanacak Akhisar Belediyespor maçından sonra netlik kazanacağını da ifade eden Kar, 'Kartepe'deki hazırlık maçları programı henüz belli olmadı. Hedefimiz, Karşıyaka ile oynayacağımız TSYD Kupası maçına kadar lige hazır hale gelmek' dedi.
Transferi döneminde 16 yabancı futbolcu denendiğini sözlerine ekleyen Kar, 'Kaset izleyip transfer yapmak yerine ön soruşturmadan geçirdiğimiz futbolcuları İzmir'e davet ederek deneme sürecine tabi tuttuk. Tercihlerimizi kullanırken, elimizdeki gerçekten çok yetenekli isimlerin önünün kapanmamasına dikkat ettik. Okay ve Aytaç gibi oyuncuları vitrine çıkarabileceğimiz bir politikadan ödün vermedik. Azeri Rahman Hacıyev'in transferi de dahil olmak üzere 2-3 yıllık bir planlamayı adım adım uygulamaya geçirdik. Bu konuda Teknik Direktörümüz Ercan Ertemçöz çok ciddi bir özveri göstererek bu oluşumun temellerini attı. Göreve geldiğimiz gün Altay'ın sokağa atılacak parası yok demiştik. Bugün geldiğimiz noktaya, bu düşüncemizden bir an bile olsun sapmadan ulaştık. Elimizdeki büyük sermayenin kıymetini çok iyi biliyoruz. Altay ismine ve ağırlığına yakışır bir kadro kurduğumuza inanıyoruz' diye konuştu.
Wasswa'nın transferiyle çok önemli bir eksiği giderdiklerini de belirten Kar, 'Wasswa, Turkcell Süper Lig ekiplerinin bile listesinde olan bir isimdi. Bu transferin gerçekleşmesi için gerçekten uzun bir uğraş verdik. Karabükspor yönetiminin de anlayışıyla geçen sezonun bence en flaş oyuncusunu renklerimize bağladık. Üçüncü yabancı hakkımız Molina’nın durumuna bağlı. Her duruma karşı hazırlıklı olmamız gerektiği için Teknik Direktörümüz Ercan Ertemçöz oyuncu izlemeye devam ediyor. Bu nedenle de önceden tespit ettiği üç oyuncuyu bekletiyor. Başka bir yabancı futbolcu ile ilgilenmiyoruz” dedi. Altay'ın gelecek üç yılını garanti altına alacak bir kadro oluşturduklarının altını çizen Kar, 'Gerçekten zorlu bir transfer döneminden geçtik. Yedi yıldır tribünde üzülen taraftarımızın düşüncelerini çok iyi biliyoruz. Fakat onların da bizler gibi düşünmelerini istiyoruz' yorumu yaptı.

Kaynak: İZVAK
 7 yorum 1241 tekil okunma
    Bu habere toplam 7 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.