ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Gençlerimizin, Geleceğimizin Yanındaydık

28 Haziran 2010 22:51  
Geçtiğimiz günlerde Karaburun'da kamp yapan gençlerimizi ziyaret ettik ve bu sezon Ercan Hoca'nın yardımcılığını yapacak, Bakü'yü Kupa şampiyonu yapan Cüney Biçer ile bir röportaj yaptık.

Denenmek üzere çağırılan futbolculardan ve gençlerimizden oluşan Karaburun Kampı bilindiği üzere 1 haftadır devam etmekte idi.

Geçtiğimiz günlerde gençlerimizin yanında olarak geleceğimize sahip çıkmak adına Karaburun Kampi'nı ziyaret ettik.

Oradaki kadromuzun gençlerden oluşmasının etkisiyle de olsa gerek gerçekten çok hırslılardı.

Biz sözü fazla uzatmayalım. Cüneyt Biçer Hocamızla yaptığımız röportajı okuyarak hem kendisi hem de kamp hakkındaki bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz.


Cüneyt Biçer Röportajı
26.06.2010


Altay’da futbola başlamış, Altay’da yetişmiş bir spor adamı olarak yıllar sonra tekrar Altay’da görev alıyorsunuz. Şu an neler hissediyorsunuz, neler düşünüyorsunuz?

Şu an çok mutluyum çünkü evime geri döndüm. Uzun bir yolculuktan sonra tekrar evime dönmek, hoca olarak çalışmaktan dolayı çok mutluyum ve keyif verici bir durum benim adıma. İnşallah bu mutluluk ileride daha güzel günlerde daha büyük mutluluklara dönüşür.


Bakü takımının başındayken gazeteye verdiğiniz bir röportajda “bir İzmir takımının başında süper ligde şampiyonluğa oynama hedefim var” demiştiniz, bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

O sözün arkasında Allah bize buraya gelmeyi nasip etti. İnşallah burada, kendi evimizde, kendi kulübümüzde bunu yaşayacağız. Alt yapıdan itibaren 12 sene Altay’da bulundum, kendi evimde şampiyon olmak bizim için dünyanın en büyük mutluluğu olur.


Altay taraftarları için kariyeriniz hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

2005 sonu 2006 yılının başında Pazarspor’da Ercan Ertemçöz Hocam ile birlikte profesyonel anlamda antrenörlük kariyerime başladım. Ondan son birlikteliğimiz devam etti. Bir ara boş dönemimizde Buca Genç takımında Nadir Arıkan arkadaşım ile performans analiz bölümü kurduk ve birlikte bir yıl kadar bir çalışmamız oldu. Daha sonra tekrar Ercan Hoca ile birlikte Muğla’da, ardından yine camiamız içinden yetişmiş Mesut Hocam ile birlikte Ulucakspor’da çalıştım. Geçen senede Azerbaycan’da Bakü takımında görev aldım.


Azerbaycan’da büyük başarılar elde ettiniz, biraz da Azerbaycan kariyerinizden bahseder misiniz?

Azebaycan’da bulunan ve daha önce Altay’a hizmeti geçmiş Ercan Kılıç (Arnavut Ercan diye tanınır) ve Yüksel Kepoğlu ağabeylerim beni aradılar ve burada görev almak ister misin diye teklifte bulundular, bende o şekilde Ercan Hocamın iznini de alarak Azerbaycan’a gittim. Bakü takımında alt yapı koordinatör yardımcısı olarak göreve başladım. Bununla birlikte antreman planlama programlara işini, takımı düzenleme ve o zaman takımın başında bulunan Bülent Korkmaz ile birlikte üst yapıda analizlerle ilgili yardımcılık yapmaya başladım. Daha sonra Bülent Korkmaz takımdan ayrılınca takımın başına geçmem için yapılan teklifi kabul ederek görevime A takımın teknik direktörü olarak devam ettim. Ondan sonraki dönemde güzel şeyler yaşandı. Takım üst sıralara çıktı ligi 1 puan farkla ikinci bitirdik ve Azerbaycan kupasını kazandık. Benim için çok gurur verici bir durumdu, çünkü Azerbaycan’da kupayı kazanan ilk yabancı teknik direktör oldum.


Bizim içinde gurur verici bir olay oldu bu ve bizim düşüncemize göre bu başarı sonrasında Türk basınının size karşı biraz haksızlık yaptığını düşünüyoruz. Bu başarıyı eğer Bülent Korkmaz gerçekleştirmiş olsaydı uzun süre haber yapılırdı ama sizin başarınızdan sonra çok fazla konuşulmadı bu olay.

Hürriyet’ten Yılmaz Coşkun Bey Azerbaycan’da yaptıklarımız başarı olarak gördü ve bize ulaştı, sağ olsun güzel haberler yaptı ve duyurmaya çalıştı. Ama bende isterdim ki Cüneyt Biçer olarak değil bir Türk olarak daha çok ilgi gösterilsin.


Bakü takımının site ve forumlarını takip edip araştırdığımız kadarıyla sizden sonra dünyaca ünlü Alman teknik direktör Schafer gelemsine rağmen sizi unutamamışlar ve sizin hakkınızda çok güzel yorumlarda bulunuyorlar.

Evet orada bizi çok sevdiler. Şöyle bir avantajımız oldu ben orada alt yapıda 10 yaşındaki çocuklardan A takımdaki futbolculara kadar herkesle birlikte çalıştım. Çocukların velileri olsun, futbolcular olsun, muhabirler olsun hepsiyle çok iyi ilişkilerimiz oldu.


Dışarıdan gördüğümüz, sizi araştırdığımız kadarıyla yeni nesil bir hoca olarak futbolun bilimselliğine inanıp bu yönde çalışmalar yapan bir hoca olarak Altay’da nasıl bir çalışma sistemi içerisinde olacaksınız?

Şöyle söyleyeyim, futbolculuk dönemimde üniversite okuma şansına da sahip oldum. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okulunu bitirdim. Okulun avantajlarını futbol içinde kullanmaya başladığımızda dediğiniz şekilde işin bilim kısmını futbolun içine sokabilme imkanımız oldu. Benim en büyük şansım Ercan Hoca oldu. Onun gibi futbolun bilimine inanan bir hocayla çalışmak ondan çok şeyler öğrenme fırsatı yarattı. Altay’da da iyi futbol oynayan keyif veren bir takım yaratma çalışmalarımız olacak.


Ercan Hoca’nın tek bir sistemde kalmayacağız farklı sistemlerimiz olacak açıklaması olmuştu. Yeni sezonda nasıl bir futbol göreceğiz sahada?

Daha önce Ercan Hocayla çalışmanın tecrübesi ile şunu söyleyebilirim, geçmiş dönemde Altay’ın başındayken de izlediğiniz gibi çok iyi bir ivme kazanmıştı, iyi bir futbol oynayan takım olmuştu. Gençlerle, temposu yüksek, hücum oynamayı seven, sürekli kazanmak isteyen bir takım olmuştu. Ercan Hoca’nın düşüncesinde sistem farklı farklı olsa da önce kazanmak vardır, her zaman sahaya kazanmak için çıkar. Rakibe önlem illaki vardır ama bunu tam anlamıyla savunma takımı olarak düşünmemek gerektir, hücum yönüyle rakibe önlemdir. Ama bu körü körüne saldırıp hücum yapmak anlamına gelmesin, daha kontrollü ama hücum yönü ağırlıkta olan bir futbol anlayışı olacaktır.


Gençlerin kampına gelecek olursak, genel anlamda kamp nasıl geçti, sonuçlarından memnun musunuz?

Kamp genel anlamda çok güzel geçti. Bizim bu kampı yapmamızın amacı hem alt yapıdaki oyuncularımıza yazın güzelliğini yaşatmak, kamp yaparken aynı zamanda tatil yapmalarını, eğlenmelerini sağlamak hem de aşağıdan gelen oyuncuların ne düzeyde olduğunu ve bildiğimiz gençlerinde son durumlarını görmek, bunun yanında dışarıdan gelen oyuncuların takımın içinde bize faydalı olup olamayacaklarını denemekti. Şu an için kamptan gayet memnunuz, çocuklar çok iyi çalışıyorlar, her şey olumlu geçiyor. Göze çarpan, kendini gösteren çok oyuncumuz var ve bu bizi sevindiriyor.


Federasyonun aldığı yeni kararla ligimizde iki Türki futbolcu oynatılma hakkı var ve şu an kampta Gürcü David Karseladze ve Azeri Rahman Hacıyev var. Bu futbolcular hakkında bilgi verebilir misiniz?

Şu anda David’i performansını gözlüyoruz, denenme aşamasında ama bunu Rahman için söyleyemeyiz. Rahman zaten benim bildiğim Bakü’den öğrencim olan bir futbolcu onun için denenme gibi bir durumu yok, sadece Rahman’ın takıma ve ortama alışmasını sağlamak için bu kampa dahil ettik.


Rahman'ın durumu nedir ve onun hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Az önce dediğim gibi Rahman’ın burada olmasının sebebi kesinlikle denenmek değil, zaten bildiğimiz bir oyuncu ayrıca Ercan Hocama da izlettiğim, görüşü olduğu bir oyuncu ve sadece adaptasyon sorununu çözmek için bu kampa dahil ettik. Bakü takımı yönetimin ile anlaştıktan sonra Rahman Altay’ın futbolcusu olacaktır. Rahman forvete dönük, forvet arkası oynayabilecek, kanatlarda da dış oynayabilecek 1993 doğumlu çok genç ve yetenekli bir oyuncu. Aynı zamanda 17 yaşında olmasına rağmen Azerbaycan U-19 milli takımında da görev alan bir oyuncu. Bu hafta Azerbaycan Milli kampında olması gerekiyordu ama Azerbaycan Federasyonuna ricamız üzerine kampımıza dahil ettik. İnşallah faydalı olacak bir futbolcu olarak Altay’ımıza onu kazandıracağız.

Birazda kişisel hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

Hedefim gayet net, iyi yerlerde iyi hocalık yapmak, çıkabileceğim en yüksek noktaya ulaşmak. Kısa sürede önemli başarılar yakalasam da şu an kariyerimde emeklediğimi düşünüyorum. Kalıcı başarılar elde ederek kariyerimde yükselmeyi amaçlıyorum. Geniş vadede en üste çıkmak, belki Avrupa’nın iyi kulüplerinden birinde görev yapmayı hedefliyorum ama öncelikli hedefim Altay’da önemli ve kalıcı başarılar sağlamak. Önümüzdeki hedeflere bakarak ilerlemek gerekli, adımları doğru attığınız sürece başarılı olmama ihtimali yoktur.


Son olarak Altay ile ilgili olarak hedefleriniz nedir?

Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki bizler gerçek Altaylılarız. Ben alt yapılardan itibaren Altay forması giydim, Mazhar Zorlu toprak sahasında da, Ege Üniversitesi rektörlüğünde de oynadım, Alsancak stadına da çıktım. Elimizde, sırtımızda çantalarla her neredeysek oraya koştuk. Üzerimize Altay formasını giyip sahaya çıktığımızda o heyecanın ne olduğunu çok iyi biliriz. Altaylı olmak bambaşka bir şeydir ve bunun bilincindeyiz. Altay’ın yerini ve nerede olması gerektiğini bilen insanlarız. Öncelikle benim düşüncem iyi, göze hoş gelen futbol oynayalım, kendi evimiz olan Altay’da iyi işler yapalım, şampiyonluk yaşayalım. Son dönemlerde Altaylılar olarak mutlu olmaya ihtiyacımız var ve bunu sonuna kadar hak ediyoruz. İnşallah bu sene o mutluluğu yaşayacağız.

Bize vakit ayırdığınız için teşekkür eder, başarılar dileriz.


KARABURUN KAMPI FOTOĞRAFLARI


 5 yorum 2468 tekil okunma
    Bu habere toplam 5 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.