ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Orada Neler Oldu?

28 Mayıs 2010 00:49  
Yaklaşık 1 ay önce altyapımızın minibüsüne bile haciz konulunca sabrımız taşmış, fakat o gün koşullarında susmanın kulübümüz için daha hayırlı olduğunu düşünerek "Orada Neler Oluyor" başlığında sade bir haber yapmış ve 1 ay daha susacağımızı açıklamıştık. Şimdi soruyor ve açıklıyoruz. Orada Neler Oldu?

Bir önceki kongrede Divan Kurulu’nun erteleme talebini reddeden Niyazi Konuşmaz, sadece 90 oyla başkanlığa seçilmiş oldu. Kongrede dahi camianın çoğunluğundan destek göremeyen Niyazi Konuşmaz başkanlığı boyunca desteksizlikten, ilgisizlikten yakındı.

Grubumuzun ilkelerinden yola çıkarak Sn. Niyazi Konuşmaz’a birtakım sorular sormayı ve emekleri için teşekkür etmeyi borç biliriz.

YSKA, kişilere (yöneticiler, futbolcular, bizler, yazarlar vs) değil Altay armasına yani kuruma sahip çıkar, kurumun hakları için savaşır.Sn. Niyazi Konuşmaz ve yönetim kurulu kongrede 8 trilyonluk bütçeyle geldiklerini açıklamıştı.

- Yerel basında kulübümüzün elektriğinin, suyunun kesildiği haberleri çıktı.
- 8 trilyon olarak açıklanan bütçeye rağmen 400 bin TL için, Altay kulübü, tarihinde ilk kez ara transfer dönemine yasaklı olarak girdi.
- Yasaklı olarak geçirdiğimiz ara transferin son günü ani bir operasyonla(!) Musa Çağıran 1 milyon TL’ye Galatasaray’a satıldı. 500 bin TL’si peşin alındı.
- Lescon firmasına ait borç nedeniyle kulübümüzün geçmişine, şanlı şerefli geçmişinin aynası kupalarına haciz konulmak istendi. Kupalar nakliye aracına konmak üzere iken olayın önüne geçilebildi.
- Merter Yüce’ye olan borç nedeniyle kulübün altyapı otobüsüne ve kondüsyon aletlerine haciz koyuldu. Önümüzdeki yıl altyapı oyuncularımız otobüssüz, A takımımızda birçok kondüsyon aletinden yoksun olacak.

Kongrede Altay’ı aldığı borçla bırakacağını öne süren, sezonun 2. yarısının hemen başlarında Yeni Asır TV’de katıldığı bir spor programında kulübün gelir ve giderlerinin hemen hemen denk olduğunu açıklayan Niyazi Konuşmaz nasıl oldu da kulübümüzden 2.4 milyon TL alacaklı oldu? 8 milyon TL’lik bütçe açıklayan Niyazi Konuşmaz’a bu borç nasıl oluştu? Bu borcun her kuruşunun açıklandığı, tüm gelir/giderlerin gösterildiği mali tablonun açıklanmasını talep ediyoruz.


Sn. Konuşmaz'ın görevi devraldığı 2009 yılı Haziran ayında toplam vergi borcu ne idi, gecikmiş kaç vergi taksidi vardı?

Bugün toplam vergi borcu nedir ve gecikmiş kaç adet vergi taksidi vardır?

Görevi devraldığınızda kulübün toplam borcu ne idi, bu gün bu borç ne kadar?

Başkanlığı boyunca şirketinin düzenlediği turnuvalara Altay'ımızı da dahil eden, kulübümüzün içinde bulunduğu turnuvadan para kazanan "2.4 milyon TL borçlu olduğumuz şirketi", bu kazancı ne olarak ele almıştır?

Başkanlığı boyunca gerek taraftar sitelerine, gerek yerel ve ulusal yazılı ve görsel basına demeçler veren, ismin arkasından şirketinin reklamını yapan, Altay kulübü sayesinde daha fazla saygınlık kazanan Niyazi Konuşmaz bizler için paha biçilemez olan tüm bu hususları 2.4 milyon TL'lik temlikten ne kadar paha biçmiştir?


Tüm bu mali tablodan da önemlisi; Karşıyaka Spor Kulübüne üyeliği bulunan Niyazi Konuşmaz, bu kulübün değerlerini, Tahir Karapınar’ı, Levent Köstem’i, Zafer Bilgetay’ı küstürecek, kulüpten uzaklaştıracak kararları neye göre almıştır?

Devre arası Teknik Direktörümüz Fuat Yaman ile aralarındaki problem nedeniyle takımdan uzaklaştırılan Okan Koç ve Levent Kartop kadroda kalsa, onların yerine Fuat Yaman gönderilse sizce bugün Süper Lig'de olur muyduk?


Harcadıkları emek için başta Niyazi Konuşmaz olmak üzere tüm Yönetim Kurulu üyelerine Kulübümüze ilk defa Lisanslı Ürün satış noktası kazandırdıkları, grubumuzun projesi olan 444 1914'e onay verdikleri, için teşekkürü bir borç biliriz.

Ancak bizler, bu içler acısı tablonun aydınlatılması için yukarıda belirttiğimiz hususların en ince ayrıntısına kadar açıklanmasını talep ediyoruz.


Yüksel ki Sen Kararsın Ay Taraftar Grubu


Haber ile ilgisi olmayan, kişisel çekişmeler içeren mesajlar silinmiştir.
 90 yorum 2979 tekil okunma
    Bu habere toplam 90 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.