ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Adam Gibi Adam

23 Nisan 2010 16:28  
Resmi sitemiz geçirdiği uzun sakatlık döneminden yeniden antrenmanlara başlayan Yiğitcan Erdoğan ile röportaj yaptı

İşte resmi sitemizde yayınlanan röportaj;


• FUTBOL HAYATINA NASIL BAŞLADIN?

Kendimi bildim bileli futbol oynuyorum. Ancak Ailemdeki hemen hemen herkes profesyonel olarak futbol oynamasina ragmen, benim bu yolda ilerlemem istenmeyerek, tahsil hayatima önem verildi. Ama benim israrim ve çevremdekilerin telkini ile 13-14 yaslarimda dayimin da eski sporcusu oldugu Istanbulspor altyapisinda futbola basladim.

• HİÇ ŞAMPİYONLUK YAŞADIN MI?

2006-2007 sezonunda İstanbul B.Ş.B. Spor ile 2. ligde şampiyonluk sevinci yaşayarak Süper Lig’e çıkmıştık.

• KISA SÜRE İÇERİSİNDE ALTAY TARAFTARININ SEVGİLİSİ OLDUN, ADINA TEZAHURATLAR YAZILDI BU SEVGİYİ NEYE BAĞLIYORSUN?

Her oyuncunun kendine has meziyetleri vardır. Ancak meziyetlerinin de önüne geçen bir şey varsa o da yaptığı işe saygısı ve elinden gelenden fazlasını vermeye çalışma arzusudur. Ben de görev aldığım süre boyunca elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Temsil ettiğim forma ve camianın başarısı için yüreğimi ortaya koyarak her türlü fedakârlığı yaptığımı görmüş olmalılar. Gönüllerinde ayrı bir yere sahip olduysam ne mutlu bana.

• TALİHSİZ BİR SAKATLIK DÖNEMİ GEÇİRDİN ŞU ANKİ DURUMUN NE?

Sakatlık dönemi sporcular için tabir-i caizse kabir azabı gibidir. Yaşadığım sakatlık çok ağır bir sakatlıktı. Kolumu neredeyse kullanamaz duruma gelmiştim. Ama çok şükür başarılı bir operasyon ve iyi bir fizik tedavi dönemi geçirerek yeniden sağlığıma kavuştum. Hala bir takım sıkıntılarım var, bunlar da önümüzdeki dönemde tamamen ortadan kalkacak.

• SENİN İÇİN “FUTBOL HAYATI BİTTİ” DİYENLER DAHİ OLMUŞTU. AMA SEN SAKATLIĞINA GÖRE KISA BİR SÜRE İÇİNDE FİZİK KONDİSYONUNDAN DA FAZLA BİRŞEY KAYBETMEDEN SAHALARI DÖNMEYİ BAŞARDIN. BUNU NASIL BAŞARDIN?


Operasyonumu gerçekleştiren Dr. Cengiz TÜRKMEN, ilk günden itibaren beni yeniden sahalara döndüreceğini ve herhangi bir sorunla karşılaşmayacağımı çok açık bir şekilde ifade etti. Doktorumun bu bakış açısı benim inancımı arttırdı diyebilirim. Yeri gelmişken kendisine teşekkürü borç bilirim. Daha sonrasında fizik tedavimi üstlenen therapy art doktorları ve fizik tedavi uzmanlarının hazırladıkları program sürecine harfiyen uyarak bu sıkıntılı süreci atlattım. Hala kat edeceğim mesafe var.

• SEZONUN BİTİMİNE 3 HAFTA KALA PLAY-OFF OYNAMA OLASILIĞIMIZ ÇOK YÜKSEK GÖRÜNÜYOR. SENCE SÜPER LİG YOLUNDAKİ RAKİBİMİZ KİM?

Bence doğru olan, rakibimizin kim olduğunu düşünmek değil. Rakip kim olursa olsun kazanan Altay olması inancını taşımak ve sahada da gerekli olanı yapmak olduğudur. Altay’ın hedefi bellidir. Şüphesiz ki Play-off a kalındığında mutlak favoridir.• PLAY-OFF MÜSABAKALARINDA ARTI VE EKSİ FAKTÖRLER NELERDİR?

Biraz klasik olacak ama, birlik, moral, motivasyon, tecrübe ve soğukkanlılık olması halinde artı olmaması halinde ise eksi faktörler olacaktır.


• SAHADA SENİ MOTİVE EDEN BİR TEZAHURAT VAR MI?

Taraftarın hep bir ağızdan takımı için yaptığı her tezahürat sadece beni değil, hepimizi olumlu yönde etkiliyor. Özellikle istediklerimizi sahaya yansıtamadığımız ya da mağlup durumda olduğumuz zamanlarda büyük güç veriyor.

• KARİYERİN İLE İLGİLİ FARKLI HEDEFLERİN VAR MI?

Hedeflerime adım adım ulaşmaktan yanayım. Önümdeki ilk hedef de takımımı Süper Lig’e çıkarmak, bu başarıda pay sahibi olmak, şu an tek önceliğim ve gerçeğim bu.

• ÖRNEK ALDIĞIN BİR SAVUNMA OYUNCUSU VAR MI?

Özelliklerinden dolayı beğendiğim birçok oyuncu var. Ancak oynadığı kulüplerde efsaneleşmiş oyuncular gibi olmak isterim. Bu açıdan baktığımda aklıma gelen ilk örnekler; Maldini ve Bülent Korkmaz.

• ALTYAPIMIZDAN YETİŞEN GENÇ OYUNCULARI NASIL BULUYORSUN?

Altay altyapısından çıkan tüm oyuncuların meziyetleri üst düzeyde. Ancak gözlemlediğim kadarıyla çoğu kendini yıldız olarak görüyor. Bence en büyük hatayı da burada yapıyorlar. Kendilerini gelişime açık tutmalılar. Yılmadan, bıkmadan çalışmaya devam etmeliler ve tevazuu elden bırakmamalılar. Bunu başarabilirlerse eğer iyi futbolcu, iyi ve örnek insanlar olurlar.

• İZMİR’DE FUTBOLUN GELİŞİMİ VE SPORTİF BAŞARILARIN SAĞLANMASI ADINA KAMU KURULUŞLARI VE İŞADAMLARI ÜZERLERİNE DÜŞENİ YAPIYORLAR MI?

İzmir adıyla her türlü başarıyı hak eden bir şehir, ancak profesyonel anlamdaki çalışmalara batlığımızda aynı sözlerden bahsedemeyeceğimiz aşikâr. Maddi ve manevi anlamda başarının gerekleri yerine getirilmiyor. Başarı yükü omuzlayan bir avuç insanın çabalarına bağlı.

• DÜNYADA TÜM FUTBOL SEVERLER MESSİ’Yİ KONUŞUYOR. SENCE MESSİ BİR MARADONA OLABİLECEK Mİ?

Günümüz futbolunda takım oyunu birinci sırada. Tek futbolcunun bir takımı sırtlaması mümkün değil. Günümüz futbolu bireysellikten uzak kolektif bir oyun, ancak çarklar işlerse yıldız futbolcular ön plana çıkabilmekte. Bu nedenle de yıldız futbolcular çarkların düzgün işlediği kulüplerdedir. Bunun en iyi örneği Barcelona’nın Messi’si ile Arjantin’in Messi’si arsındaki farktır. Messi bir yıldızdır ancak takımın bütün olarak bir ahengi yoksa başarı gelmez.


• SEZONUN SON DÜZLÜĞÜNE GİRDİĞİMİZ ŞU DÖNEMDE GEREK TARAFTAR GEREKSE İZMİR KAMUOYUNA DÜŞEN GÖREV NEDİR?

Fakir edebiyatı yapmak istemem ama futbolcular olarak sezon başından beri amatör ruhla ve birçok zorluğa göğüs gererek bu güne geldik. Yaşadığımız hayat hiç de dışarıdan görüldüğü gibi değil. Bize bu zorlukları unutturup işimize konsantre olmamızı sağlayacak tek ve yegâne unsur taraftarımızdır. Tribünde onların desteği ve çokluğu ile rakiplerimizi bertaraf edebiliriz. Bu takımın her bireyi tribündeki taraftarın bir parçası olarak kendi çıkarlarını gözetmeksizin Altay’ın başarısı için amatör ruhla mücadelesini veriyor, bu yüzden de bazen istenmeyen kırgınlıklar yaşanabiliyor. Ancak şu anda önemli olan tüm kırgınlıkların rafa kaldırıp, tek vücut olmamız gerekiyor. Bizi destekleyen zaten kemikleşmiş bir taraftar gurubumuz var. Temennimiz bu cefakar insanların sayısının çoğalması ve bu coşku ile Play-off maçlarının sonunda Şampiyonluk coşkusunu hep birlikte yaşamamızdır.

Umarız İzmir Kamuoyu da bu zorlu süreç öncesinde maddi ve manevi sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı aşıp, moralli bir şekilde Erciyes maçından Şampiyonluğa kadar uzanacak süreçte mücadele etmemize katkıda bulunurlar.

 9 yorum 1515 tekil okunma
    Bu habere toplam 9 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.