ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Bürokratik Destek

11 Mart 2010 18:38  
Altayımızın da içinde bulunduğu Birinci lig takımlarına şehrin yöneticilerinden manevi destek.

Yeni Asır'da yer alan haber şu şekilde:

Bank Asya 1. Lig'de zirveye damga vuran ve İzmir'in 7 sezondur süren Süper Lig özlemine son verme şansı yakalayan Bucaspor, Altay ve Karşıyaka'ya maddi-manevi destek için İzmir ayağa kalktı. Yeni Asır'ın yaptığı "Süper Lig heyecanını birlikte yaşayalım" çağrısına, kent yöneticileri ve iş dünyasının liderlerinden hemen yanıt gelirken, İzmir Valisi Cahit Kıraç, tüm İzmirlileri ailece maçlara gitmeye davet etti. İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz ise "El ele, kardeşçe tribünleri dolduralım" dedi.

ORTAK HAREKET

Bucaspor, Altay ve Karşıyaka'dan ikisinin Süper Lig'e çıkma şansı bulunduğunu, mutlu sona ulaşmak için birlik ve beraberlik gerektiğini belirten Vali Kıraç, "Altay, Karşıyaka, Buca, Altınordu, Göztepe ve İzmirspor, tarihe mal olmuş köklü kulüpler. Ama geldiğimiz noktada futbol başarısı, finansman temini ile orantılı hale geldi. Kentler kaynak bulmakta zorlanıyor. Üç büyükler bile zaman zaman zorluk yaşıyor. Ben bir çok ilde çalıştım. Süper Lig'te takımı olan her şehir, kulübünün başırısı için zorluk çekiyor. İşte burada birleşmek, ortak hareket etmek ve hedefe birlikte yürümek gerekli" diye konuştu.

İZMİR BAŞARIR

Şehirleri tanıtmanın en önemli unsurlarından birisinin süper ligte bir takımının bulunması olduğunu belirten Kıraç, "İzmir, bir bütün halinde elbirliği yaparak en azından bir kulübünü süper lige taşımalıdır. Bu yıl da Buca, Altay ve Karşıyaka, süper lige çıkma mücadelesini başarıyla yürütüyor. En azından 1 ya da 2'si süper lige çıkmalıdır. Elbirliğiyle hareket ederek bunu başarabiliriz. Tüm İzmirlileri destek olmaya çağırıyorum. Birleşelim bütünleşelim. Güçlü olalım" şeklinde konuştu.

BAYANLAR DA STADA

Kendisinin, Süper Lig mücadelesi veren 3 İzmir ekibinin bundan sonraki maçlarına gitmeye çaba harcayacağını vurgulayan Kıraç, "Tüm taraftarları İzmirlilik bilinciyle stadlara çağırıyorum. İzmirliler ailece maçlara gitsinler. Özellikle stadyumlara bayanların gitmesi, centilmenliği de artırırken kavga ve küfürü azaltır. Şimdi bu süreci iyi takip edelim, desteğimizi sonuna kadar verelim ve karalılıkla bu işi Süper Lig'de sonuçlandıralım. 3 takımımıza da İzmir Valisi olarak başarılar diliyorum. Gönlüm, en az İzmir'in 1 takımının süper ligde mücadele etmesinden yana. Bunu sponcularımızdan bekliyoruz" ifadesini kullandı.

BİR TAKIM GARANTİ

İzmir'den bir takımın 9 hafta sonra Süper Lig biletini alacağına gönülden inandığını vurgulayan İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz da, "Bana göreve geldiğim ilk günlerde İzmir'deki takımlarımızla ilgili soru sorulmuştu. Ben de 'Süper Lig'e İzmir'den en az 1 takım çıkacak' demiştim. Hala sözümün arkasındayım. En az bir takım çıkacak. Ancak trübünlerde İzmir'e yakışan bir tavır sergilensin. İzmirliler maçlara aileleriyle gelsin" dedi. Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek de "Ben İzmir Vali yardımcısı olarak bu takımlarımızdan birisinin Süper Lig'e çıkmasını tüm kalbimle destekliyorum. Süper Lig'te bir takımın çıkmasını çok isterim. Hangisi çıkarsa çıksın, önemli değil. Yeter ki bir İzmir takımını orada görelim" diye konuştu.
İLKER ÇOBAN

Hayır duası yetmez

Bank Asya 1. Lig'deki takımların başarısının takdir edilmesi gerektiğini belirten İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, sadece hayır duası etmenin yeterli olmayacağını, manevi desteğin yanı sıra kulüplere maddi destek de verilmesi gerektiğini söyledi. İTO olarak sene başından bu yana Türkiye Ekonomi Bankası işbirliğiyle oluşturan ve İzmirim Kart'tan elde edilen gelirlerden oluşan fon aracılığıyla kulüplere verdikleri desteğin 400 bin lirayı geçtiğini, bu rakamın yılsonuna kadar 1 milyon liraya yaklaşacağını belirten Demirtaş, "Bütün futbolcuları ve kulüp yöneticilerini, başarıları dolayısıyla kutluyor ve destekliyoruz. Desteğin hem maddi, hem manevi olanı değerli. Sadece hayır dua yetmiyor" diye konuştu.
İTO olarak şu anda kulüplerin her galibiyetine 10 bin 500 liralık destek verdiklerini ve bu miktarı artırmak için çaba harcadıklarını ifade eden Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmirliler şölen havasında aileleriyle birlikte stadları doldurmalı. Şu anda başarı yolundayız. Bu yolda da destek önem taşıyor. Bu güç ve ilgi İzmir'de var. Süper Lig'e çıkacak bir kulüp bile İzmir'in ekonomik yaşamına çok büyük etki yapar. Ayakkabı boyacısından, lokantacısına kadar herkese ekonomik fayda sağlar. İzmir inanılmaz boyutta hareket kazanır. Bunun en güzel örneği Sivas'tır. Sivas, ligde başarılı olduğu dönemde marka haline geldi. Spor sadece spor değil, aynı zamanda ticaretin ve turizmin de tetikleyicisidir."

Tribüne koşalım
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Kalkınma Kurulu Başkan Vekili Kemal Çolakoğlu: Konuya sadece maddi açıdan değil birliktelik ruhu açısından bakmak lazım. Dünyanın bütün büyük şehirlerini meşhur eden takımları varsa, İzmir'in de olmalı. Vali Cahit Kıraç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun önderliğinde İzmir Başkanlar Kurulu bu haftadan itibaren İzmir'de oynanacak maçlara gitsin. Hep birlikte takımlara sahip çıkalım.

İstesinler verelim
Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar: İzmir takımlarının Süper Lig'e çıkacağına inanıyoruz. Bugüne kadar kulüplerimize elimizden gelen desteği verdik. Bundan sonra özellikle İzmir milletvekillerimizin de katılımı ile geniş bir kampanya yürütülmeli. Bu işleri Süper Lig'e çıkmaya aday kulüplerin başkanları organize edecek. Kulüpler bizden isteyecek, biz de gereken desteği vereceğiz"

Çıkmak yetmez
İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Başkanı İlknur Denizli: 'Haydi İzmir' derken, futbola müdahil olunması noktasında hassasiyet gösterilmeli. Süper Lig'e çok yakın olduğumuz bir andayız. İzmir'in tüm dinamiklerinin destek programı çıkarıp uygulaması gerekiyor. Ortaya ciddi bir irade koyulmalı. Tempolu bir manevi destek sunulmalı. Süper Lig'e çıkmak yetmez. İzmir'in burada kalması için kaynak gerekiyor"

Sahiplenelim yeter
Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Cemal Elmasoğlu: Üç takımımız iyi gidiyor. Büyük bir fırsat yakaladılar. Takımlarımız, İzmirli Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'e ve bize hediye vermeli. Bunun için İzmir halkının 3 kulübe kayıtsız şartsız yardım yapması gerek. Kentin topyekün sahip çıkacağı bir faaliyet planı yapalım. Küçük desteklerle büyük başarılar sağlanabilir. Önemli olan sahiplenme duygusunu yaratmamız."

ÖCAL ULUÇ
Bir yetmez, iki olmalı !...


Yeni Asır'ı ve Yeni Asırcıları kutluyorum!..
Zira, nerede ise "üzerimize ölü toprağı serpilmiş" diyeceğim bir ortamda, İzmir bakımından "çok önemli" neredeyse "hayati" bir gelişmenin nabzını sıcak tutmak ve İzmir'in gündemine oturtmak için "gazete ve TV olarak" ellerinden geleni yapıyorlar!..
Evet, İzmir'in "uzun yıllardan beri hasretini çektiği", bitmez tükenmez "Süper Lig'de temsil edilmek" hedefi, son birkaç yılda kaçırılan büyük fırsatlardan sonra, bu sezon "kaçırılmayacak, kaçırılmaması gereken bir gerçek müjde olarak" önümüzde duruyor; sadece "elimizi uzatıp, onu avucumuzun içine hapsedeceğimiz kadar" yakın bir mesafede!..
Ama, bakıyorum, İzmir, Bucaspor'un, Altay'ın, Karşıyaka'nın "vefalı ve fedaktaraftar ve seyircileri" ile "bir avuç" yönetici, futbolcu, teknik adam ile "bir avuç bile olmayan" spor yazarı ve futbol yorumcusunun ötesinde, "bu büyük hasretin bitişinin heyecanını, coşkusunu" yaşamıyor gibi!..
Aslında "bu sezon, ligin bitmesine 9 hafta kala ortaya çıkan" bu "güzel" tablo, "günlük-haftalık-aylık" olarak ligin bittiği son haftaya, son güne kadar İzmir Gündemi'nin en tepesine oturtulmalıydı, geç kalındı, ama hiç olmazsa bundan sonra oturtulmalı!..
Yeni Asır ve Yeni Asırcılar bunu yapmaya, bunu sağlamaya çalışıyorlar!..
İzmir'de yaşayan, İzmir'de oturan, İzmir'i seven, "İzmirliyim" diyen herkes, "elinden ne geliyorsa", bu yarışa sezon sonuna kadar "katkı olarak" koymalı ve "Süper Lige bir iki" kampanyasına "heyecanla, coşkuyla ve içten" katılmalıdır!..
"Para desteği verecekler" para desteğiyle, "veremeyecekler" maçlara giderek, tribünleri doldurarak, tribünleri, caddeleri, evlerin balkonlarını, mağazaların vitrinlerini "pankartlarla süsleyerek", heyecanı,coşkuyu lig bitene, play off bitene kadar sürdürmeliler ki, rüyalar gerçek olsun ve hasret bitsin!..
Hem de, "Bir de yetmez, iki olsun" sloganını gerçekleştirerek!..
Karabükspor'u "yolundan çevirmek mümkün değil", hak ettiler, helolsun; ama geriye kalan "iki Süper Lig kontenjanına çok yakın olan" İzmir takımları, neden gelecek yıl İzmir'i "Süper Lig'de iki takımla temsil edilme başarısına ulaştırmasınlar?.."
Mümkün mü, mümkün, hem de çok mümkün; zira Bucaspor da, Altay da, Karşıyaka da son haftada gördük ki, Konyasspor'dan da, Adanaspor'dan da daha iyiler.
O hedefe daha yakınlar" ve başarmamaları için, önlerinde "bütün handikaplara ve kısıtlı imkına rağmen", önemli hiçbir engel yok!..
"Bu şartlarda bugüne gelenler", neden "sonuna kadar" gitmesinler?..
Gidebilirler ve gidecekler; yeter ki, İzmir'i arkalarında hissetsinler ve görsünler!..
Haydi İzmir, silkin artık!..
 23 yorum
    Bu habere toplam 23 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.