ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Nafiz Zorlu'dan Açıklama

20 Şubat 2010 00:14  
Eski başkanımız Sn. Nafiz Zorlu, son günlerde konuşulan olaylar hakkında açıklama yaptı.

Kulübümüzün Divan Kurulu Üyesi ve eski başkanlarımızdan Sn. Nafiz Zorlu son günlerde kendisi hakkında yapılan yorumlar gereği bir cevap metni sunmuştur.

Eski Başkanımız Sn. Nafiz Zorlu'nun cevabını aynen yayınlıyoruz...Değerli Arkadaşlar ,


Kulübümüzün geçmiş dönem başkanlığını yapmış Melih Tandoğan‘ın açıklamalarında yer alan çok kısa hususlara cevap vereceğim.

Kulüpten alacaklı kişiler adına 2,3 Milyon TL ‘lik alacağa karşın hem Spor-Toto hem de Futbol Federasyonu nezdinde temlik oluşturuldu. Sonradan ortaya çıkan durumda temliğin sadece isim hakkı üzerine olduğu, Futbol Fedarasyonun da böyle bir gelir kalemi olmadığı için o temliğin şeklen durduğu ancak hiçbir işe yaramadığı anlaşıldı.

Melih Bey yönetime gelince önce bu alacaklar Spor-Toto idaresine temlikten önce vergi dairesinin taksitlerinin yatırılmasını kabul ettiklerini yazılı olarak bildirdiler. Aralık ayının sonuna kadar sistem böyle çalıştı, yani idareden direk vergi dairesine ödeme yapıldı. Sonra Spor-Toto bu işlemle uğraşmak istemediğini alacaklılara sırası ile ödeme yapmak istediğini söylemiş, bunun üzerine temlik sahibine gelen paradan (eğer gelirse) kulübe para yollamaya başladık. Yani alacaklı bir anlamda kulüpten tekrar alacaklanmaya başladı. Şimdi size rakamları veriyorum.


1) Bu alacaklılar kulübe Melih Tandoğan devrinde 551.000 TL nakit olarak geri ödemişler. Ocak ayına kadar da Spor-Toto da vergi dairesine direk ödeme talimatı var. Şimdi soruyorum hangi sözü yerine getirmemişiz ayrıca arada geçen o kadar tatsız olaylar var ki itimat sıfırlanmış ama yinede ve garantisi olmamasına rağmen bu ödemeler kulüp zorda kalmasın diye yapılmış.

2) Ege Palas Oteli 236.000 TL ‘lik (KDV Dahil) reklam vermiş.

3) Divan kurulu ve ben ufak tefek deplasman masrafı , bilet vs .üstlenmişiz.

4) Geçtiğimiz 3 yıl içinde takım en az 20 kamp yapmış balo, kokteyl vs.gibi işlemlerden bir kuruş alınmamış, bununla ilgili bir alacak yaratılmamış, ayrıca Melih Bey’ in döneminde Altay’ımız 2 oyuncusunu satıp 1,5 milyon TL gelir elde etmiş. Ben o kadar hüsnüniyetli davranmışım ki bize gelen teklifleri henüz olgunlaşmadı kulüp istenilen geliri elde edemedi diye oyuncu satarak değil kendimizi zorlayarak çözmeye çalışmışım.Değerli Arkadaşlar ,

Bizim yüzde birimiz kadar fedakarlık yapmayan pek çok soru taşıyan işlemlere imza atanlar bizim sözümüzü tutmadığımızı söylüyorsa bunu bilmeyen ALTAYLILARA anlatmayı görev ediniyorum.

Amaç kendimizi methetmek değil bu insanların daha iyi tanınmasını sağlamaktır, yarın yine bir yerlerde boy gösterirler. Biz maalesef kulüp zarar görecek endişesi ile bunların uygulamalarını ulu orta konuşamıyoruz.
Saygılarımla,
NAFİZ ZORLU


 13 yorum
    Bu habere toplam 13 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.