ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Divan Kurulumuzdan Açıklama

11 Şubat 2010 20:26  
Eski başkanımız Tandoğan, "Kulübü aşağılayacağı davranışlarda bulunmaktan" Disiplin Kurulu'na sevkedildi.

Yüksek Divan Kurulumuz, eski Başkan Melih Tunç Tandoğan’ın, TV programı ve gazetelerde yer alan Divan’ı suçlayıcı açıklamalarının ardından, Tandoğan’ı Disiplin Kurulu’na sevketti.

Altay Spor Kulübü Tüzüğü’nün "Disiplin Kurulu Oluşum – Çalışma Yöntemleri – Görev ve Yetkileri" bölümünün 45. maddesindeki "Disiplin Kurulu, Divan Yüksek Kurulu veya yönetim kurulu vasıtasıyla veya üyeler tarafından kendisine ulaştırılan yazılı açıklamaları, şikayet başvurusu üzerine soruşturmaya başlar" maddesine dayanarak Tandoğan’ı Disiplin Kurulu’na sevkeden Yüksek Divan Kurulu şu açıklamayı yaptı.

Son günlerde yazılı ve görsel basın ile internet haber sitelerinde yer alan Kulübümüz ile ilgili haberler karşısında, Altay Yüksek Divan Kurulu olarak açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Altay Spor Kulübü Derneği,tüm dernekler gibi Medeni Kanun’un ilgili maddeleri,Dernekler Kanunu ve en üst organ olan Genel Kurul tarafından kabul edilmiş tüzük hükümlerine tabidir.Dolayısıyla tüm üyelerin eylem ve işlemlerinin bu çerçevede değerlendirilmesi gerekir.Yüksek Divan Kurulunun nasıl oluşacağı tüzüğümüzün 41.maddesinde belirtilmiş ve görev ile yetkileri ise 42.maddede açıklanmıştır.Tüm büyük Kulüplerde olduğu gibi,Altay Yüksek Divan Kurulu “iç denetim organı olarak gerektiğinde Kulübün idari,mali,hukuki,sportif ve sosyal işlevleri hakkında gerekli gördüğü incelemeleri yaptırır” hükmüne haizdir.Ayrıca Altay kongresinde de,Kulüp hesap ve kayıtlarının dışarıdan bir kişiye denetlendirilmesine dair karar alınmıştır.

Buna rağmen, Sn.Melih Tandoğan tarafından kamuoyu yanlış bilgilendirilmiş,Altay içindeki derin yapı bulunduğu,habersiz denetim yapıldığı,Divanı tanımadığı gibi Altay Kulüp geleneklerine ve terbiyesine yakışmayan görüşler tek taraflı olarak dile getirilmiştir.Yüksek Divan Kurulu’nun görev ve yetkileri Genel Kurulca kabul edilen tüzükte açıkça yazılı olup,kaynağını tüzükten almayan herhangi bir yetkinin kullanılması söz konusu değildir.
Sn.Melih Tandoğan başkanlığındaki Yönetim zamanında,Sarnıç Beldesinde kiralanan taşınmazın kiralama safhasında,Kulübü zarara sokacak tasarruflarda bulunulduğu,kimin imza attığı belli olmayan belge ile 350.000.00.-TL ödendiği iddia edilerek,bu miktarda alacak kaydı yapıldığı,ödemenin karşılığı olarak Kulüp kayıtlarında yasal belge bulunmadığı,bu bedelin ödenmesine ilişkin Yönetim Kurulu kararı olmamasına rağmen tek imza ile Melih Tandoğan tarafından ödeme yapıldığı yapılan denetleme ile anlaşılmıştır.

Yasal şartlara uymayan temliği kaldırılması için Kurulumuz ve Denetleme Kurulu tarafından,Kulübün yasal yollara müracaat etmemesi için,iyi niyetle yapılan tüm girişimler sonuçsuz kalmıştır.Bu durumda,Altay Spor Kulübü olarak büyük miktarda para,belirsiz imza ile ödenmiş ve borçlandırılmış bulunmaktadır.Arazi konusundaki sözleşme ise Gaziemir Belediyesi tarafından feshedilmiştir. Bu durumda,Kulüp hem temlikle borçlanmış hem de kira sözleşmesi akim kalmıştır.

Bilinmelidir ki,Yüksek Divan Kurulu üyeleri çeşitli dönemlerde ve defalarca Kulüp Yönetimlerinde görev almış kişilerdir.Altay’ı dışarıdan yönetmek gibi hedefleri olmadığı gibi,böyle bir istekleri olması halinde bu isteği dile getirme yolunun Genel Kurul olduğunun bilincindedirler.Yine Divan Kurulu üyelerinin hiç birisi son yıllarda ortaya çıkan Altay’lı olmayıp tamamı iş ve özel yaşamlarında adları hiçbir şaibeye karışmamış,örnek Altaylılardır.

Kulübün zarar görmemesi için,durumun sulh yolu ile çözülmesine çalışılması,anlaşılan Sn.Tandoğan tarafından acizlik olarak değerlendirilmiştir.Gelinen bu noktada,yasaya,tüzüğe aykırı borçlanan,bu borçları kendi adına temlik alan,Kulübün kurulları ve manevi şahsiyetini aşağılayıcı beyanda bulunan Sn.Melih Tandoğan’ın hakkında inceleme yapılarak cezalandırılması için Disiplin Kurulu’na sevki uygun görülmüştür.

Kamuoyuna saygı ile sunulur.
 9 yorum 1228 tekil okunma
    Bu habere toplam 9 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.