ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Kulübümüze Yeni Destek

26 Kasım 2009 16:03  
TEB ve İTO işbirliğiyle Altayımızın da içinde bulunduğu 5 kulübe maddi destek sağlanacak.

Yeni düzenlemeye göre başlangıç ücreti olarak kulübümüze 45 bin lira veren oluşum, ilk altıda yer aldığımız sürece her puan başına 3500 lira verecek.

Projenin Detayları

Türk Ekonomi Bankası'na (TEB) ait 'Bonus İzmirim Card' ile İzmir Ticaret Odası (İTO) Eğitim ve Sağlık Vakıfı'na aktarılan kaynaktan İzmir takımlarının başarılarına göre para transferi gerçekleştirilecek.

İzmir Ekonomi Üniversitesinde (İEÜ) düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan TEB Bireysel ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir, yaklaşık 3 yıl önce İTO işbirliğinde hayata geçirdikleri 'Bonus İzmirim Card'ın sadece kredi kartı olarak kullanılmadığını aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi haline geldiğini söyledi.

Kişmir, bu karttan oluşturulan fonun zaman zaman İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı'na aktarıldığını, 2008-2009 öğretim yılında ilköğretim okullarına yönelik yapılan göz taraması kapsamında bu fondan yaklaşık 500 bin Lira kaynak sağlandığını kaydetti.

İzmir'in 2002-2003 sezonundan bu yana Süper Lig'de temsilcisinin olmadığını hatırlatan Kişmir, banka olarak 'Bonus İzmirim Card' ile İzmir'deki kulüplere kaynak sağlamayı hedeflediklerini açıkladı.

Kişmir, kartla yapılan alışverişlerden, kart kullanıcılarına hiçbir ek yük getirmeden, İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı'na kaynak aktaracaklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
'Burada biriken fon da kulüplerimize bir sistem dahilinde aktarılacaktır. 1. Lig'de mücadele eden İzmir takımları Altay, Bucaspor ve Karşıyaka, kazandıkları her puan için o hafta 3 bin 500 lira, 3. Lig'de yer alan Altınordu ve İzmirspor da kazandığı her puan için o hafta 1000 lira kazanacak. Beş takımın bu desteği kazanmaları için oynadıkları ligde başarılı olmaları gerekiyor. 1. Lig'deki takımlarda ilk 6'da, 3. Lig'de ise ilk 2'de bulunmalarını şart koşuyoruz.'

Bundan sonra kartı alacak tüm müşterilere İzmir'de destekledikleri takımın da sorulacağını ifade eden Kişmir, oluşacak kaynağın bir kısmının da kulüplerin taraftarlarının sahip olduğu kart sayısına göre aktarılacağını kaydetti.

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş da yaptığı konuşmada, İzmir'in son yıllarda Süper Lig'den uzak kaldığını, son dönemde bu şansı play-off finallerinde kaçırdıklarını hatırlattı.

Anadolu kentlerinde, belediyelerin futbol kulüplerine sınırsız kaynak sağladığını anlatan Demirtaş, kendilerinin 2005-2006 sezonunda bu konuda ellerinden geleni yaptığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
'Bugün yepyeni bir projeye başlıyoruz. TEB tarafından vakfımıza aktarılan kaynakla 'İzmir Spor Kulüplerine Destek Projesi'ni başlatıyoruz. Projemiz, başarıyı teşvik ve kalıcı gelir olarak iki ayak üzerinde duruyor. Takımlarımızın bulundukları lige göre öncelikle bugün yaklaşık 150 bin lira aktarıyoruz. Altay, Bucaspor ve Karşıyaka'ya 45'er bin lira, İzmirspor ve Altınordu'ya ise 20'şer bin lira aktarıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda uyguladığımız performansa dayalı prim sistemi yıl sonuna kadar devam edecek. Ama geçtiğimiz yıllardan farklı olarak başarıyı da teşvik etmek istiyoruz.'

Demirtaş, konuşmaların ardından kulüplere aktarılacak paranın ilk bölümü için hazırlanan talimatı TEB Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir'e verdi.

Toplantıya, İzmir Gücü Spor Vakfı Başkanı Levent Ürkmez, Altay Kulübü Başkanı Niyazi Konuşmaz, Altınordu Kulübü Başkanı Bülent Erdik, Bucaspor Kulübü Başkanı Erdal Gündoğan, İzmirspor Profesyonel Şube Sorumlusu Hakan Altürk ve Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Akif Ersezgin ve İEÜ Rektörü Prof. Dr. Attila Sezgin de katıldı.

Kaynak: İzvak Resmi Sitesi
 1 yorum
    Bu habere toplam 1 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.