ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Karşıyaka Maçı Kritiği

15 Eylül 2009 03:27  
İzmir basının seyircisiz olan maçta performans bildirimi konusunda yetersiz kaldığı için izlenimlerimizi sizin için paylaşıyoruz.

Genel anlatımıyla maç: Maç orta saha mücadelesi şeklinde başladı. İlk dakikalar takımımız panik halindeydi. Gol zamanı ve ilerisindeki 5 dakika boyunca defansta bol pas hatası yaptık. Orta sahanın desteğiyle toparlanan savunma ilk golümüzü atınca tüm takım gibi kendine güveni geldi. KSK defansının armağını sayılan ikinci gol ile soyunma odasına rahat girdik. İkinci yarı başlarında iki takım tarafından kısır bir futbol ortaya konuldu. Kalemizde önemli tehlikeler yaşamadık. Ancak kontra ataklarda orta sahayı geçen futbolcu ikinci yarı boyunca üçü geçmedi. KSK defansının kötü olmasından yararlanarak 3. ve 4. golü bulduk. Rahat bir şekilde farklı bir galibiyet aldık.

Maçın genel durumu böyle. Futbolcuları tek tek ele alırsak:

Kılıçarslan: Hava toplarında etkiliydi. Tüm hava toplarını aldı. Savunma özellikle tartışılmaz. Ama hiç hücum organizasyonu sağlayamadı. Yediği golde ise direkt hatası yoktu. Yanlış paslaşmalar sonucu dolaylı olarak hatalı diyebiliriz.

Ercan: Maçın ilk yirmi dakikası pas hataları yaptı. Defansif yön olarak geçit vermedi. Ancak Cenk'in hızlı çıkışlarına bindirme yapamadı.

Yiğitcan: Her defans gibi pas hatalarında payı vardı. Çok etkili değildi. Geçen seneki Yiğitcan değildi. Ama bu form düşüklüğü bize tehlike yaşatmadı.

Mehmet Budak: Mükemmel bir maç çıkardı. Ksk'den gelen hiç bir top sahamıza inemedi. Tüm topları kafayla uzaklaştırdı. Toplamda 15-20 defa kafayla top uzaklaştırdı.

Yüksel: Tam bir görev adamı. Ne söylerseniz yapıyor. Maçın seyircisiz olmasından dolayı Fuat Yaman'ın tüm isteklerini yerine getrdiği tüm stat tarafından rahat bir biçimde duyuldu.

Cenk: Hızı sebebiyle ancak faul yapılınca duruyor. Dün iyi bir maç çıkardı. Defansif özelliği zayıf olması ve arkasında Ercan'ın oynamasından dolayı KSK sağ taraftan çok bindirme yaptı.

Musa: Hırsıyla, mücadelesi ile maçın adamı olması gerekir. Sahada basmadık yer bırakmadı. Presle toplamda 6 veya 7 top kazandı. Çok etkili paslar attı. İlk golü onun sayesinde attık. Hasan Uğur'un eksiklerini bile kapattı. Defansif yönü biliniyordu. Musa etkili bir hücum oyuncu olabileceğini gösterdi. Kısacası mükemmel.

Hasan Uğur: Malesef etkisiz bir futbol oynadı.

Alp: Bu tip kanat oyuncularından ilk önce hücum beklersiniz. Bir iki adam geçsin orta yapsın yeter dersiniz. Alp dün çağdaş bir kanat oyuncusu modelindeydi. Hem takımla tüm ataklara katılıyor. Hem de sağ kanatta savunmada Yüksel'i yalnız bırakmıyordu. Eğer Alp olmasaydı, Taha çok canımızı yakabilirdi.

Burak Çalık: Bu ara ona yaramış. Güzel oynadı. Ama bu atılan gollerde KSK defansının büyük katkısı vardı. Son vuruşları çok etkili oldu. Dört şut çekti, ikisi gol ikisi direk.

Şehmus: Maçın kinci yarısında gol atana kadar, maç Şehmus ve Kılıçarslan arasında geçti. Aut kullanışı Şehmus kafayla indiriyor, KSK uzaklaştırıyor, tekrar Kılıçarslan aut... Futbolun çirkin görüntülerindendi o dakikalar. Onun dışında paslaşmayı oyun felsefesi haline getiren bir Şehmus vardı. Aslında Şehmus değil tüm takım son adam kalana kadar paslaşmayı adet haline getirmiş gibiydi.

Musa Sinan: İkinci yarıda girdi. Yüklenmiş bir Ksk'ye karşı top taşıyamadı. Aralarda kayboldu. Futbol haberlerinde anlayacağınız üzere yanında soru işareti olan adam Musa Sinan'dı.

Zafer Biryol: Çok ağır ve hantal. Deyim yerindeyse kımıldayamadı. Ama tecrübesiyle muhteşem bir pasla asist ve usta doknuşla bir gol atmayı 15 dakikaya sığdırdı. Ksk defansı Burak Çalık'a "kıyak" geçer de Zafer'e geçmez mi...

Okan Koç: Yorulmuş bir Ksk defansına 60 saniyede 2 pozisyon yaratmayı başardı. Bunların biri gol.

Genel Olarak Altay: Rahat oynamayı avantaj haline çevirdiler. 2-1'de geriye yaslandıklarında onları "saldırın" diye rahatsız edecek bir taraftar yoktu çünkü. Bu rahatlık bize 3. ve 4. golü getirdi. Maçın başında pas hataları olmasa gol yemezdik. Maç 270 dakika oynansa KSK bize bi gol daha atamazdı. Kramponlarımız maçı kazandı denilebilir. Skor 4-1 ama maçta üstünlük kuramadık. Ortada geçen maçta canımız isteyince gol attık. Hakame düdüğü çaldı ve maçı kazandık. Orda herkesin görmesi gereken şey başladı. Futbolcular yumak halinde "Büyük Altay" diye bağırıyolardı. O sessiz statta sessizliği bozan seslerdi bunlar. Stat dışında duyulmuştur. O kadar kuvvetli ve gazla bağırdılar.
 3 yorum 1301 tekil okunma
    Bu habere toplam 3 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.