ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Kulübümüzden Gökçek'e Cevap

12 Eylül 2009 15:32  
Kulübümüz az önce yayınladığı basın bildirisi ile Ankara B.B. Başkanı İ. Melih Gökçek'e cevap verdi ve bunun hesabını yargı önünde vereceksin dedi !

Kulübümüzden yayınlanan basın bildirisini aynen aktarıyoruz.


Son günlerde medyada yer alan İ. Melih Gökçek'in açıklamaları ile ilgili yönetim kurulu başkanımız Niyazi Konuşmaz açıklamada bulundu. Açıklama şöyle ;

Yaklaşık bir haftadan bu yana Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Altay Kulübü hakkındaki açıklamalarını hem yazılı hem de görsel basında üzüntü ve endişe içinde takip etmekteyiz. Nedenini ve amacını anlayamadığımız, görevi ile bağdaştıramadığımız bu açıklamaları yapan zat, Futbol Takımımızın süper lige çıkması halinde bunun Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mahmut Özgener tarafından sağlanacağını iddia etmekte ve aynı zamanda Erciyesspor ile oynanan geçen sezonki futbol müsabakasının da şaibeli olduğunu iddia etmektedir.

Ankara BŞB Sn. Gökçek, geçtiğimiz yıl Kızılırmak suyunun Ankara halkına içirilmesiyle ilgili olaylarda olduğu gibi usta politikacı hamleleriyle yine hedef saptırma yoluna girmiş ve yine İzmir’e ve İzmir’in en köklü kulübü olan Altay Spor Kulübüne dil uzatmıştır..

1914 yılında kurulan ve kurulduğu günden günümüze kadar Türk futboluna yetenekli futbolcular yetiştirmiş olan kulübümüzün, süper ligde yer aldığı son sezonda yapılan ince hesaplar ve kombinasyonlar neticesinde küme düşürüldüğü hafızalardan silinmemiştir. Altay Spor Kulübü kendi gücü ve başarısı ile süper lige çıkma yolunda mücadelesine her zaman devam edecektir.
Son yıllarda sürekli mağdur olan bir kulüp olarak yaşadıklarımızın bilinci ile hiçbir kulüp veya şahsın bizim yüzümüzden mağdur edilmesine imkan tanıyacak bir hareket içinde olmamız asla mümkün değildir.

Altay Spor Kulübü, geçen sezon kendi hedef ve başarısını yakalama doğrultusunda hareketle Erciyes müsabakasına çıkmış, sakat ve cezalı oyuncuları dışında müsabakada yer alan oyuncuların tamamı ligin başından sonuna kadar en az 10 maçlık oynama oranında olan oyuncularıyla yer almıştır. Bu müsabakadan sonra Kulübümüz aleyhinde konuşulan ve söylenen sözler son derece anlamsız ve gereksizdir. Konuşulması gereken ise aynı haftada ve devamında oynanan tüm müsabakaları incelemek ve yorumlamaktır. Playoff’a katılacak her takımın aynı davranışta bulunduğu ortamda lobisi güçlü olan üste çıkar mantığı ile hareket etmek son derece yanlış ve anlamsızdır. Aksi düşünüldüğü takdirde de Melih Gökçek’in bahsettiği Sakaryaspor –Kasımpaşaspor müsabakasında da Kasımpaşaspor’un yaklaşık 9 as futbolcusu eksik olarak çıkması ve mağlup olması da yorumlanacak ve incelenecektir.

Ayrıca belirtmek isteriz ki, Yaklaşık 14 aydır Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı yapan kulübümüz eski başkanlarından Sayın Mahmut Özgener’in tarafsızlığı konusunda tüm spor kamuoyu hemfikirdir. Sayın Mahmut Özgener, aynı şehirden iki tane süper lig takımının aynı aile tarafından yönetilecek olması sebebiyle tüm takımlar arasındaki eşitlik ilkesine aykırılığa izin vermemiştir. Sayın Başkanın görevi gereği sergilediği bu tutum herkesçe takdir edilmiştir. Buna karşın Melih Gökçek’in çamur at izi kalsın mantığı ile yaptığı bu açıklamayı büyük bir HEZEYAN olarak değerlendirmekteyiz.

Asli görevi olan belediyecilikte, selden korunmak için üst katta oturun mantığı güden bu belediye başkanına hatırlatmak isteriz ki ALTAY Kulübü, Türk spor yaşantısının ve spor tarihimizin en zengin hazinesidir ve bir asra dayanan, her türlü şaibeden uzak mazisinde, Türk sporunun her zaman öncülüğünü yapmıştır.

Son olarak Altay Spor Kulübü büyük camiadır, kimsenin oyuncağı ya da birilerinin şahsi hedeflerine ulaşmasına araç olarak görülemez. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın ilk üç geleneğini bozan ilk takım Altay’dır. Altaylı olmak, her kuşak için büyük bir övünç kaynağıdır. “Büyük ALTAY” sözü, yalnız spor sahalarındaki başarıdan dolayı değil, hürriyet kıvılcımını ateşleyen, milliyetçilik ruhunu yaşatan, milliyetçilik bilincini yerleştiren, milli mücadelede canını ortaya koyan, Kurtuluş Savaşı’nda destanlar yaratan, Cumhuriyet döneminde hizmetten hizmete koşan, Atatürk Devrimleri’ni koruyan, yaşatan evlatlarının eserinden dolayı söylenmiştir.

Sn. Gökçek in kendi yaptığı işleri temizlemek için kulübümüzü kullanmasını kınıyor, yaptığı bu açıklamanın hesabını yargı önünde soracağımızı ifade ediyoruz.


ALTAY SPOR KULÜBÜ
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
NİYAZİ KONUŞMAZ


 22 yorum 1341 tekil okunma
    Bu habere toplam 22 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.