ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

Kulübümüzden TFF'ye Cevap

04 Eylül 2009 20:50  
Kulübümüz resmi siteden TFF'ye cevap niteliğinde bir yazı hazırladı.

İşte yazının tam metni:

Değerli Futbol Camiası ve Sevgili Altaylılar,

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi web sitesinden yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki günlerde başlayacak olan Akademi Ligleri guruplarına Altay Akademi Takımlarımız dâhil edilmemiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu, Kulübümüz tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanan bu kararın gerekçesini, tesislerimizin yetersizliği olarak belirtmiştir.

Ülkemizde bulunan spor kulüplerinin altyapıları ve tesisleri baz alındığında, kabul edilmelidir ki, Altay Spor Kulübü tesisleşme ve oyuncu yetiştirme bakımından Türkiye’nin önde gelen kulüplerindendir.

Altay, yıllardır Türkiye’nin Profesyonel Takım kadroları düzeyinde kadrosunda en fazla altyapı oyuncusu bulunduran kulüplerinden biridir. Bu durum 2008-2009 sezonu baz alındığında, Kulübümüzün 1. sırada bulunduğu görülmektedir. Üzerinde önemli durulması gereken asıl konu ise bu futbolcularımızın Profesyonel Takımda forma giyme ve oyunda kalma süreleridir.

96 yıllık geçmişinden günümüze, misyonu altyapıdan oyuncu yetiştirmek olan kulübümüz bu görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmaktadır.

Türk Futboluna gerek Antrenör gerekse Teknik Adam olarak hizmet ederek damga vurmuş isimler, Ayfer Elmastaşoğlu, Ayhan Elmastaşoğlu, Serdar Berkin, Zinnur Sarı, Mithat Mıhçı, İsa Durmaz, Mustafa Kaplakaslan, Aytekin Erhanoğlu, Arap Hakan, Bayram Dinsel, Kazım Yıldız, Musatafa Turgat, Ahmet Turgat, Erdi Demir, Mustafa Denizli, Reha Kapsal, Turgut Uçar, Tahir Karapınar, Necati Ateş, Çağdaş Atan, Ramazan Kurşunlu, İbrahim Akın, Sinan Kaloğlu, Alpay Özalan ve daha niceleri Altay Altyapısından yetişmiş, Türk Futboluna hizmet etmiş ve etmektedirler.

Altay Spor Kulübü Profesyonel Futbol Takımının bu sezonki kadrosunda altyapısından yetişmiş olan 11 futbolcu bulunmaktadır. Bu futbolcuların tamamı Altyapı futbolcularımızın idman yaptığı sahalarda yetişmişlerdir. Altay Spor Kulübü olarak amacımız bu futbolculara yenilerini eklemek ve Türk Futboluna hizmet etmektir.

Kulübümüz yeni tesisler kazandırma ve ilimizdeki mevcut tesislerden faydalanabilmek için Yönetim Kurulumuz çalışmalarına devam etmekte, bu yolda gerek İzmir Büyükşehir Belediyesi gerekse Gaziemir Büyükşehir belediyesi başta olmak üzere diğer kurumlarla görüşmelerimiz sürmektedir. Kullanmak üzere kulübümüze tahsis edilen sahalara ait dokümanlar Türkiye Futbol Federasyonu’nun talebi üzerine kendilerine gönderilmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Niyazi Konuşmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, başta Federasyon Başkanımız Sayın Mahmut Özgener olmak üzere tüm yetkililer ile görüşmekte ve Altay Spor Kulübü’nün Türk Futboluna hizmetine devam edebilmesi için çalışmalarını sürdürmektedirler.

Temennimiz Türk Futbolunun mihenk taşlarından olan, Altay Spor Kulübünün faaliyetlerine devam ederek Türk Futboluna yetenekli, karakterli yeni futbolcular yetiştirmesi için, alınmış olan hatalı kararın bir an önce değiştirilerek Altay Spor Kulübünün önünün açılmasıdır.


Saygılarımızla,

ALTAY SPOR KULÜBÜ
 12 yorum 1668 tekil okunma
    Bu habere toplam 12 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.