ilaç rehberi enerji
Altay
�ye Giri�i
Üst Üste 2. Galibiyet 05 Aralık 2016  
0
Olağanüstü Kongre Yapıldı 05 Aralık 2016  
0
Özlediğim Altay... 28 Kasım 2016  
0
Tribünümüzden Kötü Haber 21 Kasım 2016  
0
Düşüş devam ediyor 13 Kasım 2016  
0
 
Altay 9 Günde Telafi Edecek 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Hedefim 3. Şampiyonluk 25 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Güven geri geldi devamı da gelsin 24 Ekim 2016  
0 Murat Arabacı  
3 Puan Özlemi Sonlandı 24 Ekim 2016  
0 Hürriyet  
Atakan Mucizesi 24 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Galibiyeti Unuttu 17 Ekim 2016  
0 Sabah  
Altay'da Kan Kaybı Sürüyor 17 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'da Turmuş Devri 12 Ekim 2016  
0 Yeni Asır  
Altay Büyük Fırsat Tepti 18 Ocak 2016  
0 Yeni Asır  
Altay'ın İstanbul Kabusu 14 Ocak 2016  
0 Amk  
   
Bizden Haberler

2009 - 2010 Sezonu Transfer Değerlendirmesi

01 Ağustos 2009 20:27  
Site YSKA sizin için bu sezonun transferlerini mercek altına aldı.

Üçüncü etap çalışmalarını tekrar Kartepe'ye giderek devam ettiren profesyonel futbol takımımızda moraller yerinde. Kadrodan memnun olduğunu belirten teknik direktör Fuat Yaman'a göre takımın transfere ihtiyacı yok. Ancak kaliteli ve ucuz bir transfer söz konusu olursa değerlendirileceğini yönetime bildirdi.

Geçen sezonki profesyonel kadromuzdan 10 futbolcu ile yollarımızı ayırdık. 6 transfer yaparak eksikleri tamamlamaya çalışan yönetim aralarında şampiyon B genç kadrosunda da bulunan 4 genci A takıma yükseltti. Yönetime takımdan ayrılmak istediğini belirten ve kendisinden istenen bonservis bedelini getiremeyen Erdi Öner'in durumu ise belirsizliğini koruyor.

İskelet Korundu

Tahir Karapınar'ın istifasının ardından göreve gelen Fuat Yaman geçen yıllara göre iskeletini korumuş bir kadroyla göreve başladı. Şehmus, Yiğitcan, Mehmet Budak gibi çok maçta forma giymiş önemli oyuncuları kadroda tutmayı başardı. Kayserispor ile önceden anlaşma sağlayan Merter, bonservis bedeli ile satılan Gökhan Değirmenci ve anlaşmaya varılmayacağı açıklanan Yasin dışında tek fire Erdal Güneş'ten verildi. Geçtiğimiz sezon transfer edilen daha sonralarda ilerleyen performansı ve kişiliğiyle ön plana çıkarak kaptan olmayı dahi başaran Erdal ile yönetim ücret konusunda anlaşamadı. Bir yıl daha süren sözleşmesi alacaklarına karşılık fesh edildi.

Farklı Transfer Politikası

Geçen yıllara göre bu sezon birlik olmayı hedefleyen kulüpler beraber karara vararak tavan fiyat belirlediler. İçinde kulübümüzün de bulunduğu birlik tavan fiyatını 250bin lira olarak belirledi. Bu sebeple geçen yıllara göre daha ekonomik transferler yapıldı. Levent Kartop, Okan Koç gibi pahalı transferlerde tavan fiyatı uygulaması bozulmayarak ek primler vaad edildi.

En Büyük Değişiklik Kalede

Geçen yıllara göre iskeletini koruyan kadromuz en fazla kale bölgesinde değişikliğe uğradı. 2008-2009 sezonu başlagıcında görev alan kalecilerden hiç biri şu anda görev almıyor. Geçen sezonun ortasında Kartalspor'dan transfer edilen Soner bu sezon da oynayacak tek kaleci. Defansta ise tek değişiklik var. Giden Mustafa Yalçınkaya'nın yerine Yüksel Kayaalp ve Cenk alkılıç transfer edildi. Performanslarından memnun kalınmayan Özkan ve İsa'nın durumu ise son etap çalışmalarından sonra belli olacak. Ortasahada Erdal Güneş yerine onun gibi Süper Lig patentli bir ortasaha oyuncusu Levent Kartop getirildi. Geçtiğimiz sezon Tiago'nun sakatlığından sonra sağ kanatta Yasin ile çok sorun yaşayan teknik heyet o bölgede Okan Koç ile anlaştı. Geçtiğimiz sezona artı olarak hem sağ hem de sol kanatta görev alabilen Musa ile anlaşıldı. Forvet hattında Can Erdem dışında bir eksiği olmayan yönetim, iskeletin ağır toplarını elinde tutmayı başardı. Geçtiğimiz sezona ek olarak altyapıdan A takıma yükselen Abdülkadir'in büyük gelecek vaad ettiği söylenmektedir.
 5 yorum 1367 tekil okunma
    Bu habere toplam 5 yorum yaplmtr.
    Yorum yazabilmek ve okuyabilmek iin ye girii yapnz.